DELČIA (folk roko koncertas)

Kas
DELČIA (folk roko koncertas)
When
Šeštadienis, 9 sausio, 2010
19:00 - Bilieto kaina – 20 Lt. Bilietai bus platinami prie įėjimo. - Amžius neribojamas
Where
Klubas "Pelėda" (map)
V. Mykolaičio-Putino g. 5
Vilnius, Lietuva
Other Info
Šiltas vakaras su akustiniais folk roko muzikos skambesiais renginyje DELČIA

Iš lėto grįžtant saulei, bet vis dar karts nuo karto spaudžiant šaltukui, visus raginame užkopti ant snieguoto Tauro kalno. Šių metų sausio 9-tą dieną muzikos laboratorija „Mulen ružas“ kviečia jus į šiltą ir spalvingą folkloro vakarą „Delčia“.

Tamsiuoju metų periodu mūsų senoliai ne tik atlikinėjo įvairius buities darbus, audė, verpė, ruošė kraitį vestuvėms, bet ir daug dainavo. Tad šį šeštadienį net keturios Lietuvos folk scenos grupės pristatys savo programą – naujai skambančias tradicines lietuvių liaudies dainas bei melodijas.

Vilniečių grupės Žalvarinis pristatinėti tikrai nebereikia. Šis kolektyvas Lietuvoje gyvuoja jau devynerius metus, išleido tris albumus ir yra susilaukęs nemažai dėmesio. Grupės tikslas – senoms ir jau šiek tiek primirštoms lietuvių liaudies dainoms suteikti naują skambesį, padaryti patraukliomis ir iš naujo jas atgaivinti. Šį kartą Žalvarinis scenoje pasirodys su žiemiškai jaukia akustine programa. Marga muzika – tai mažai kam girdėtas bendras žinomų muzikantų ir menininkų projektas. Galima teigti, jog tai dar vienas naujas žvilgsnis į folklorą ir jo perteikimo būdą. Grupė jums sugros spalvotą ir margą, kaip tautiniai raštai, koncertą. Dar viena koncerto dalyvė folkloro grupė Ugniavijas. Šis trijų vyrų kolektyvas susibūrė pernai metais, o pirmą kartą oficialiai pasirodė festivalyje Mėnuo Juodaragis. Pagrindinė grupės veikla apima senovines lietuviškas dainas ir muziką. Naudojami senieji instrumentai - dūdmaišiai, lumzdeliai, kanklės, būgnai ir stiprūs vyriški balsai. Besidomintiems folkloru ir folk scenos naujienomis grupė Aitvaras taip pat jau turėtų būti žinoma. Tiesa, praėjusių metų festivalyje Mėnuo Juodaragis ji pasirodė visai kitu pavadinimu – Kolektyvas. Tai įdomus bei intriguojantis dambrelių ir elektroninės muzikos projektas, kuris turėtų ir užburti, ir nustebinti visus susirinkusius.

Folkloro vakaras „Delčia“ galėtų tapti dar viena gražia tradicija Lietuvoje, kuri, įpusėjus žiemai, kviestų bent trumpam sustoti, atsigręžti atgal ir įsiklausyti, ką pūgoje šnabžda mūsų protėviai.

« Back to the calendar

Related Images:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.