Šią savaitę Michael Hill’s Blues Band (JAV) koncertuos trijuose Lietuvos miestuose

Pirmą kartą į Lietuvą atvykstantis tikras Niujorko bliuzo scenos senbuvis, gitaristas ir dainininkas Michaelas Hillas su grupe šią savaitę driokstelės su trenksmu. Jo debiutas iškart bus trigubas: turas startuos liepos 27 d. klube „Renginių Oazė“ Kaune, o po to bliuzo muzikos gerbėjų dar laukia du pasirodymai – 28 d. Vilniuje, naujame roko klube „Rock River Club“ ir 29 d. klube „Ramybė“ Palangoje. Bilietus į šiuos koncertus platina „Tiketa“ kasos ir internete www.tiketa.lt.

Nuo 1988 m. gyvenantis Bruklyne, Michaelas Hillas gimė Bronkse 1952-aisiais. 1970 metais jis pradėjo groti gitara, o nuo 1972-ųjų – jau įvairiose roko ir soulo grupėse. Įgūdžių muzikantas sėmėsi iš gerai žinomų gitaristų – B.B. Kingo, Buddy Guy, Alberto Kingo, Carloso Santana.

Pamatęs 5 kartus Niujorke koncertavusį Jimi Hendrixą, tame tarpe Vudstoko festivalyje, M. Hillas suvokė, ką toliau nori daryti gyvenime. Jo paties muzikos stilius yra patogiai nusižiūrėtas iš visų įkvėpėjų, tačiau turi ir nemažai savitumo. Perskaitęs Toni Morrisono, James Baldwino ir kitų juodaodžių novelistų knygas, Michaelas Hillas pradėjo kurti dainas apie socialiai aktualius reiškinius, taipogi apie tradicines bliuzo temas.

Kurdamas dainas, jis taip pat rėmėsi tokių socialiniu požiūriu sąmoningų menininkų kaip Marvinas Gaye, Bobas Marley ir Curtis Mayfieldas kūryba. M. Hillas įrašė 2 albumus, išleistus Čikagos leidėjų kompanijoje “Alligator Records” – tai “Have Mercy“ (1996) ir “Bloodlines” (1994) , kuris buvo išliaupsintas kai kurių muzikos kritikų kaip geriausias tų metų debiutinis bliuzo leidinys. Abiejų albumų dainose plačiai komentuojami socialiniai reiškiniai, jie susilaukė palankių recenzijų ir buvo pakankamai gerai parduodami.

Vis dėlto Michaelo Hillo kūryba kai kuriems JAV festivaliams ir klubams atrodo pernelyg “sunki”. Nepaisant to, atlikėjas rengė klubinius ir festivalinius koncertinius turus Vokietijoje, Prancūzijoje, Skandinavijoje, Austrijoje, Anglijoje, Italijoje, Brazilijoje ir Australijoje.

70-ųjų viduryje Hillas dirbo kaip pagalbininkas ar sesijinis muzikantas su Little Richard, Archie Bell, Harry Belafonte ir Carla Thomas. 80-ųjų viduryje, bendradarbiaudamas su Vernonu Reidu iš “Living Colour”, jis padėjo suburti “Black Rock Coalition” – Niujorko juodaodžių rokenrolo grupių, amatininkų ir menininkų susivienijimą.

Steinbergo modelio M. Hillo gitaros skambesio diapazonas yra pagarbiai keliantis baimę. Lėtas bliuzo balades jis dažnai keičia ugningais bliuzroko rifais, kas rodo, kad jo įkvėpimo šaknys glūdi rock stiliaus atlikėjų kūryboje (Jeffo Becko, Jimi Hendrixo ar Santana). Muzikanto gyvi pasirodymai yra sumanus originalių dainų ir kelių savos intrepretacijos koverių mišinys.

Jei suderinsite technišką grojimą gitara, stiprų balsą ir apie žmogiškas problemas kalbančius dainų tekstus, turėsite visus pagrindinius bliuzo žvaigždžių kūrybos ingredientus. Michaelo Hillo grupė padeda tęsti šios idiomos evoliuciją. Are your ready for the blues?

 

Related Images:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.