A DECLARATION OF HATE – European Tour 2010 (koncertas)

Kas
A DECLARATION OF HATE - European Tour 2010 (koncertas)
When
Antradienis, 13 balandžio, 2010
19:00 - Amžius neribojamas
Where
Kalvarijų g. 85
Vilnius, Lietuva
Other Info
Švedų grupę „Dark Funeral“ drąsiai galima vadinti išskirtine grupe, devyniasdešimtųjų pradžioje stovėjusia ties skandinaviško black metal ištakomis ir aktyviai dalyvavusia formuojant šios kraštutinės muzikos skambesį. Gana greitai grupės įrašai tapo ir iki šiol išlieka pavyzdžiu bei įkvėpimo šaltiniu ne vienam tuzinui muzikantų.

Nuo pat pirmojo savo mini albumo "Dark Funeral" švedai siekė suderinti pragarišką juodmetalinį įniršį su niūria, žiežirbom nugarą raižančia melodija vien tik tradicinių roko instrumentų gitaros-būgnai-vokalas pagalba. Dabar, prabėgus keliolikai metų, šių talentingų muzikantų darbai vadinami šiuolaikinėmis black metal simfonijomis, ko gero, sukurtomis laiminant pačiam Nelabajam. Grupės siela ir ilgametis gitaristas Lordas Ahrimanas nevengia viešai pripažinti šėtoniškų įsitikinimų, kurie tiesiogiai atsispindi ir grupės lyrikoje bei albumų apipavidalinime.

Po pirmųjų albumų sekęs 2005 metų „Dark Funeral“ albumas "Attera Totus Sanctus" darsyk kilstelėjo grupės kartelę aukštyn. Stilistiškai jie liko ištikimi savo pragariškam greičiui ir fatališkoms harmonijoms, tačiau kompozicine prasme buvo pridėta naujų, bemaž alcheminių plonybių, kurias kaip mat pastebėjo ir įvertino muzikos profesionalai. Albumą lydėjo ilgalaikės gastrolės, pristatančios naująjį leidinį plačiajame pasaulyje. Jų šou be super-techniško muzikos atlikimo, įvairinami grandiozinėmis dekoracijomis, grėsmingu įvaizdžiu bei ugnies spektakliais.

Šių dienų „Dark Funeral“ - tai ne tik black metal stabai ištisai kartai, bet ir individualiai labai stiprūs atlikėjai. Tokio lygio profesionalai scenoje - tai šventė ne tik akims ar ausims, bet ir sielai. Tegu ji jau yra ir velniui parduota...

Po 2009 metų pabaigoje išleisto albumo „Angelus Exuro Pro Eternus“ grupė „Dark Funeral“ suplanavo naują pasaulinį koncertinį turą. Pirmoje jo dalyje „A Declaration Of Hate – European Tour 2010“ jie pasirodys ir Lietuvoje, vieninteliame koncerte 2010 m. balandžio 13 d. Vilniuje, klube „New York“. Kartu su „Dark Funeral“ šiame koncerte pasirodys dar net 3 užsienio black metal grupės: „Zonaria“ (Švedija), „Carach Angren“ (Olandija) ir „Nefarium“ (Italija).

« Back to the calendar

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.