Prog Rock Day: pavasarinė puokštė žada būti itin spalvinga

Šių metų balandžio 19 d. klubo „Tamsta“ lankytojams antrus metus iš eilės duris atveria tradicija tapęs „Prog Rock Day“.

Šį kartą galimybę progresyvios muzikos skoniu pasimėgauti klausytojams suteiks trys grupės iš Lietuvos: „KAS NUPAIŠĖ ŽVAIGŽDES“, „INSOMNIA VERA“ bei „MOUNTAINSIDE“. Nors nei vieno iš šių kolektyvų negalima būtų priskirti konkrėčiai art- prog- arba psychedelic- muzikos pakraipai, šias grupes vienija jų kūryboje vyraujanti tradicijomis nesuvaržyta, stilistinių paieškų nesiliaujanti, konceptuali bei charizmatiška estetika. Visos grupės yra savitai įdomios, ir ryškiai skiriasi viena nuo kitos, taigi šių metų Prog Rock Day pavasarinė puokštė žada būti itin spalvinga.

„KAS NUPAIŠĖ ŽVAIGŽDES“

Projektas susikūrė praeitų metų rudenį rugsėjo mėnesį. „Tačiau nesame naujokai scenoje. Turime gan nemažą muzikinę patirtį ir kiekvienas iš grupės narių yra unikalus ir savitas, esame dalyvavę ir groję įvairiuose muzikiniuose projektuose – teigė grupės atstovas renginio organizatoriams, – Kuriame ir grojame savo dainas. Manome tai pagrindinis dalykas, kurio turi siekti grupė – groti savo sukurtą muziką. Kuriame dainas anglų bei lietuvių kalbomis. Šiuo metu įrašėme bei pristatėme naują dainą „Kol esi šalia“.
Parsisiųsti naują dainą bei rasti daugiau informacijos galima grupės internetinėje svetainėje: www.whopaintedstars.com

„INSOMNIA VERA“

Grupę galima būtų pavadinti ekspresyvaus art roko grupe, kurios kuriamoms melodijoms, dainų aranžuotėms, tekstams, instrumentų skambesiui ir vokalo technikoms negalima priskirti vienintelio muzikinio stiliaus standarto. Galbūt tai iš dalies lemia tai, kad INSOMNIA VERA atliekamus kūrinius kuria ne vienas, o keli grupės nariai. Autoriai teigia, kad jų muzika orientuota tiek į jauną, tiek į brandų klausytoją, kuris nuolat lavina savo muzikinį skonį ir ieško naujų skambesių, minčių ir prasmių. 2012 metus grupė pasitinka su naujais kūriniais, klausytojai išgirs ne tik roko, bet netgi klasikinės operinės, simfoninės  muzikos stilių atgarsių.
Grupės istorija prasidėjo 2008 m. pabaigoje, kai būsimieji „insomniečiai“ sėkmingai sudalyvavo projekte Richard Wright atminti. Grupėje groja tiek jauni, tiek  patyrę ir jau žinomi Lietuvos roko scenos muzikantai. Jau nuo pirmų savo gyvavimo metų grupė iškarto pelnė klausytojų pripažinimą, buvo išrinkta tarp 40 perspektyviausių Lietuvos grupių Sharkeen.lt Naujosios muzikos žurnalo, pateko į radijo stočių „Lietus“, „M-1 plius“, „Lafesta“ eterį, dalyvavo įvairiuose konkursuose ir festivaliuose. Neseniai grupės dainas pradėjo transliuoti radijas Classic Rock FM.
2010 metais INSOMNIA VERA įrašė demo-albumą, šiuo metu kolektyvas ruošia įrašus pirmojo oficialaus albumo leidybai.
Daugiau info: http://www.facebook.com/pages/INSOMNIA-VERA/298972449608
http://www.youtube.com/insomniavera

„MOUNTAINSIDE“

Jau penkiolika metų tvirtai savo rankose roko vėliavą laikantys Kauno rokeriai MOUNTAINSIDE nežada sustoti. Jie nuolat ieško naujų įvairaus sunkumo gitarinės muzikos vėjų. Lakoniškai savo grojamą stilių vadindami tiesiog heavy roku, muzikantai publiką stebina netikėtais kūrybiniais posūkiais ir
muzikiniais sprendimais. Per savo aktyvios veiklos metus grupė sugrojo šimtus koncertų klubuose, festivaliuose, miesto šventėse, kituose įvairiuose renginiuose Lietuvoje ir užsienyje, išleido du albumus – „Distorted“ (2003 m.), kurio muzika panaudota norvegų režisieriaus Fredriko Bryno automobilių lenktynių filme, ir  „All About Time“ (2007 m. „Zona Records“), dainos iš kurio skambėjo radijo eteryje ir sulaukė gerų klausytojų bei kritikų įvertinimų, bei buvo įtrauktos į rinkinį „Make You Take Note of Lithuanian Music“ (2007 m.). Daina „Nepanikuok“ įtraukta į rinkinį „Euro.lt“ (2002 m.). Energingais gyvais pasirodymais garsėjantys MOUNTAINSIDE viena scena dalinosi su tokiomis grupėmis kaip DISMEMBER, ENTOMBED, TITO AND TARANTULA, NEW MODEL ARMY, THE KING, VOIVOD.
Įvairiuose alternatyvios muzikos apdovanojimuose MOUNTAINSIDE nuolat nominuojami geriausios Roko grupės, Albumo kategorijose. Šiuo metu grupė baiginėja trečiąjį savo albumą, kuris yra gerokai sunkesnis ir tamsesnis, palyginti su pirmaisiais dviem, ir turėtų nustebinti tik su ankstesne kūryba
susipažinusius klausytojus. Tačiau, kaip sako grupės boso gitaristas ir tekstų bei daugelio dainų autorius Rytis Bulota, tai nebuvo radikalus posūkis nuo „viso to, ką darėme anksčiau, nes mes savo karjerą ir pradėjome būtent kaip metalo/punk/roko grupė. Taigi, grįžome prie šaknų, į ankstesnį albumą sudėję tai, kas netilpo į bendrą grupės koncepciją“.
Naujoji MOUNTAINSIDE kūryba remiasi plačiu gitarinės muzikos traktavimu – nuo psichodelikos iki ektremalaus metalo, nuo punk iki post roko, ypatingai jaučiama doom metalo įtaka. Savo ruožtu dainų struktūros nebeįspraustos į įprastus roko muzikos rėmus.
Neseniai grupė paskelbė pirmąjį savo live vaizdo klipą, nufilmuotą studijoje:

Daugiau info: www.mountainside.lt
www.facebook.com/mountainside.LT
www.myspace.com/kaunorokeriai

Related Images:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.