Velnio Akmuo 2012: festivalyje – du griežtos pakraipos ansambliai

Liepos 12-15 dienomis ketvirtus metus iš eilės Anykščiuose vyksiantis festivalis „Velnio akmuo“ pristato du stiprius, savo stilių puikiai įvaldžiusius death metalo kolektyvus: švedus DEMONICAL ir egiptiečius SCARAB.

Abi grupes užtikrintai galima pavadinti tipinėmis savo krašto ir klimato suformuoto mirties metalo atstovėmis. Šiauriečiai DEMONICAL yra ištikimi senosios švedų death metalo mokyklos puoselėtojai. Grupės atstovaujamas stilius pripažintas ir vertinamas visame pasaulyje, ir tai yra DEMONICAL kokybės ženklas. Turbūt ne vienas Lietuvos sunkiosios muzikos gerbėjas šią vos prieš keturis mėnesius „Propagandos“ klube koncertavusią grupę atsimena kaip scenoje savęs negailintį kolektyvą. „Velnio akmuo“ bus puiki proga prisiminti, o nemačiusiems – išvysti energingųjų DEMONICAL pasirodymą.

Kita pristatoma grupė – SCARAB. Kaip ir dažnas kolektyvas iš Artimųjų Rytų, SCARAB rūstų riaumojimą, sunkius „dugninius“ rifus ir greitą dinamišką ritmiką derina su kartas nuo karto pasigirstančiais šiems kraštams būdingais hipnotizuojančių melodijų motyvais. Kuriant dainų tekstus, egzotiškuosius SCARAB įkvepia Senovės Egipto kultūra bei dvasinio gyvenimo klausimai. Jungdami kardinaliai besiskiriančius dalykus – muzikos šiurkštumą ir vertybių gilumą – grupė sukuria darnią vienovę, kurią neabejotinai pajus ir „Velnio akmens“ lankytojai.

Ir DEMONICAL, ir SCARAB susiformavo ant kažkada prieš tai gyvavusių kolektyvų pamatų. Švedų grupę įkūrė buvę CENTINEX nariai, o SCARAB muzikinį kelią pradėjo kaip HATE SUFFOCATION. Abiem šiandieniniams kolektyvams, gyvuojantiems po septynerius metus, netrūksta nei meistriškumo, nei sceninės patirties.

Bilietai į festivalį

Bilietus į festivalį galima įsigyti festivalio svetainėje www.devilstone.net. Bilieto kaina: 80 Lt. Vėliau bilietai brangs. Nuo vasario 23 dienos bilietus į festivalį pradeda platinti ir „Tiketa“.

Festivalio informacija: www.devilstone.net

Video:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.