Lietuvoje pirmą kartą koncertuos legendinė britų roko grupė „Atomic Rooster“

Vasara jau įpusėjo, tad koncertinio rudens sezono planai įgauna pagreitį, o koncertinis ciklas „Klasikinio roko legendos“ skelbia naują patirtį: Lietuvoje pirmą kartą ir iškart su dviem koncertais viešės legendinė britų progresyvaus roko grupė „Atomic Rooster“. Laiko patikrinta ir kokybiška roko muzika gerbėjai galės mėgautis lapkričio 17 d. (penktadienį) Kauno „Oazėje“ ir lapkričio 18 d. (šeštadienį) Vilniaus „Vakaryje“.

1969 m. vasarą tuo metu itin populiari grupė „The Crazy World of Arthur Brown“ įpusėjus turui turėjo nutraukti gastroles po JAV dėl jų klavišininko Vincento Crane’o psichinės ligos. Po kiek laiko jis ir būgnininkas Carlas Palmeris nusprendė palikti kolektyvą ir grįžti į Angliją. Jų sugrįžimo data buvo 1969 m. birželio 13 d., penktadienis – tai vėliau buvo įamžinta pirmajame naujos grupės single „Friday the 13th“. Pagal kinų kalendorių tai buvo gaidžio metai, tad spontaniškai gimė ir naujos grupės pavadinimas „Atomic Rooster“ („Atominis gaidys“).

Netrukus jie ėmė koncertuoti, o 1969 m. rugpjūčio 29 d. Londono licėjuje juos apšildė tada dar mažai žinoma grupė „Deep Purple“. Faktinis kolektyvo lyderis V. Crane‘as tuomet nuolat eksperimentavo sudėtimi, tad kiekvienas jų albumas buvo įrašomas praktiškai vis kitų muzikantų.

1970 m. birželio pabaigoje vienas iš „Atomic Rooster“ įkūrėjų Carlas Palmeris paskelbė apie savo išvykimą ir prisijungė prie vėliau legendiniu tapusio trio „Emerson, Lake & Palmer“. 1971 m. Crane’as nusprendė, kad grupei reikia dainininko, labiau orientuoto į publiką, paskelbė naują atranką, kurią laimėjo tuometinis „Leaf Hound“ vokalistas Peteris Frenchas, įrašęs su jais ir trečiąjį studijinį albumą „In Hearing of Atomic Rooster“ bei dainuojantis grupėje ir dabar.

„Atomic Rooster“ tuomet išgyveno tikrą pakilimą ir su ją papildžiusiu nauju gitaristu Steve’u Boltonu (visos karjeros metu bendradarbiavo su Davidu Bowie, Keithu Richardu, Pete’u Townsendu, Bobu Dylanu, Paulu Youngu, Belinda Carlisle ir kt.) gastroliavo Italijoje, Amerikoje ir Kanadoje. 1971 m. jie baigė savo pasaulinį turą koncertu „Oval“ kriketo arenoje, kurį stebėjo apie 65 000 žiūrovų, o scenoje kartu grojo tikri tų dienų roko monstrai „The Faces“ ir „The Who“.

Grupės likimas nuolat priklausė nuo sunkaus ir nenuspėjamo jos lyderio Vincento Crane’o charakterio bei jį kankinančių priklausomybių. Ne kartą sustabdydavęs ir vėl veiklą atnaujindavęs kolektyvas, pagaliau buvo priverstas sustoti ilgesniam laikui, kai Crane’as mirė 1989 m. vasario 14 d., perdozavęs nuskausminamųjų.

2016 m. su Vincento Crane‘o našlės palaiminimu vėl susibūrė nauja „Atomic Rooster“ sudėtis, kurioje iki šiol koncertuoja du 1970-ųjų šlovės laikotarpio nariai – vokalistas Pete’as Frenchas ir gitaristas Steve’as Boltonas. Grupės atliekamas progresyvaus roko, bliuzo ir hardroko sprogstamasis užtaisas iki šiol žavi viso pasaulio melomanus, o rudenį prie jų prisijungs ir tokios muzikos gerbėjai iš Lietuvos.

DIE HARD agency

www.facebook.com/diehardagency

Related Images:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.