OBTEST dvidešimties metų patirtis – aukščiausio lygio koncerte

 

Neginčytinai sėkmingiausia Lietuvos sunkiosios muzikos grupė OBTEST sulaukė garbingo dvidešimtmečio jubiliejaus! Jo proga vasario 2 d. klube „New York“ rengiamas išskirtinis, solinis OBTEST gimtadienio koncertas.

Kalbant apie Lietuvos sunkiosios muzikos kolektyvus, OBTEST dažnai būtų apibūdinama kaip „viena pirmųjų“, „vienintelė“ ar „-iausia“ grupė. Tokių epitetų „pagonių“ penketas nusipelnė ne veltui.

Kai dešimtojo dešimtmečio pradžioje Lietuvoje vienas po kito dygo death ar thrash metalo kolektyvai, viena vilniečių grupelė atsuko nugarą tuo metu mūsų šalyje klestintiems sunkiosios muzikos stiliams ir įnešė kitokių vėjų į lietuvišką sceną. 1992-aisiais susikūrę OBTEST tapo vienais iš pagoniško metalo pradininkų Lietuvoje. Bėgant metams grupės muzika varijavo nuo aštresnio ir lengvesnio skambesio, bet idėja – pagonybė, senasis lietuvių tikėjimas, mitai, legendos – iki dabar išliko esminis grupės variklis.

OBTEST kūryba remiasi ne kiekybės, o kokybės principu. Per visą gyvavimo laikotarpį Vilniaus penketas išleido ne taip jau daug – keturis pilnametražius albumus (naujausias kol kas kelyje į dienos šviesą). Kolektyvas taip pat negali pasigirti ir koncertų gausumu. Tačiau OBTEST atveju tai anaiptol nėra trūkumas. Net atvirkščiai – retai koncertuojantys jie yra geidžiami daugelyje scenų. Ir visgi, nelepindami lietuvaičių dažnais pasirodymais, OBTEST vaikinai sugebėjo išnaršyti beveik visą Europą (tai vienintelė mūsų šalies grupė, užlipusi į vieno didžiausių Europos festivalių „Brutal Assault“ sceną). Taip pat OBTEST yra pirmasis ir kol kas vienintelis lietuviškas kolektyvas, paskleidęs žinią apie Lietuvos sunkiąją sceną Amerikoje. O jų ypatingų albumų dainų tekstus traukia tiek tautiečiai, tiek užsieniečiai. Visa tai OBTEST pasiekė kurdami lietuvių kalba!

Kantriai, ilgai, be skubos žengę kūrybos keliu šiandien OBTEST gali didžiuotis dvidešimt metų kauptais laimėjimais, kokių nė viena lietuviška grupė dar nėra pasiekusi. Visa savo ilgamete patirtimi penketas ketina pasidalinti ir paminėti išskirtiniame soliniame dvidešimtmečio jubiliejaus koncerte jau šį vasarį „New York“ klube.

Jubiliejaus minėjimas reikšmingas ne vien kaip asmeninis kolektyvo pasiekimas (tai viena iš nedaugelio taip ilgai gyvuojančių lietuviškų grupių), bet ir svarbus įvykis Lietuvos sunkiosios muzikos istorijoje. Juk gimtadienį švenčia žymiausia ir labiausiai metalo pasaulyje mūsų šalį garsinanti grupė.

Artėjančiam koncertui grupė ruošiasi itin atsakingai, kruopščiai ir rimtai. Kaip visada OBTEST savo muzika kurs kovingą, pakilią, kvapą gniaužiančią atmosferą, o organizuojamas aukščiausios prabos koncertas žada prilygti Lietuvoje apsilankiusių sunkiosios muzikos garsenybių pasirodymams.

 

OBTEST. 20 metų scenoje!

Vasario 2 d., Vilnius

Klubas „New York“ (Kalvarijų g. 85)

Kaina: 25 Lt

Išankstiniais bilietais neprekiaujama. Bilietais bus prekiaujama tik koncerto dieną klubo kasoje nuo 17:30 val.

Pradžia/Durys: 18:00

Koncerto svečiai bus paskelbti vėliau.

 

Daugiau informacijos: http://obtest.altevents.net

 

Video:

 
 
 

0 Komentarai

Galite būti pirmuoju pakomentavusiu.

 
 

Parašykite komentarą