Gitarų šėlsmas 2011

 

2011 m. gegužės 18 d. Vilniaus klube „Tamsta“ prasiautė kasmetinis konkurso „Gitarų šėlsmas 2011“ finalas.

Sveikinimai  nugalėtojams!!!

O kas nori sužinoti kiek daugiau – skaitom.

Kaip viesulas prasiautė „Gitarų Šėlsmas“, po savęs palikdamas ryškų pėdsaką galvoje…

Tiems, kas pirmą kartą girdi šį pavadinimą, trumpa istorija. Užuomazgų reiktų ieškoti gitara.lt forume. Konkursas buvo sugalvotas tam, kad forume dalyvaujantys grojantys ir gitarai prijaučiantys galėtų ir save parodyti, ir į kitus pasižiūrėti, t.y. pereiti nuo žodžių prie darbų.

Žinoma, kad pirmasis konkursas ir dabartinis skiriasi gerokai. Dabar galioja kiek „sugriežtintos“ sąlygos. Dalyvauti gali kiekvienas(-a) gitaristas(-ė) iki 35 metų amžiaus, norintis ir galintis savo jėgomis sukurti ir sugroti savo kūrybinį polėkį.

Tačiau anaiptol ne kiekvienas, atsiuntęs įrašą, dalyvaus finale. Reikia įveikti du griežtus vertinimų barjerus: tinklalapio lankytojus (kitų dalyvių draugų, giminių bei artimųjų ratą) ir specialią komisiją, kurią sudaro gerai žinomi Lietuvos gitarų padangėje vardai.Patekę (atrinkti) į finalą gegužės viduryje susirenka „Tamsta“ klube ir jau gyvai sugroja savo kūrinį. Renginyje dalyvius vertina tik dalyvaujanti komisija, palikdama publikai galimybę išsirinkti savo numylėtinį(-ę). Beje, kol komisija renka verčiausią, publikai sugroja kviestinis svečias.

Ir pamažu, kasmet tobulėdamas, šis konkursas tampa vis įdomesniu ir labiau įtraukiančiu. Jau kelis metus dalyvaujama ne vienoje, o dviejose kategorijose:

  • Rock/Blues – kūriniai, kurių stilistika rock/bluesrock/hard-heavy/pop/funk
  • Jazz/Classic -kūriniai, kurių stilistika jazz/fusion/traditional blues/classic-acoustic

Kiekviena kategorija turi savo rėmėją ir prizą… Tiek trumpai apie tai, kas yra „Gitarų šėlsmas“.

Grįžkime į šiųmetinį finalą klube „Tamsta“. Nors vyko jau septintasis konkursas (ir šeštasis mano fotografuojamas), būtent dabar norisi apie jį pranešti visiems. Kodėl dabar? Nes būtent šiemet jis buvo įspūdingai teisingas – visomis prasmėmis.

Visų pirma, veiksmas vyko be mažiausio užstrigimo – sklandžiai, laiku. O jei ir buvo kokių nors strigimų, tai jų visai nesimatė.

Antra, nustebino dalyvių lygis. Jei anksčiau, būdavo akimirkų, kai tiesiog leisdavai sau kur nors išeiti, paplepėti ar atsipūsti, dabar kiekvienas dalyvaujantis laikė prikaustęs dėmesį prie vyksmo scenoje. Vienintelis kiek išmušęs iš ritmo ir šiek tiek ilgtelėjęs – tai bosisto pasirodymas, nors pačią grupę puikiai žinau (ir net labai mėgstu) iš progresyvo festivalių… Tiesiog čia jie buvo ne labai vietoje, nors prizą susišlavė.

O publikos – tik draugai, artimieji ir pažįstami… Kaip visada, nelabai gausi, bet labai šilta ir palaikanti ne tik “savus”, bet ir “konkurentus”…

Net nespėjus atsikvėpti ar kiek pailsėti, į sceną užlipo šių metų svečias – Suomijos bliuzo žvaigždė PEPE AHLQVIST. O tai reiškia: komisija skaičiuoja balsus… Beje, prie svečio nuostabiai improvizacijai su lūpine armonikėlė prisijungė ir THE ROAD BAND lyderis ir įkūrėjas Aleksandras Belkinas.

Komisijai atlikus savo „juodą darbą“, buvo išdalinti prizai. O juos su savimi išsinešė:

  • 2011 GIBSON pagrindinio prizo laimėtojas ROBERTAS SEMENIUKAS
  • 2011 YAMAHA pagrindinio prizo laimėtojas TADAS UMBRASAS
  • 2-oji GIBSON vieta – Dunlop prizo laimėtojas MIHAI SOROHAN
  • 2-oji YAMAHA vieta – Tamsta prizo laimėtojas EDGARAS PIŠČIKAS

Šiuo metu internete jau galite pamatyti ir pasiklausyti šių metų laimėtojų atliekamų konkursinių kūrinių:

Praėjusių Gitarų Šėlsmo konkursų pagrindinių prizų laimėtojai konkurse dalyvauti negali, bet… manau tiek Tadas, tiek Robertas gali išmėginti savo jėgas kitoje kategorijoje, ar ne? :)

Publikos simpatijas ir Tamsta prizą gavo vienintelis dalyvavęs bosistas RIČARDAS MATYŽENOK.

Hmm, jei remtis mano daugiamete patirtimi, jau žinau kitų metų laimėtoją :) Žinoma, su sąlyga, kad jis vėl dalyvaus…

 
 
 

0 Komentarai

Galite būti pirmuoju pakomentavusiu.

 
 

Parašykite komentarą