KILKIM ŽAIBU 2014: galingiausias jubiliejus atidunda!

 

15-asis senųjų tradicijų ir sunkiosios muzikos festivalis KILKIM ŽAIBU nugriaudės 2014 m. birželio 20 – 22 dienomis prie Lūksto ežero, Varniuose, Žemaitijoje.

Artėjantis festivalis švęs 15-os metų garbingą sukaktį. Gal 15-os metų gimtadienį ir nederėtų vadinti jubiliejumi, bet mums tai pats tikriausias jubiliejus! Šiandien mums sunku net suvokti visą festivalio nueitą kelią, pasverti įdėtas jėgas, prisiminti eilę žmonių prisidėjusių prie „Žaibo“ kilimo. Būta tikrai daug visko… Ir tikrai ne daugelis tikėjo, kad šiandien būsime „seniausi“ iš metalo muzikos festivalių Lietuvoje. Tai verta atšvęsti!

15-to jubiliejaus proga mes siekiame šį renginį padaryti didžiausią iš lig šiol buvusių. Norime išryškinti jo gerąsias savybes, pabrėžti jo unikalumą ir išskirtinumą, sukviesti festivalio dalyvius, kurie susilaukė didžiausių publikos simpatijų per pastaruosius 15 metų. Viena iš svarbiausių festivalio idėjinių temų bus „geriausieji grįžta…“. Ruošdami šventę remsimės ne tik praeitimi, bet stengsimės į renginį įdiegti ir naujų akcentų, originalių sprendimų, pakviesti Baltijos šalyse dar nematytų atlikėjų.

Jau ketvirtus metus iš eilės festivalio KILKIM ŽAIBU datą sąmoningai pasirenkame per pačią vasaros saulėgrįžą. Kadangi vienas iš festivalio kertinių pagrindų visada buvo senųjų tradicijų puoselėjimas, vasaros saulėgrįžos kalendorinė šventė tarsi pastūmėjo festivalį į naują etninių kultūros lobynų erdvę. Netikėtai netgi patiems organizatoriams treji savito saulėgrįžos šventimo metai įrodė, kad pasirinkta dvipusė šventės tema tapo įdomi tiek įvairių šalių dalyviams, tiek žiūrovams. Ypatingą reikšmę įvairiose kultūrose turinti saulėgrįžos šventė tradiciškai yra švenčiama visame pasaulyje. Tai, kad šios šventės esminius momentus ir senuosius pagrindinius elementus galima apjungti su šiuolaikiniu menu, drįstame manyti, yra ganėtinai netikėta.

Šiemet pirmieji įrašyti į festivalio dalyvių sąrašą yra:

ASPHYX ASPHYX – death doom metalo legenda iš Olandijos. ASPHYX startavo 1987 metais. Tame intensyviame laikotarpyje, kuomet death metalo scena aktyviai plėtojosi ir brandino nemažai kultinių grupių, jauniesiems olandams vieta atsirado jau su lig pirmaisiais albumais. ASPHYX skambesys įtakotas tokių legendų, kaip Venom, Hellhammer, Necrophagia, Messiah bei Slaughter, visuomet buvo ir yra lengvai atpažįstamas iš grandininį pjūklą imituojančių gitarų, grėsmingos atmosferos, doom metalui būdingų slogių ir ištęstų intarpų, dundančių būgnų ir neįtikėtinai pamišusio Martino van Druneno riaumojimo. Galima tai vadinti senamadiškumu, tačiau vėlyviausias ASPHYX albumas „Deathhammer“ (2012) bei grupės lyderis Martinas aiškiai pasakė – tai paprasčiausiai nesvarbu. Naujausias jų albumas „Deathhammer“ garantuoja tikro death metalo ekstazę. Tad įsijunkite jį ir pasitikėkite ponu van Drunenu kai jis skelbia: „Jūs negalite gauti daugiau Death Metalo nei šitai!“

d1ROTTING CHRIST – viena garsiausių Graikijos metalo grupių! Keletą kartų Lietuvoje viešėjusi grupė šį kartą į „Žaibus“ atvyksta pasikaustę nauju albumu. Tęsdami ankstesniuose dviejuose albumuose nuostabiai išdirbto pietietiško black metalo su folkloriniais elementais idėją, ROTTING CHRIST išleido naująjį opusą „Kata Ton Daimona Eaytoy“. „Ištikimas savo dvasiai“ – tik šiai grupei būdingos energijos užtaisas, savyje talpinantis 25 metų kokybinę patirtį ir nenumaldomą karingųjų graikų prigimtį. Kiekviena iš dešimties dainų įkvėpta senųjų kultūrų, mitų ir folkloro iš viso pasaulio. Nuo seniausio žmonijos epo – šumerų „Gilgamešo“, giesmės inkų imperatoriui Pachacutec‘ui ar pasakos apie Rusijos vandens dvasią Rusalką, iki persų ir graikų mitų.

EREB ALTOREREB ALTOR – epinio doom viking metalo atstovai iš Švedijos. Į sunkiosios muzikos pasaulį EREB ALTOR įžengė 2003 metais. Įkvėpti garsiojo pirmosios black metalo bangos ir viking metalo pionierių BATHORY, scenos naujokai pasirinko ne patį lengviausią kelią – dedikuoti savo kūrybą garsiajam Thomas „Quorthon“ Forsberg. Laimei, didžiulė konkurencija ir atsakingas požiūris padėjo išgryninti grupės kūrybinį potencialą ir pastaruoju metu  susidomėjimas EREB ALTOR muzika ėmė augti pašėlusiu greičiu. EREB ALTOR jau senai giriami už fantastiškus koncertinius pasirodymus. Tad jau spėjusiems pamėgti šį kolektyvą lieka tik kantriai laukti jų atvykstant į KILKIM ŽAIBU, o pirmą kartą girdintiems pažadėti – tai turėtų būti puikus atradimas.

Žinoma, tai tik pirmieji patvirtinti festivalio dalyviai. Iš viso renginyje numatyta per 30 kolektyvų. Apie juos informuosime vėliau, nes laiko dar tikrai daug.

Šiuo metų yra baigiama montuoti praeito festivalio KILKIM ŽAIBU 14 vaizdo medžiaga, kurią visą greitu metu galėsite išvysti internetinėje erdvėje.

Vaizdo medžiagos prezentacija vyks KILKIM ŽAIBU mažojo brolio – festivalio VILKŲ ŽIEMA 2 metu.

Taip pat tik festivalio VILKŲ ŽIEMA 2 metu bus platinami pirmieji pigiausi bilietai į festivalį KILKIM ŽAIBU 15.

Pirmųjų bilietų kaina – 80 Lt. Šių metų bilieto kaina šiek tiek svaresnė nei anksčiau, bet tam yra priežasčių – artėja galingiausias jubiliejus!

Akcijinių bilietų kiekis ribotas. „Bilietų pasaulis“ išankstiniais bilietais pradės prekiauti 2013 m. gruodžio 20 d. Bilietai bus brangesni.

„Žaibai“ primena seną taisyklę: ratus ruošk žiemą, roges — vasarą!

 

Veiksmas tik prasideda.

Nepraraskite budrumo, sekite informaciją: www.kilkimzaibu.com

Draugaukime:  http://lt-lt.facebook.com/kilkimzaibu

 

Susijusios nuotraukos:

 
 
 

0 Komentarai

Galite būti pirmuoju pakomentavusiu.

 
 

Parašykite komentarą