MĖNUO JUODARAGIS XX: Vilniaus knygų mugėje bus pristatytas XX-asis festivalis

Nepriklausomos muzikos ir šiuolaikinės baltų kultūros festivalis „Mėnuo Juodaragis“ šiemet tradiciškai vyks paskutinį vasaros savaitgalį, rugpjūčio 24-27 dienomis, kviesdamas į keturių dienų šventę, kupiną įvairiausių savitų garsų ir menų. Šiais metais žymus renginys antrą kartą keliaus į nuostabią, sodrios miško žalumos ir vandenų supamą Dūburio ežero salą Zarasų rajone, pernai tapusią įspūdingu atradimu festivalio lankytojams. Artėjančios „Vilniaus knygų mugės“ Muzikos salėje rengėjai išsamiau pristatys šventės planus, atskleis kai kurias paslaptis ir pakvies laimėti „Juodaragio“ bilietų.

Festival Life @ MĖNUO JUODARAGIS 2016

Atidžiau sekantys festivalį jau spėjo pastebėti, kad 2017-tieji „Mėnesiui Juodaragiui“ – ypatingi. Šiais metais įvyks dvidešimtasis, jubiliejinis festivalio vyksmas, kuris žada ne tik rinktinių užsienio ir Lietuvos atlikėjų gausą muzikos scenose, bet ir itin turiningą kultūrinę programą –  senuosius amatus, akademines paskaitas, kino peržiūras, teatro vaidinimus, gamtiško meno reiškinius, sporto turnyrus ir dar kelias dešimtis originalių iniciatyvų, įtraukiančių visų amžiaus grupių lankytojus.

Išskirtinis „Mėnesio Juodaragio“ bruožas – kiekvienais metais parenkama vis kita renginio tema, naujas baltiškąjai savasčiai svarbus dėmuo. Pastaraisias metais festivalis kvietė „sugrįžti namo“, susibičiuliauti su bitėmis ir prisijaukinti dūzgiantį vasaros burtą, pasinerti į sapnus, susipažinti su aitvaro, žirgo, paukščių mitologiją, atsidurti magiškame sutartinių rate ar susitikti su broliais latviais, pažinti mūsų bendrumus ir skirtumus.

Festival-Life-@-MĖNUO-JUODARAGIS-2016

„Dvidešimtasis vyksmas, žinoma, reikalauja ryškios ir stiprios temos, – sako festivalio vadovas Ugnius Liogė. – Praėjusių kelių metų programos leitmotyvu buvo pakankamai ramios, sėslios, giliai daugiareikšmės, filosofinės prasmės. O jubiliejiniam trenksmui rinksimės veržlumą, aktyvų ir veiksmingą baltišką simbolizmą.“

Pirmoji festivalio paslaptis – jo tema – bus atskleista vasario 25 d. „Knygų mugės“ metu. Taip pat bus aptarti šio unikalaus festivalio-reiškinio istorijos posūkiai, pristatyta būsimojo festivalio programos sandara ir staigmenos. „Muzikos salėje“ vyksiančioje diskusijoje apie festivalio raidą pasakos „Mėnesio Juodaragio“ iniciatorius Ugnius Liogė, mitologinius aspektus aptars ilgametis dalyvis, etnologas dr. Dainius Razauskas, su muzikine festivalio dalimi supažindins Aurimas Gelžinis, meninę sąrangos viziją pristatys festivalio architektas Mantas Maziliauskas ir kt.

Visus festivalio gerbėjus ir „Knygų mugės“ lankytojus organizatoriai kviečia užsukti prie muzikos leidyklos „Dangus“ stendo, kur lauks „Mėnesio Juodaragio“ atributika, bei galimybė įsigyti geriausių lietuviškos muzikos įrašų.

„Mielai supažindinsime su būsimu festivaliu, lauksime visų, norinčių išsakyti savo sumanymus ir prisidėti prie festivalio plėtojimo, – kviečia rengėjai. – Krepšin sukrovus šviežias mintis, klausimus ir pasiūlymus, sumaniausiems stendo lankytojams šyptels laimė nuskinti XX „Juodaragio“ kelialapius bei kitus gražius prizus.“

„Knygų mugės“ metu taip pat žadama pradėti platinti pirmuosius XX-ojo festivalio bilietus, kurie tik mugės dienomis bus ypatingos, pačios žemiausios kainos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.