TOP 10 dalykų, kurių reikia ir nereikia roko grupei

Duff McKagan tinklalapyje Reverb publikavo sąrašą dalykų, kuriuos turėtų žinoti kiekvienas.

Trumpai apie autorių: Michael Andrew “Duff” McKagan (gim. 1964 m. vasario 5 d.) – žymus Amerikos muzikantas ir rašytojas. Geriausiai žinomas dėl dvylika metų trukusios bosisto karjeros grupėje GUNS’N’ROSES. Šiuo metu groja bosu supergrupėje VELVET REVOLVER ir yra hard rock grupės LOADED vokalistas ir ritmo gitaristas. Be to, McKagan rašo kassavaitinius straipsnius portalams SeattleWeekly.com ir ESPN.com.

Manau, kad šis sąrašiukas, parašytas įdomiai ir su gera humoro doze, tiks ir mūsų muzikantams – ir ne tik.

Taigi, skaitome:

Vieną dieną man dingtelėjo, kad šią gyvenimo akimirką aš jau daugiau nei trisdešimt metų esu vienos ar kitos roko grupės narys. Šis gana retas statusas suteikia man galimybę truputį atskleisti kai kurias sunkiai įgytas žinias apie tai, kas tinka ir kas netinka roko grupei. Nemanot?

Be tolesnių ilgų įžangų, mano trumpas “išminties perliukų” sąrašėlis.

1. Pirmiausia raskite gerą ir patikimą būgnininką. Be stipraus ritmo užnugario, grupė net nepajudės iš vietos.

2. Po to, kai pirmasis rimtas būgnininkas taps rakštimi užpakalyje — išmeskite jį už borto ir pakartokite #1 žingsnį. Šis procesas “suės” nemažai Jūsų karjeros laiko!

3. Juokauju dėl #1 ir #2.

4. Raskite dainininką, kurį mes vadiname L.S.D.–Lead Singers’ Disease (pagrindinio vokalisto liga). Tas asmuo privalo sugebėti stovėti scenos priekyje, be jokios gitaros, stovinčios už nugaros — ir būti vienatiniu visos scenos ir salės VALDOVU.

Taip, turi būti nepaprastu, kad jaustumeisi gerai tokioje nepaprastoje padėtyje. Dažniausiai tai bus asmuo, turintis ypač gerą nuomonę apie savo personą. Galiausiai tai “užknis” kitus grupės narius. Bet, po paraliais, iki to laiko, kai grupė nebegalės žiūrėti į dainininko maivymasį be žiaugčiojimo, prisiplakėliai vadybininkai jau bus sumąstę, kaip išmesti originaliuosius grupės narius iš grupės.

5. Arkliškos dozės alkoholio ir narkotikų taps nepamainomais palydovais tų, kurie pasiekė vėlesnes #4 stadijas.

6. Raskite bosistą su geru humoro jausmu, nes tas vargšelis sulauks begalės “anekdotų apie bosistus”.

(Mokslininkas lankėsi nedidelėje gentyje, gyvenančioje Afrikos džiunglėse. Jis engėsi aprašyti kaimelio gyvenimą. Tądien, kai mokslininkas atvyko, genties būgnininkas grojo valandų valandas be perstojo, ir kiekvienas genties narys atrodė laimingas ir ramus. Tačiau tą akimirką, kai būgnai nutilo, kaimelio gyventojai rėkdami leidosi į džiungles, kuo toliau nuo savo gyvenamosios vietos. Mokslininkas susistabdė genties vadą, kad paklaustų, kodėl kiekvienas taip išsigandęs ir lekia tolyn taip greitai. Vadas paniškai pažvelgė į mokslininką ir pasakė: “O dabar bus bosinės gitaros solo.”)

7. Gitaristai visuomet iš išorės atrodo “kieti”. Jų išvaizda scenoje visuomet rodo, kad jie yra “kiečiausi” visoje salėje. Jei Jūsų vaikas nori išmokti groti, nukreipkite jo dėmesį į šį instrumentą.

8. Kiekvienas grupės narys turi būti įtrauktas į aparatūros nešiojimą į ir iš koncerto. Vienintelis dalykas, kurio gali tikėtis grupės nariai, yra tai, kad jų sportinė forma vis gerės ir gerės. Tiesa, turėkite omenyje, kad vokalistai NIEKADA neprisijungs prie įrangos nešiojimo darbų.

9. Jei manote, kad kalbu apie vieną konkrečią grupę, Jūs gerokai klystate. Šie žingsniai yra būdingi daugumai roko grupių, kurių veikloje dalyvavau ar tiesiog stebėjau.

10. Aš grojau visais įvardintais instrumentais vienoje ar kitoje grupėje, taigi – taip, buvau pakliuvęs į kiekvieno aukščiau įvardinto scenarijaus spąstus!

11. Taip, pavadinau TAI “Top 10″ sąrašu, tačiau muzikantai nelabai draugauja su skaičiais . . . ir raidėmis . . . ir vardais . . . ir geografija . . . ir knygų skaitymu.

12. Turėkite GERĄ humoro jausmą. Jei į viską (ir šį straipsnį) žiūrėsite per rimtai, tuomet tikrai nesuprasite humoro — ir todėl visi “smagumai”, kuriuos atneša buvimas grupėje, jus aplenks.

13. Ir, kai tik atsiduriate grupėje, ir jaučiate, kad jūsų širdys plaka vienu ritmu, o muzika yra pats geriausias dalykas, kokį tik galite įsivaizduoti savo gyvenime — tiesiog džiaukitės. Visas kitas asmeninis mėšlas, su kuriuo susidursite, yra tik . . . mėšlas.

Anglišką variantą rasite šiame tinklalapyje.

Versta tinkalapiui heavymetal.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.