ICED EARTH (koncertas)

Kas
ICED EARTH (koncertas)
When
Sekmadienis, 27 lapkričio, 2011
19:00 - Amžius neribojamas Buy Tickets
Where
Forum Palace (map)
Konstitucijos pr. 26
Vilnius, Lietuva
Other Info
Paskutinį šių metų rudens sekmadienį iš kitos Atlanto vandenyno pusės pirmą kartą į Lietuvą atvyks heavy metalo veteranų komanda „Iced Earth“. Šie vyrukai „šaldo žemę“ net dvidešimt šešerius metus, taigi nesitikėkite išvengti šalčiu dvelkiančio metalo skambesio!

„Iced Earth“ susikūrė dar 1984 metais. Tai įvyko JAV, Floridos valstijoje. Ši valstija ir jos miestas Tampa puikiai žinomas vieno iš sunkiausių metalo muzikos stilių – death metal – gerbėjams. Ir nors iš čia kilę „Iced Earth“ groja tradicinį heavy metalą, kurio šaknys siekia „New Wave of British Heavy Metal“ laikus, šį muzikos žanrą jie kombinuoja su thrash, power, speed ir progresssive metalu, o taip pat su operiniais motyvais.

Be to, kad „Iced Earth“ kūryboje maišosi tiek muzikinių krypčių, grupė garsėja intensyviu ir dažnu sudėties kitimu. Per daugelį veiklos metų joje grojo beveik trisdešimt muzikantų! Grupės branduolį sudaro vienintelis originalios sudėties narys – ritmo gitaristas ir vokalistas Jonas Schafferis. Jis ir šiandien čia tebėra lyderis, o taip pat beveik visų dainų autorius. Kiti du nariai (tebesantis pagrindinis vokalistas Mattas Barlow bei jau išėjęs solo gitaristas Randallas Shawveris) – taip pat ilgamečiai „Iced Earth“ nariai, „įšalę“ čia dešimtmečiui. Kiti nariai ateidavo ir išeidavo, o įdomiausia linkme pakrypo vokalisto M.Barlow likimas. Grupėje pasirodęs 1994-aisiais, buvo joje iki 2001 metų, kuomet smogė tragiški rugsėjo 11-osios įvykiai. Tada jis paliko grupę ir tapo įstatymo priežiūros pareigūnu. Vis dėlto muzikanto pašaukimas galiausiai nugalėjo, ir 2007 metų pabaigoje jį vėl pamatėme prie mikrofono „Iced Earth“ sudėtyje.

Pasak grupės sielos Jono Schafferio, “Iced Earth” muzikinę kryptį pirmiausia įtakojo tokios grupės kaip „Black Sabbath“, „Iron Maiden“ ir „Judas Priest“. O šios komandos skambesio vizitine kortele galėtų būti „trūkčiojantys“ ritmo gitaros šuoliai, palaikant aštuntinių ir šešiolikinių natų liniją. Grupės muzika – ir pakankamai sunki, ir melodinga, ir lėta, ir greita, taigi bendrai paėmus – gana sudėtinga. Muzikos sudėtingumą atspindi ir tai, kad grupėje yra du vokalistai, o dar du nariai – pritariantys balsai. Neretai įrašuose girdime moterišką vokalą arba grigališkąsias giesmes. Pagaliau grupės skambesiui svorio priduoda dažnas dvigubų bosinio skambesio būgnų naudojimas.

Apie ką dainuoja „įšalusios žemės“ sūnūs? Tekstų tematika dažnai siejasi su teologiniais dalykais (nuodėmės, bausmės, likimas, dangus ir pragaras, Antikristas ir apokalipsė). Be to, “Iced Earth” mėgsta leisti konceptualius albumus, kurių lyrika pinasi su siaubo filmų, istorinių karų ir panašiomis temomis. Pastaruoju metu daugelyje kompozicijų veikia Jono Schafferio pramanytas herojus Set Abominae.

Šiame koncertiniame ture „Iced Earth“ keliaus ne vieni. Kartu su Amerikos metalo milžinais į Lietuvą turėtų atvykti dar dvi roko grupės, kurių pavadinimai bus paskelbti vėliau.

« Back to the calendar

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.