David Knopfler (ex-Dire Straits) feat. Harry Bogdanovs (koncertas) – 12-11-08

Kas
David Knopfler (ex-Dire Straits) feat. Harry Bogdanovs (koncertas)
When
Ketvirtadienis, lapkričio 8, 2012
20:00 - Amžius neribojamas Buy Tickets
Where
Olimpiečių g. 3
Vilnius, Lietuva
Other Info
Britų roko supergrupės “Dire Straits” vardas aukso raidėmis įrašytas pasaulinėje muzikos kronikoje. Jų garsiojo albumo “Brothers In Arms”, kurio titulinė daina tebeskamba tūkstančių grupės gerbėjų lūpose, pasaulyje parduota daugiau negu 30 milijonų. Nors šis legendinis kolektyvas, egzistavęs 18 metų, išsiskirstė 1995-aisiais metais, jo buvusių narių vardai ir toliau nedingsta iš akiračio.

Vieni pagrindinių “Dire Straits” narių buvo grupės įkūrėjai, dainuojantys gitaristai, broliai Markas ir Davidas Knopfleriai. Per ilgametę bendrą ir individualią jų veiklą šie broliai nusipelnė pagarbos kaip aukščiausios kokybės muzikos kūrėjai ir atlikėjai. Vyresnysis brolis Markas nuo 1996-ųjų metų išleido 7 solinius albumus. Jaunesnysis brolis Davidas taip pat pasuko solo karjeros keliu, ir tai padarė “Dire Straits” dar nesustabdžius savo veiklos. Šioje grupėje jis praleido trejus metus ir kartu išleido kelis albumus, o nuo 1983 m. iki šių dienų spėjo įrašyti ir išleisti keliolika solo albumų.

Palikęs “Dire Straits”, Davidas Knopfleris visiškai atsidavė savo dainų kūrimui bei jų atlikimui. Be to, jis įsteigė keletą nedidelių įrašų ir leidybos kompanijų ir dar 1995-aisiais ėmė skatinti prekybą muzikos įrašais internetu. Šis patyręs muzikantas taip par yra poetas ir rašytojas. Lyriškumo kupina jo siela lemia ypatingą, intymią gyvų pasirodymų atmosferą, su kuo kartu Davidas begrotų. Jis kaskart naujai įkvepia ne tik savo gerbėjus, bet ir muzikos kritikus. Pirmieji negaili gausių aplodismentų koncertuose, antrieji – liaupsių jo nepriekaištingai kūrybai. Galima D. Knopflerį apkaltinti perfekcionizmu, nes jis į koncertinius turus visada pakviečia nusipelniusius ir patyrusius scenos senbuvius. Vis dėlto tai reiškia šio muzikanto atsakomybę prieš žiūrovus, intuiciją ir puikų muzikos kokybės išmanymą. Jo scenos partneriai yra dirbę su žymiais atlikėjais - Eltonu Johnu, Tina Turner, Chris Rea, “Rolling Stones” ar “U2”.

Davido Knopflerio albumuose girdima nemažai kitų aukščiausios klasės muzikantų. Tarp jų - vokalistė Jule Neigel ir “Dire Straits” laikų įžymybės – saksofonistas Chrisas White, klavišininkas Alanas Clarke bei gitaristas Philas Plameris. Kartu su Davidu į Vilnių atvyks ilgametis jo kolega ir scenos bendražygis Harry Bogdanovs. Jis dainuojančiam ir gitara bei pianinu grojančiam Davidui antrina taip pat grodamas šiais instrumentais ir atlikdamas antrojo vokalo partijas. Šio muzikanto sugebėjimus tinkamai įvertino tokios muzikos žvaigždės kaip Eltonas Johnas, Johnas Farnhamas, “The Shadows” ar Marius Müller Westernhagenas.

« Back to the calendar

Parašykite komentarą

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.