Velnio Akmuo 2012: skandinaviško rokenrolo sėkmės „džentelmenai“ TRUCKFIGHTERS

 

Atsinaujinantis ir pilnas netikėtumų beprotiškos muzikos festivalis „Velnio akmuo“, vyksiantis liepos 12–15 dienomis Anykščiuose, pristato antrosios, roko scenos pagrindinę grupę – švedus TRUCKFIGHTERS! Besiplečiant festivalio stilistinei amplitudei, švedų stoner roko „džentelmenai“ tampa festivaliui svarbaus įvykio – roko scenos gimimo – esminiu simboliu.

 „Geriausia kada nors egzistavusi grupė“

Taip stoner/desert maniakus apibūdina stoner roko ikona Josh Homme, amerikiečių roko grupės QUEENS OF THE STONE AGE vokalistas. Pagyras Švedijos rokeriams žarsto ir tokie sunkiosios muzikos žurnalai kaip „Metal Hammer“, „Kerrang!“ ar „Terrorizer“. Visgi nepanašu, kad TRUCKFIGHTERS nariams labai rūpėtų viešoji nuomonė. Kaip ir dera tikriems rokeriams, švedų trio labiau koncentruojasi į darbą nei į pagyras ir yra linkę veikiau save ironizuoti, o ne pervertinti.

Kokybiškas ir originalus „stoneris“

TRUCKFIGHTERS muzikos stilius paprastai apibūdinamas kaip stoner/desert rokas, tačiau tai nėra visai tipiškas šios krypties kolektyvas. Grupės kūryboje nesunku įžvelgti ir heavy metalo, progresyvaus bei psichodelinio roko elementų. Žemi masyvūs rifai, „atsipūtęs“ vokalas, oldschoolinės gitarų melodijos ir tikras užvedantis rokenrolas, pertraukiamas progresyvių intarpų – būtent dėl to grupės fanai visame pasaulyje kraustosi iš proto jau daugiau nei dešimtmetį…

Gyvenimas be koncertų – tarsi koma

Bene geriausiai TRUCKFIGHTERS kūryba atsiskleidžia ne klausant įrašų, o stebint gyvus grupės pasirodymus, kurie ir įprasmina ypač darbingą trijulės karjerą. Per dešimtį metų muzikantai ne tik įrašė tris pilnametražius albumus, bet ir surengė ne po vieną turą Europoje ir JAV, kurių metu pasirodė daugiau nei 300 scenų. Pernai susuktame dokumentiniame filme apie TRUCKFIGHTERS muzikantai ironizuoja, kad gastroliuodami gyvena realų gyvenimą, o įprastas kasdienis gyvenimas jiems yra tarsi koma. Iš pirmo žvilgsnio toks požiūris galbūt ir keistas, tačiau gyvi grupės pasirodymai kalba patys už save: vaikinai trykšte trykšta tiesiog velniška energija ir charizma. Vieno interviu metu paklaustas apie legendinę TRUCKFIGHTERS sceninę energetiką, gitaristas Dango atsako, kad visa paslaptis tikriausiai slypi špinatuose, kurių dubenį jis suvalgo prieš kiekvieną koncertą.

Pasirodymą remia Švedijos Karalystės ambasada

Gardus kąsnelis visiems alternatyvos ir ugningų pasirodymų mėgėjams bus pateiktas remiant garbingam festivalio partneriui – Švedijos Karalystės ambasadai. Pastaroji remia ir kitų jau po trijų mėnesių Dainuvos slėnį drebinsiančių švedų – ENFORCER – atvykimą.

Bilietai į festivalį

Bilietus į festivalį galima įsigyti festivalio svetainėje www.devilstone.net. Bilieto kaina: 80 Lt. Bilietus taip pat platina „Tiketa“. Juos galima įsigyti internetu www.tiketa.lt arba visose „Tiketa“ kasose. Bilietai greitai brangs.

Festivalio informacija: www.devilstone.net

 

Video:

 
 
 

0 Komentarai

Galite būti pirmuoju pakomentavusiu.

 
 

Parašykite komentarą