Kilkim Žaibu 2012: dar trys grupės

 

Birželio 22-24 dienomis prie Lūksto ežero vyksiančio festivalio „Kilkim žaibu XIII“ dalyvių sąrašas sparčiai plečiasi. Šįkart festivalio programa praplėsta dar trejomis profesionaliomis skirtingų muzikinių žanrų grupėmis. Visos jos iš skirtingų šalių, skirtingų pažiūrų, atstovauja skirtingoms kultūroms, bet visos jos brandžios, savitai įdomios, savo žanro vilkai. Ši trijulė įneš į festivalio programą dar daugiau įvairovės, galbūt kažkam tai bus atradimas ar tiesiog tinkamos energijos dozė.

Antrą dešimtį dalyvių sąraše pradeda šios grupės:

TRIMONIUM – Vokietija, experimental progressive black metalas. 1998 metais susibūrę Vokietijos pogrindžio metalo herojai TRIMONIUM nuo pat pradžių buvo stipriai paveikti juodojo, pagoniško ir senosios mokyklos thrash metalo mišinio. Būtent šių stilių elementų pagrindas ir sudarė visus tris studijinius grupės albumus. Tačiau bėgant laikui bei vykstant muzikantų kaitai, grupės kūryba ėmė plėtotis ir tapo šiuolaikišku post/black avangardiniu metalu. Šiandien TRIMONIUM pristato puikiai vertinamą skambesį, kuris maloniai primena ENSLAVED, CULT OF LUNA ar netgi KATATONIA muzikos skanėstus. Grupė trokšta atrasti naujas šalis ir, nepaisydama darbų su nauju albumu, padarys pertrauką ir atvyks pristatyti savo naujosios kūrybos bei senųjų himnų „Kilkim Žaibu“ festivalio lankytojams.

CHRIST AGONY – Lenkija, black death metalas. CHRIST AGONY – viena iš seniausių Lenkijos metalo grupių. Kultinės grupės statusą pelniusi komanda gali didžiuotis savo turtinga diskografija. Grupę 1990 metų pradžioje subūrė gitaristas/vokalistas Cezar. Nuo pat pradžių grupės kūryba rėmėsi senosios black metalo mokyklos pagrindu. Ideologiniu atžvilgiu pirmenybė visuomet išliko satanizmo, antikrikščionybės ir pagonybės idėjoms. Gyvais pasirodymais abejingų nepaliekanti grupė yra labai aktyvi, dažnai koncertuojanti, apkeliavusi daugelį šalių. CHRIST AGONY apgailestauja, kad jiems prieš 2 metus dėl auto įvykio nepavyko atvykti į festivalį „KŽ-XI“. Todėl yra pasiryžę šią skolą išpirkti su kaupu, žada užkurti tikrą pragarą scenoje.

RAROG – Rusija, folk metalas. RAROG – tai ugninga dvasia, dievų pasiuntinys, liepsna žmonių širdyse. Grupės ištakos siekia dešimto dešimtmečio vidurį, kai nuolatinis grupės lyderis Aleksandras „Kamanė“ sukūrė pirmuosius savo kūrinius ir subūrė bendraminčių komandą. Pateisindama pasirinktą pavadinimą, grupė savo kūrybą pašventė praeities ir dabarties ribų ištrynimui. RAROG padeda klausytojui patirti senųjų laikų atmosferą, kai senieji dievai dar buvo vadinami tėvais, o ne žmonių valdovais ir šeimininkais. Grupė yra įrašiusi du albumus ir kelis populiarius singlus. Yra grojusi daugybėje įvairių renginių, sceną dalijosi su žymiausiais savo plačios šalies panašaus žanro atlikėjais.

RAROG apsilankymas festivalyje „Kilkim žaibu“ bus pirmasis grupės pasirodymas už savo tėvynės sunkiai įveikiamų sienų. Daugeliui tai bus netikėtas atradimas, nesugadintas dėmesio, tyras ir užkrečiantis savo nuoširdumu, senove alsuojančios muzikos perlas.

Grupių dar bus daug ir įvairių. Kitame pranešime spaudai bus pagaliau įvardinta, kas gi bus šiemetinio festivalio „Kilkim žaibu XIII“ staigmena.

Priminimas norintiems „Rasas su Žaibais“ švęsti pigiau: nuo balandžio 1 d. bilietai brangs. Šiuo metu bilieto kaina – 83 Lt. Bilietais prekiauja „Bilietų pasaulis“.

Daugiau informacijos:
www.kilkimzaibu.com
www.facebook.com/kilkimzaibu

 
 
 

1 komentaras

 1. autas parašė:

  Kelionė į „Kilkim žaibu“ iš Vilniaus autobusu !
  Išvykstam birželio 22d. iš Vilniaus nuo „Spaudos Rūmu“ 10val. (9val renkames). Kelionė asmeniui 60lt (įskaičiuota gryžimas atgal)
  Gryžimas (24d.) į Vilnių numatoma diena 14val iš renginio vietos.
  Užsiimti vietas galite jau dabar rikottt@gmail.com arba +37067828788
  p.s. pravažiuosim Kauna(nuo Kauno įskaitant ir gryžima 50lt).

 
 

Parašykite komentarą