Skandinavijos roko grandai “ROYAL HUNT” – festivalyje “BAIKERIŲ NAKTYS”

Nuo 2008 m. tradiciškai paskutinį gegužės savaitgalį organizuojamas baikerių renginys “Baikerių naktys” šiemet minės savo 5-erių metų jubiliejų ir paruošė išties ypatingą dovaną visiems teisingos muzikos gerbėjams – festivalio scenoje pasirodys seniai mūsų šalyje laukti danų progresyvaus roko atstovai “ROYAL HUNT”. Koncertas “Baikerių naktyse” yra įtrauktas į naujausio grupės albumo “Show Me How To Live” pristatymo pasaulines gastroles, kurių metu kolektyvas aplankys Japoniją, Korėją, Rusiją, Graikiją, Daniją, Ispaniją, Italiją, Vengriją, Portugaliją ir daugelį kitų šalių. Pasaulinį pripažinimą pelniusiems ir daugiau kaip milijoną įrašų visame pasaulyje pardavusiems “Royal Hunt” šis koncertas bus pirmas Lietuvoje.

ROYAL HUNT

Progresyvaus roko grupę “Royal Hunt” 1989 metais Danijoje įkūrė talentingas klavišininkas Andre Andersenas. Menininką nuo vaikystės įkvėpė Mocarto, Paganinio ir kitų klasikų šedevrai, tačiau ne mažiau patiko ir tokių roko gigantų kaip “Deep Purple”, “Yes”, “Rush”, “Queen” ir “Saga” muzika, tad visa “Royal Hunt” kūryba žavi meistriška progresyvaus metalo ir melodingosios klasikos sinteze.

Sėkmės grupei ilgai laukti nereikėjo – jau debiutinis albumas “Land Of Broken Hearts” 1992 m. buvo išleistas ne tik Skandinavijoje, bet ir Amerikoje bei Japonijoje. Tačiau pasaulinį pripažinimą “Royal Hunt” pelnė į savo gretas pasikvietusi amerikietį vokalistą D.C.Cooperį ir kartu su juo 1995 m. įrašiusi albumą “Moving Target”, kuris sulaukė itin gerų kritikų vertinimų, o Danijoje buvo nominuotas “Grammy” apdovanojimui kategorijoje “Geriausias roko albumas”. Toliau sekė konceptualus diskas “Paradox”  (1997 m.), savo religine tematika išprovokavęs daugybę diskusijų, tačiau dar daugiau teigiamų recenzijų. Grandiozinės sėkmės albumas sulaukė ir Japonijoje, kurioje grupė “Royal Hunt” jau du dešimtmečius itin mėgstama ir laikoma kultine. Tūkstantmečio pabaigą kolektyvas pažymėjo dideliu pasauliniu turnė, kuriam pasibaigus muzikantai įgyvendino išties ambicingą projektą – vienas po kito pasirodė trys diskai, kuriuos vienijo bendra tema – amerikiečių fantastikos klasiko Rėjaus Bredberio kūrinys “Marso kronikos”.

Nors po kiekvieno albumo grupė leidosi į ilgalaikius gastrolinius turus, tačiau produktyvumo ir kūrybos jai išties galima tik pavydėti – per savo karjerą “Royal Hunt” išleido 11 studijinių albumų ir 13 singlų, rinkinių bei koncertinių diskų. “Karališkieji medžiotojai” yra pardavę daugiau kaip milijoną savo įrašų ir drąsiai gali didžiuotis savo ištikimų gerbėjų armija įvairiausiose pasaulio šalyse.

Žinomos grupės istorijoje būta ir reikšmingų jos sudėties permainų – 1998 m. vokalistas D.C.Cooperis pasitraukė iš kolektyvo veiklos ir jo vietą užėmė Johnas Westas (1999 – 2007), dar vėliau prie mikrofono stojo Markas Boalsas (2007 – 2011). Tačiau praėjusių metų rudenį daugelio gerbėjų ir koncertų organizatorių prašymu į “Royal Hunt” sugrįžo amerikietis D.C.Cooperis ir kartu su grupe įrašė naujausią grupės albumą “Show Me How To Live” (išleistas 2011 m. gruodį). Šis jau 11-tasis studijinis kolektyvo darbas apibūdinamas kaip labai melodinga, kupina kūrybingų aranžuočių ir puikios kokybės muzika, kuri turėtų patikti visiems tiek neoklasikinės, tiek progresyvios muzikos gerbėjams.

“Another Man Down” (2011)

“Epilogue” (1996)

“Kingdom Dark” (1996)

BAIKERIŲ NAKTYS

Kauno baikerių klubų “Forever Free MCC” ir “Steely Pegasus MC” projektas “Baikerių naktys” per penkerius metus iš įprastos šventės išaugo į roko festivalį, kuriame dalyvauja visas būrys tiek pradedančiųjų grupių, tiek gerai žinomų Lietuvos roko scenos vilkų, tokių kaip Povilas Meškėla ir “Rojaus Tūzai”, “Thundertale”, Jeronimas Milius su “Soul Stealer”, „Bon Jeans“ ir daugelis kitų. Festivalis tradiciškai vyksta stovykloje “Pušynas”, Jadagonyse, Kauno rajone ir turi didelį savo ištikimų draugų ir gerbėjų būrį. Renginys kasmet pritraukia vis daugiau svečių tiek iš Lietuvos, tiek ir iš užsienio šalių, kuriuos žavi puiki šventės vieta, natūrali gamta ir užburia tikra baikeriška dvasia bei nesuvaržytu bendravimu. Festivalis neapsiriboja vien muzika – dienos metu “Baikerių naktų” mecenato, prekybos miestelio “Urmas” teritorijoje tradiciškai organizuojama sendaikčių ir antikvarinių daiktų mugė bei rengiamos motociklų drago lenktynės, koncertuoja žinomi atlikėjai.

2012 m. gegužės 26 d. (šeštadienis) – festivalio “Baikerių naktys” dieninė programa (įėjimas nemokamas):

Iki 13 val. visi renkasi Prekybos miestelyje URMAS, kur gegužės 25 – 27 vyksta tarptautinis senturgis.

13 – 14 val. Motociklų figūrinio važiavimo varžybos. Prizinis fondas 5000 Lt.
14 – 15 val. THUNDERTALE koncertinė programa su choru „Varpelis“.
15 – 16 val. Gražiausio ir triukšmingiausio motociklo rinkimai.
16 val. Baikerių kolona pajuda Jadagonių link.

Vakarinė programa:

17:00 val. – atidaromos durys
18:00 – Alive Way
19:00 – Poliarizuoti stiklai
20:00 – Bon Jeans (Bon Jovi Tribute)
21:00 – Thundertale
22:00 – 00:00 – ROYAL HUNT

* pertraukose tarp pasirodymų – gražiausios “Miss Biker – 2012” rinkimai, dažasvydžio turnyras  bei kitos atrakcijos

Vietovė:

Stovykla pasiekiama važiuojant keliu Kaunas-Šakiai (kelio Nr. 140). Pravažiavus Zapyškį, 23 kilometre, reikia pasukti į dešinę (kelio ženklas – nuoroda “Kriūkai 22 km”). Važiuoti keliu 5,4 km. Ties užrašu “Pušyno stovykla” sukti į kairę (kelias į kalną). Pakilus į kalną kairėje pusėje pamatysite stovyklą.

BILIETAI JAU PREKYBOJE! Kaina tik 38 Lt, galima įsigyti čia: http://www.bilietupasaulis.lt/lit/bilietai/koncertai/rokas_ir_pop/?concert=103215

Daugiau informacijos:

www.baikeriunaktys.lt
www.facebook.com/baikeriunaktys
www.royalhunt.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.