MARGOS PIEVOS 2013: roko gūsis – „Biplan“, „Rebel Riot“ , „Šv. Sodas“, „Berserker“

 

Šiuolaikinio folkloro ir alternatyvios muzikos festivalis „Margos pievos”,  kuris vyks 2013 m. liepos 26-28 dienomis Rumšiškėse, Lietuvos liaudies buities muziejuje, skelbia dar keturis dalyvius. Tai trys Vilniaus grupės: lengvojo roko atstovai „Biplan“, bliuzroko grupė „Šv. Sodas“, melodingo metalo grupė „Berserker“ bei Latvijos rokeriai „Rebel Riot“.

Viena populiariausių Lietuvos lengvojo roko grupių iš Vilniaus „Biplan“, skaičiuojanti jau aštuonioliktus metus, yra bepaprastai stabili: grupės sudėtis susidarė 1995 m. ir  išliko iki šių dienų. Šiai grupei sekasi tai pat stabiliai. Šiais metais išleista pagrindinė filmo „Valentinas vienas“ daina „Amore“ tapo didžiausiu grupės hitu per pastaruosius dešimt metų. „Amore“ per kelias savaites užkariavo radijo top ‘us Lietuvoje. Grupė, gavusi ne vieną „Bravo“ ir Radiocentro muzikinį apdovanojimą, nuolat džiugina sėkmingais kūriniais; tokiais kaip „Anzelmutė“, „Aš nusikirpsiu trumpai plaukus“, „Jūros gilumos akių mergaitė“, „Fizika“, „Plius/Minus (Viskas bus gerai)“, „Ji sako“ ir kitomis.

Dar vienas kolektyvas iš užsienio, jauni ir jau ne kartą girdėti Lietuvoje „Rebel Riot“, įskels senos geros sunkiosios muzikos kibirkštį. Kolektyvas, susikūręs 2007 metais Rygoje, groja rokenrolą, įtakotą 60–80-ųjų klasikinio roko, pankroko ir sunkiojo metalo. „Rebel Riot“ yra laimėję keletą Latvijos alternatyvios muzikos konkursų ir išleidę savo debiutinį albumą. „Meilė muzikai ir rokenrolinis gyvenimo būdas mums kasdieną padeda atvirai ir įdomiai gyventi“, – sako muzikantai. „Rebel Riot“ vaikinai mėgaujasi tuo, ką daro ir kviečia visus į festivalį „Margos pievos“ pasilinksminti drauge skambant senam geram rokenrolui.

Kiek ramesnę muziką pasiūlys bliuzroko grupė „Šv. Sodas“. Po 2,5 metų pertraukos, ši jau dešimtmetį grojanti komanda, susirinko vėl. Per tiek laiko grupei teko koncertuoti beveik visuose muzikos klubuose ir šiuolaikinės muzikos festivaliuose. „Šv. Sodas“ teigia, kad jų atliekama muzika yra rokas su gana įvairia stilistika , o programa (tiek lietuvių, tiek anglų kalbomis) – tai dainos ir „gražios‘, ir „aktualios“, ir „durnos“… bet visos savos kūrybos.

Prie energingos festivalio dalies prisijungs ir melodingo metalo grupė „Berserker“ iš Vilniaus. Grupės pavadinimas siejamas su vikingų era. Berserk (berserker) – tai žinomas iš istorinių sakmių bebaimis skandinavų karys. Po sėkmingo debiuto 2009 m., „Berserker“ grojo įvairiuose Vilniaus klubuose, dalyvavo Lentpjūvės festivalyje, pateko į finalą „Route 66“ roko grupių konkurse. Šiuo metu „Berserker“ ruošiasi studijiniams įrašams, planuoja koncertus Lietuvoje ir užsienyje.

Šiuo metu jau paskelbtos festivalio grupės: „Folkstone“ (folkrokas, Italija), „Troll Bends Fir“ (folkrokas, Rusija), Biplan“ (pop-rokas, Vilnius), „Rebel Riot“ (rokas, Latvija) „Thundertale“ (rokas, Kaunas), „Roadkill“ (rokas, Vilnius), „Berserker“ (Vilnius, melodingas metalas), „Spanxti“ (neo-folkrokas, Vilnius), Šv. Sodas“ (bliuzrokas, Vilnius), „Gyvata“ (neo-folkrokas, Klaipėda).

Iš viso šių metų tris dienas truksiančiame festivalyje dalyvaus 25 kolektyvai iš Lietuvos ir užsienio.

Bilietus į festivalį „Margos pievos 2013“ platina „Bilietų pasaulis“. Nuo balandžio 1 dienos bilietai brangs.

Festivalis internete – margospievos.lt

 
 
 

0 Komentarai

Galite būti pirmuoju pakomentavusiu.

 
 

Parašykite komentarą