Belgų sunkiosios muzikos žvaigždė siunčia linkėjimų buvusiam Pamelos Anderson vyrui

Belgijos sunkiosios muzikos kalvė yra garsi visame pasaulyje. Ir vienas geriausių to pavyzdžių –  nuo 1995-ųjų grojanti death metal grupė „Aborted“. Šiandien jie turi gerbėjų minią Japonijoje, leidžiasi į turą su „Sepultura“, „Kreator“ ir „Soilwork“, vasario 13 d. su jais gros Vilniaus „Siemens“ arenoje. Ta proga „Aborted“ vokalistas Svenas de Caluwé davė pašėlusį interviu, kuriame nepasilaikė sau nuomonės apie buvusį P.Anderson vyrą Kid Rocką ar įžvalgų apie pramogas turo autobuse.

 aborted_svencho

Ką manote apie kitokį roko festivalį, kuris vyks ne po atviru dangumi, ir ne vasarą, o vasarį, didžiausioje Vilniaus arenoje, o kartu su jumis gros „Kreator“, „Sepultura“, „Soilwork“…

Sakyčiau, esame maloniai sujaudinti, kol tai kito roko, bet ne Kid Rocko festivalis. Tas žmogus suka mūsų jautrius vidurius, o gal dar blogiau, ką net sunku įsivaizduoti: čia panašiai, lyg gertum šaltą sriubą žiemą ir dar nepasakiau, kad ta sriuba iš tiesų yra iš pautų. Bet taip, mes labai laukiame progos atvykti į Vilnių ir susitikti su jumis, maniakais. (Juokiasi.)

Kas naujesnio belgų metalo scenoje? Ji vis dar tokia pat stipri, pilna kietų naujokų? Ar tebeturite gausybę sunkiosios muzikos žurnalų ir panašių dalykų?

Kai kurie naujokai yra tikrai kieti vietinėje scenoje, gerai parduoda savo koncertus, bet dauguma jų, deja, neiškelia kojos toliau Belgijos. Bet kokiu atveju, mes turime roko tribūną, turiu omeny, ko gero, didžiausią popierinę sklaidą.

Ką pasakytumėte tiems, kurie mano, kad šokoladas – vienintelis dalykas, kuriuo gali didžiuotis belgai?

Pasakyčiau, kad jie turi ištraukti galvą iš savo sėdynės, nes mes taip pat išradome belgiškas bulvytes ir vaflius, nebekalbant, kad turime labai geros muzikos, valstiečiai! (Juokiasi.)

Paskaičiuokime, ar interneto galia muzikantams suteikia daugiau pliusų ar minusų, turint omeny, kad albumai jau kurį laiką yra daugiau suvenyrai nei muzikos šaltinis. Kai gali visą muziką susikrapštyti savo kompiuteryje, savaime pamiršti, kaip kokybiškai ji skambėtų, grojama iš vinilų.

Aš paprastai skaičiuoju skaičiuotuvu, ar pastaraisiais metais tuo nauju beprotišku aparatu – kompiuterio mašina (juokiasi.) Manau, kiekviena karta turi savo įpročius: tebėra tonos žmonių, kurie perka albumus. Taip, tiesa – mažiau nei anksčiau, o ir formatas pasikeitė, dabar jis skaitmeninis ir dažnai neturi galimybės palaikyti to daikto rankoje. Bet dar yra ir tokių grupių, kurios išleidžia limituotą kiekį tikrų albumų, kad suteiktų kolekcionieriams progą ko nors ieškoti. Grupės priverstos būti labiau kūrybingesnės. Kita vertus, žmonės nebejaučia susijaudinimo, kurį pakursto mėgiamos grupės albumo laukimas. Vaikai nebegalės pajusti tikrosios muzikos vertės.

Kuris „Aborted“ albumas jums tebėra nr. 1, ir galėtumėte drąsiai pasakyti: tai buvo darbas, kuriuo kiekvienas galime didžiuotis?

Tai tas pats, tarsi klausti tėvų, kuris vaikas yra pats mėgstamiausias. Bet aš baisus žmogus, ir neturiu vaikų. Taigi aš pasirinkčiau „Backstreet’s back“, dėl Justino… (Justino Timberlake’o ir „Backstreet Boys“, – aut. past.)

Svenai, jūs kurį laiką gyvenote Izraelyje. Ką dabar vadinate namais? Kur jūsų studija, kaip dirbate visi kartu?

Namai ten, kur širdis, žmogau. Mūsų atveju tai – artimiausias itališkas restoranas ar ledainė… Aš grįžau į Belgiją prieš porą metų, kiti grupės nariai irgi belgai. Mūsų studija yra namie, o įrašus daromės Vokietijoje, visiškai „neįžymioje“ Kohlekeller studijoje. Daug „ufta ufta“, daug „ratatata“.

Ar jus užknisa visi tie viešųjų ryšių dalykai, kurių privaloma imtis, pristatant savo naujienas rinkai?

Interviu, fotosesijos, visokie video linkėjimai fanams…

Būsiu atviras, aš nelabai mėgstu žmones, todėl daugelis šitų dalykų yra arba užknisantys, arba smagūs. Nežinau, žmogau, aš tiesiog esu mongoloidas, kuris triukšmingai kriokia į mikrofoną. Bet tu privalai duoti publikai, ko ji nori.

Viename sename interviu judu su būgnininku Kenu įsikikenote, kad būtų protinga dešimt metų neišleisti jokio albumo, tada sugrįžti ir užsidirbti daug pinigų. Pats patikinote, kad be „Lexus“ ar „Corvette“ nepajudinsite piršto. Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis? Ką vairuojate? Kur atostogaujate ir ar muzika yra vienintelis darbas, kuriuo užsidirbate pragyvenimui?

Kokį automobilį vairuoju? Kas tas mistinis prietaisas? Toks pats keistas, kaip internetas ar tas baisusis kompiuteris?  (Juokiasi.) Mes, ar tiksliau – dauguma mūsiškių, turi darbus ir užsidirba savo pragyvenimui, įskaitant privilegiją daug valgyti. Tačiau aš nesu turėjęs tikrų atostogų visą amžinybę. Pastarąjį kartą išvykęs pailsėti 4-5 valandas per dieną dalindavau interviu apie mūsų grupę. Taigi, kas tos atostogos, rimtai?

Kaip dažnai girdite klausimą: „Kodėl pasivadinote „Aborted“?“ Ir tikrai – kodėl?

Norėjome būti pirma grupe kompaktų parduotuvių lentynose. Geneali idėja, tiesa? Nelaimei, beveik nebeliko kompaktų parduotuvių!!! (Kvatoja.) Na, o dar taip pasivadinome, nes tai brutalus, lengvas ir kabinantis pavadinimas. Ir jis turi kelias reikšmes, kuriomis mes galime žongliruoti, pagal laiką ir vietą pasirinkdami sau tinkamą. Kas ten žino teisingą atsakymą?

Vilniuje grosite vasario 13-ąją, tai kaip tik bus Valentino dienos išvakarės. Atsivešite žmonas, ar naktį baigsite sename, gerame klube su vaikinais iš kitų grupių, kuriuos puikiai pažįstate?

Ture su mumis nebus žmonų, telkiame visą dėmesį į darbą… Greičiausiai, vakarėlį baigsime vieni savo autobuso guoliuose, pasikutendami su „Soilwork“, pažliumbdami, pasimasturbavę, agresyviai kimšdami šokoladą, kurio, tikiuosi, mums atneš Vilniaus žmonės! Susitiksime ten!

Related Images:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.