MĖNUO JUODARAGIS 2016: festivalis festivalyje

Devynioliktasis savitos muzikos ir šiuolaikinės baltų kultūros festivalis „Mėnuo Juodaragis“ jau po savaitės kvies šventiškai pabaigti vasarą įsikūręs naujoje erdvėje – Dūburio ežero saloje prie Antazavės, Zarasų rajone. Ilgametes tradicijas puoselėjantis nepriklausomas renginys stebina festivalio lankytojus ne tik išskirtine muzikos, bet gausia kultūros ir meno programa.

Amatų kiemas

Juodaragio Amatų kiemas – tarsi festivalis festivalyje. Kasmet neišvengiamai augantis, margėjantis ir stebinantis, jis nuo ryto iki vakaro traukia ir didelius ir mažus. Šiemet Dūburyje – jau net ne kiemas, o visas Amatų kaimas!

festivalio-menuo-juodaragis-akimirka-55e14c45de409

Amatų kieme: dailidės ir stogrišiai – kalvystė – grūdai, girnos ir duona – stiklas – oda – kaulas – medžio drožyba – rūbai, audimai ir juostos – dažymas augalais – sodai – keramika – juvelyrika – žolininkystė ir smilkalai – gintaras – aludarystė – archainis tatuiravimas – daugybė kitų amatų, dirbtuvių, tradicijų, tautosakos, vaišių, žaidimų, dainų ir šokių!

Tris dienas šurmuliuojančiame amatų kieme rasite visko nuo namų statybos iki muilo iš pelenų ir gausybę kitų amatų, kuriuose išbandę savo sumanumą bei jėgas galėsite smagiai patrypti amatų kiemo vakaronėje. Viliamės, jog šiemet būdami amatų kieme, aktyviai dalyvaudami įvairiose amatų dirbtuvėlėse apsijungsime tarsi šeima, gyvenanti tuose pačiuose namuose po vienu stogu ir patirsime baltiškajį namų gimimą mūsų dvasioje, suprasime, jog Lietuva yra visų mūsų namai, mūsų šaknys ir ištakos. Tai vieta, kurioje turime būti ir kurti, o jei reikia ir gimti iš naujo.

KINAS ir PASKAITOS

Į XIX-tojo festivalio Kino ir paskaitų palapinę, kaip į namus, rinksis žymiausi įvairių Lietuvos ir Europos kultūros sričių tyrinėtojai, kurių šiemet – kaip niekad gausu! Dalis paskaitų vyks ir prie didžiojo Dūburio Ąžuolo. Paskaitų šeimininkai svetingai atskleis festivalio temų gelmes, pasidalins savo atradimais ir kartu su Jumis mėgins atsakyti esminį klausimą, – kas iš tikrųjų yra Namai?

MPU_2140

Vakarai skirti kino mylėtojams.  Šiais metais kino programa pasiūlys žinomų Lietuvos kino kūrėjų darbų, Latvijos, Rusijos ir Čekoslovakijos režisierių filmų.

Šių metų naujiena – Vaikų kiemutis. Kiekvienais metais sulaukiame vis daugiau šeimų su vaikais, tad šiemet pasiūlysime atskirą programą mažiesiems, kurioje animacija, spektakliai, muzikinė programa ir interaktyvūs žaidimai bei paskaitėlės.

DSC_8712

Visoje saloje įsikurs meno dirbtuvės , bus statomas „Mėnuo Juodaragio“ namas, prie kurio statybos kviečiamas kiekvienas festivalio dalyvis. Kaip ir kiekvienais metais kviesime į sporto varžybas, vakarones, pirtis, žygius po salą ir jos apylinkes.

Kviečiame jau dabar susipažinti su visa gausia  festivalio programa puslapyje http://menuojuodaragis.lt/lt/programa

Bilietus galima įsigyti festivalio interneto svetainėje, arba apsilankius krautuvėlėje „Ragainė“ Vilniuje (Skapo g.3).  Pasiteiravimui įsteigta speciali „Juodaragio linija“ – tel. 8 700 77874.

 —-
Festivalio svetainė – 
http://www.menuojuodaragis.lt
Facebook – 
https://www.facebook.com/MJRfest

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.