MĖNUO JUODARAGIS XVI (festivalis) – 13-08-23

 
Kas
MĖNUO JUODARAGIS XVI (festivalis)
When
Penktadienis, rugpjūčio 23, 2013
12:00 - Amžius neribojamas Buy Tickets
Where
Zaraso ežero sala (map)
Zarasai, Lietuva
Other Info
Šešioliktasis Mėnuo Juodaragis vėl gaudžia ragais, kviesdamas prie liepsnojančio aukuro į Zaraso salą - tradiciškai paskutinėmis vasaros dienomis - rugpjūčio 23–25. Užbaigdamas dar vieną trijų metų ciklą ežeringoje Sėlos šiaurėje, šiemet MJR bus kaip niekad baltiškas. Baltiškas visa savo esme! Tris dienas ir naktis amžius persmelkiantys kerėjimai, sujungti keturiais Laimės kryžiais, skleisis rinktine post-folkloro ir alternatyvia muzika, senaisiais amatais, žinių lobynais, filmais, ekomenio įkvėpimais ir begale turiningų, kūrybiškų pramogų... Susitikę su broliais mes dalinsimės savo tautų istorija ir ateities žvaigždynais, nuliedami pirmuosius alaus lašus amžiniesiems šios žemės dievams!... Keturiskartketuri - čia susitinka visos gentys!

Pagrindine festivalio tema tapo Latvių kultūra, mitologija, ženklai ir mūsų baltiškos šaknys. Mėnuo Juodaragis šiemet užsidegė mintimi prisidėti stiprinant ir gaivinant lietuvių ir latvių brolystę, o kur gi rastum geresnę vietą, nei Zarasų sala? Prie pat Latvijos ir Lietuvos sienos kviečiame abi tautas į šventinį susitikimą! Švęsime tol, kol mūs brolybė bus užgrūdinta stipriu menu, Gamtos kalba ir karštu širdžių plakimu!

Latvių kultūra žymi itin gausiu ir turtingu folkloro palikimu, o muzikinė post-folkloro kryptis, kuria audžiama didžioji Mėnesio Juodaragio programos dalis, prasidėjo taip pat Latvijoje. Renginio scenose išvysime pačias talentingiausias ir įdomiausias Latvijos muzikos grupes, jų skaičius festivalyje bus kaip niekad gausus, latviškų gaidų išgirsime ir ne vienos lietuvių grupės pasirodyme. Taip pat stengaimės pakviesti nagingus latvių amatininkus, įvairius klubus, istorijos ir kultūros žinovus, meno kūrėjus bei entuziastus, kuriems artima baltiškos brolybės tema.

Muzikinė MJR XVI programa ko gero bus gausiausia festivalio istorijoje, pasirodymai vyks trejose scenose, bei dar keturiose salos erdvėse. Išvysime ir patirsime penkiasdešimt įvairių kolektyvų pasirodymus, daugiausia iš Lietuvos ir Latvijos, taip pat ir kitų šalių - Didžiosios Britanijos, JAV, Ukrainos, Čekijos, Liuksemburgo, bei Rusijos.

« Back to the calendar

 
 
 

0 Komentarai

Galite būti pirmuoju pakomentavusiu.

 
 

Parašykite komentarą