Velnio Akmuo 2012: sunkiasvorių AURA NOIR kerai

Lygiai po dviejų mėnesių Anykščiuose ūšiantis velniškiausias vasaros renginys  su pasididžiavimu pristato black/thrash metalo kolektyvą AURA NOIR. Vieni prestižiškiausių savo žanro atstovų „Velnio akmenyje“ pasirodys Norvegijos Karalystės ambasados dėka.

Ugningas metalo derinys

AURA NOIR lietuvių kalba reiškia „juodoji aura“. Po šiuo pavadinimu slypi triukšminga virtuoziškų muzikantų trijulė, įkūnijanti tai, kas būdinga kraštutinio metalo esmei: tvirtas prigimtinis pamatas, smogianti rifų jūra bei pragariška, laukinė, iš koto verčianti nuotaika. Visa tai pateikiama su giliu autentišku kertinio ekstremalumo prieskoniu, priduodančiu AURA NOIR muzikai jėgos, energijos ir, žinoma, velniškai stipraus rokenrolo.

Platus muzikinės ekspresijos ratas ir įtakingi partneriai

1993-aisiais susikūrusius AURA NOIR būtų galima vadinti gana tradiciška black/thrash metalo grupe. Tačiau įdomu tai, kad muzikantai kūrybinę energiją realizuoja ir visai kitokiais pavidalais kituose, ne mažiau sėkminguose projektuose. Pavyzdžiui, AURA NOIR vokalistas ir bosistas Apollyon šiuo metu yra pilnateisis legendinių IMMORTAL narys. Gitaristas Blasphemer yra taip pat ir gotikinio doom metalo grupės AVA INFERI, death metalo projekto NADER SADEK dalyvis, be to, keturiolika metų gitara grojo skandalinguosiuose MAYHEM. O bosistas Aggressor – dar ir eksperimentinio avangardinio metalo projektų VED BUENS ENDE bei VIRUS siela. Negana to, AURA NOIR kūrybinėje biografijoje taip pat puikuojasi tokie vardai kaip DØDHEIMSGARD, ULVER, GORGOROTH, DIMMU BORGIR bei SATYRICON. Verta paminėti ir AURA NOIR bendradarbiavimą su garsiaisiais DARKTHRONE: šių grupių nariai dažnai šmėžuoja vieni kitų įrašuose, yra sukūrę vieni kitiems dainų tekstų, o DARKTHRONE nariams priklausanti muzikos leidykla yra išleidusi AURA NOIR albumų.

Gyvenimo smūgiai netrukdo muzikinei karjerai

Plačiai nuskambėjęs dabartinio grupės gitaristo Aggressor nelaimingas atsitikimas – tai istorija apie pasiryžimą, profesionalumą ir besąlygišką ištikimybę sunkiajai muzikai. Prieš septynerius metus tuometinis AURA NOIR būgnininkas iškrito (o gal iššoko?) iš ketvirtojo pastato aukšto. Dėl sunkios traumos muzikantas nutraukė kūrybinę veiklą ir pernai į grupę grįžo jau kaip gitaristas, ne būgnininkas. Aggressor, kaip ir Apollyon, yra multiinstrumentalistas, puikiai įvaldęs bosinę bei ritminę gitaras, būgnus bei laisvai atliekantis net vokalo partijas.

Netradicinis kūrybos procesas

Šiuo metu AURA NOIR gitaristas Blasphemer gyvena Portugalijoje, tad grupės narius dažniausiai skiria didžiulis atstumas. Tačiau patyrusiems muzikantams tai – jokia kliūtis: Blasphemer įrašo savo gitaros partijas ir siunčia jas draugams į tolimąją Norvegiją, o ten gyvenantys Apollyon ir Aggressor keliauja į kalnus ir, pasisėmę kūrybinės energijos, kuria rimtą, bet kartu ir užvedančią muziką. Norvegiškuose kalnuose įkvėpimo ieško ir kiti festivalio dalyviai KAMPFAR.

Bilietai į festivalį brangsta gegužės 15 d.

Bilietus į festivalį galima įsigyti festivalio svetainėje www.devilstone.net. Bilieto kaina: 80 Lt. Bilietus taip pat platina „Tiketa“. Juos galima įsigyti internetu www.tiketa.lt arba visose „Tiketa“ kasose. Bilietai brangsta gegužės 15 d.

Festivalio informacija: www.devilstone.net

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.