FM BELFAST (koncertas) – 11-10-07

Kas
FM BELFAST (koncertas)
When
Penktadienis, 7 spalio, 2011
20:00 - Amžius neribojamas Buy Tickets
Where
Kalvarijų g. 85
Vilnius, Lietuva
Other Info
„FM Belfast” susibūrė 2005 m. Reikjavike. Jų atsiradimo istorija gana keista. Iš pradžių tai buvo duetas Lóa Hlín Hjálmtýsdóttir ir Árni Rúnar Hlöðversson. Ši pora ketino Kalėdų proga draugams įrašyti ir padovanoti savo kūrybos dainą „Lotus”. Tačiau ji taip patiko kiekvienam ją išgirdusiam, kad netrukus kūrinys, gimęs kaip pokštas, plačiai nuskambėjo visoje Islandijos sostinėje. Tų metų vasarą duetas surengė egzotišką gyvą pasirodymą Farerų salose, o 2006-aisiais, prisijungus muzikantams Árni Vilhjálmsson ir Örvar Þóreyjarson Smárason, „FM Belfast” jau grojo didelei auditorijai festivalyje „Iceland Airwaves”. Ilgainiui iš studijinio projekto, kuriuo pradžioje ketinta apsiriboti, susiformavo pilnavertė albumus įrašanti ir koncertuojanti grupė.

„FM Belfast” branduolį dažniausiai sudaro minėti keturi nariai, kurie dalyvauja ir kituose muzikiniuose projektuose, bet scenoje gali pasirodyti 8 ar daugiau atlikėjų, jų tarpe daug mušamaisiais grojančių muzikantų. Pastaruoju metu pagrindiniai šios grupės nariai turi daugiau laiko susitelkti muzikos kūrybai ir koncertams, nors visiems jiems netrūksta ir kitų užsiėmimų. Lóa yra aktorė ir dailininkė, Árni Rúnar patinka darbuotis elektronikos srityje ir rašyti publicistinius straipsnius, Árni Vilhjálmsson vaidina komedijose, o Örvar kuria poeziją ir žaidžia futbolą.

„FM Belfast” apibūdinami kaip elektroninės, pop ir roko muzikos, įtakojamos ir indie roko, atlikėjai, tačiau šios grupės skambesys negali būti vienareikšmiškai priskiriamas kuriam nors vienam žanrui. Jų skambesys apibūdinamas kaip avangardinis, drąsus, įstabus, jaudinantis, švytintis. “FM Belfast” muzika suteikia dvasinio peno daugeliui melomanų, kurie visuomet ieško kažko naujo ir teigia, kad grupė sukūrė savitą muzikos stilių.

„FM Belfast” proveržis nekelia nuostabos, nes Islandija pasauliui padovanojo daug garsių grupių ir atlikėjų. Tai 15 metų grojanti ir Lietuvoje jau du kartus pasirodžiusi elekroninės muzikos grupė „GusGus”, post-roko atlikėjai „Sigur Ros”, eksperimentinės islandiškos muzikos kūrėjai „Múm”, kur groja ir „FM Belfast” narys Örvar Þóreyjarson Smárason, radijo klausytojams Lietuvoje pažįstamo kūrinio „Jungle drum” atlikėja Emiliana Torrini ir nemažai kitų. Šiame sąraše išsiskiria aiškūs Islandijos muzikos favoritai – grupė „Sugarcubes“ ir ekscentriškoji dainininkė Björk.

„FM Belfast” vardą išgarsino 2008 m. išleistas debiutinis albumas „How To Make Friends”. Jo dainos yra paprastos, daugeliui suprantamos, bet tuo pačiu ir turinčios gilesnę prasmę, todėl albumas buvo entuziastingai sutiktas ir puikiai įvertintas kritikų bei melomanų. Tais pačiais metais „FM Belfast” jau buvo pagrindinė grupė, užbaigusi festivalį „Iceland Airwaves”. Jos nariai visada mielai bendrauja su publika, tarsi tai būtų jų draugų, o ne vien gerbėjų būrys.

2011 m. pasirodęs antrasis albumas „Don`t Want To Sleep” sulaukė dar didesnio melomanų dėmesio ir yra parduodamas dar gausesniu tiražu nei debiutinis albumas ne tik Islandijoje, bet ir kitose šalyse. Pakylėta tokios sėkmės grupė nusprendė šį rudenį surengti koncertinį turą Europoje, kurio metu aplankys ir Lietuvą.

« Back to the calendar

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.