Brutal Madness 2012: šešios grupės – tai šešios grupės

Ir vėl ta pati problema: grįžus po patikusio koncerto, prisiverst sėsti ir parašyti apie jį yra be galo sunku. Sunku, bet reikia. Reikia!

Taigi penktadienio vakarą negausią publiką į klubo „Propaganda“ didžiąją salę pakvietė festivalis „Brutal Madness 2012“. Žinoma, dar prieš renginį kirbėjo: per daug! Šešios grupės, kai pradžia skelbiama 19 valandą, reiškia pabaigą paryčiais… Tačiau, dar bežiūrint į sąrašą, nebuvo nė vieno vardo, kurį lengva ranka galima būtų imti ir išbraukti. Ką gi, šešios grupės – tai šešios grupės. Pradedam!

Kaip pamažu tampa įprasta (ypač kai išreikštinai paskelbiama grupė „Durys“), pradžia nevėlavo daugiau nei pusvalandžiu.

Pirmieji scenoje – DERELICTION. Ilgai ieškojus ant scenos simpatiškosios merginos su gitara, taip jos ir neradau. Supratau, kad pradedu atsilikinėti nuo pasikeitimų grupėse ir lietuviškoje scenoje – reikia vytis… Sumažėjusį grožio kiekį ant scenos, kompensavo vokaluojančiojo plaukuosena, gyvatiškai besiplaikstanti rūsčios muzikos ritmu… Kažko super įsiminusio nepamenu, tačiau tai, kad nepamenu, reiškia grupė neužkliuvo blogu grojimu :)
Sekami nuo įsikūrimo ir sugebėję išleisti debiutinį EP, ant scenos LIFE’S EDGE atrodo puikiai. Senokai matyta grupė ir susidarė įspūdis, kad jie suktelėjo vairą kiek kitokios muzikos link, ir vis mąstau: patinka man tai ar pradėti zvimbti :) Matyt, teks paklausyti dar (ir dar) kartą, kad tai suprasti.
Ką gi galima pasakyti apie „all-stars“ principu sudarytą komandą? Ogi, kad tai STORMGREY, okupavę sceną treti. Vyrukai moka elgtis scenoje, o ir prie jų atlikimo kabinėtis būtų tiesiog nedėkingas ir baisiai sudėtingas darbas :) Tiesiog skanus kąsnelis pirmosios dalies pabaigai ir antrosios pradžiai, ypač prisiminus visą šou. Kas nebuvo, tas gali tikėtis, kad nufilmuotas vaizdas visgi išlįs vienądien.
Pirmą kartą matyta gimtuosiuose Šiauliuose, scenoje pradėjusi groti PEKLA primena, kad ir pirmą kartą mane šiek tiek „purtė“ nuo vokalo, vis mąstant „ir ką gi jis man primena?“ Tai nereiškia, kad jis blogas-geras, tai tik mano asmeninis įspūdis. „keistas“ – tikriausiai būtų tinkamiausias žodis. Matyt čia atsiliepia ir tai, kad sunkesnės muzikos pradėjau klausytis ne taip jau ir seniai :)
Buvo smalsu išgirsti jau seniai nematytus ir negirdėtus OSSASTORIUM, juolab šį stiprių gitarų grupė dar ir naują diską išleido. Muzika, kaip visada, nuostabi – čia nesikabinėsiu – diskas tvirtai stovi eilutėje „įsigyti“, tačiau… Tos ilgos pauzės tarp dainų užmuša vietoje, ypač po vidunakčio. Taip, suprantu poreikį susitvarkyti instrumentus, kad „viskas šoktų ir dainuotų“, tačiau jau ne pirmą kartą ir ne pirmus metus esant scenoje galima pradėti galvoti kaip ir kuo tas pauzes užpildyti ir (arba) sumažinti jų kiekį. Juolab, kad tuos tarpus prisimenu ir iš senųjų laikų, ir erzino jie ne ką mažiau.
FRAILTY. Čia galima padėti tašką ir nieko nerašyti, pasiūlius tiesiog pasiklausyti šios grupės (jei dar –netyčia– ji nėra girdėta). Puikiai apgalvota ir sustyguota viskas: nuo vaizdo iki garso (ir atvirkščiai). Nepamenu, ar anksčiau buvo tas „pritariamasis balsas“, tačiau šiame renginyje man jis man ypač įsiminė – net nežinau kodėl. O jau instrumentalas… ech, ir kodėl grupės dainuoja? :) Nors FRAILTY atveju šis klausimas nelabai korektiškas, nes vokalas čia – dar vienas ir nuostabus instrumentas.

Štai tokie prisiminimai apie festivalį „Brutal Madness 2012“. Tikėkimės, kad kitąkart grupių gausa ar jų atliekamos muzikos įvairoviškumas neišgąsdins potencialių žiūrovų ir salė bus pilna ne tik nuostabios muzikos, bet ir jos klausytojų.

Related Images:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.