DaKryA: kai susiburia septyni šarlatanai iš Graikijos

Graikija, Atėnai, 2004 metai artėja link pabaigos… Klasikinį išsilavinimą turinti klavišininkė Sophia X (aka Sophia Charalampous) nusprendžia imti ir sujungti įvairius muzikinių stilius (heavy metal, goth, progressive, symphonic ir art rock) su teatrališku vaidinimu. Taip gimsta DaKryA

Daug perklausų, sudėties variantų – ir 2005-ųjų viduryje pasirodo pirmasis demo įrašas, pavadintas „Without Destination“. Šiai dainai įrašyti buvo pakviesti vokalistai Margina (moteriškas vokalas) ir Costas Lazarou (vyriškas vokalas). Daina sulaukė puikių atsiliepimų ir netrukus prie DaKryA prisijungia vokalistai Christina Kalantzi ir Thomais Chatzigianni.

Nemažai koncertuodama (daugiausiai gimtojoje Graikijoje) grupė rengia medžiagą savo pirmąjam albumui. 2007-aisiais DaKryA užsidaro studijoje debiutinio albumo „Monumento“ įrašams. Albumą 2008-ųjų pavasarį išleidžia kompanijos Another Sphere Records (Prancūzija) ir 279 Productions (Graikija). „Monumento“ sulaukė daug pagyrų dėl labai neįprastos, tačiau kruopščiai apgalvotos muzikinės idėjos tiek iš spaudos, tiek iš gerbėjų Graikijoje ir visame pasaulyje.

2009 metų pradžioje DaKryA apšildė portagalus MOONSPELL koncerte Salonikuose. Po šio pasirodymo iš grupės dėl asmeninių priežasčių turėjo pasitraukti George Droulias (gitara ir vokalas). Grupė kiek laiko ‘pasikankino’ su sesijiniais gitaristais, o metų pabaigoje prie jų ne tik prisijungė naujas gitaristas Angelos Charogiannis, bet ir sugrįžo George Droulias.

Seka puikūs koncertų turų pasiūlymai, tačiau Sophia X ir jos kolegos — operos vokalistas Thomais Chatzigianni (ex-INSIDIUS INFERNUS), roko vokalistė Christina Kalantzi, gitaristas ir vokalistas George Droulias, gitaristas Angelos Charogiannis, bosistas Alex Drake ir būgnininkas Stavros Vorissis – jau įtemptai dirba ties dar ambicingesniu albumu. Pagrindinis tikslas – dar labiau pabrėžti ‘teatrinį’ DaKryA stilių, ir jau 2010-ųjų sausį grupė su garso techniku George Bokos (ROTTING CHRIST) pradeda albumo „Crime Scene“ įrašus studijoje.

Pažvelgę į 2010 metų kovą, DaKryA rasime Švedijos studijoje kartu su Pelle Saether (DIABLO SWING ORCHESTRA, DRACONIAN, MADDER MORTEN), o vėliau su švedų garso guru Göran Finnberg (OPETH, DARK TRANQUILLITY, IN FLAMES, ARCH ENEMY) ties albumo masteringo darbais. Pakeliui kovo pabaigoje išleidžiamas CD-singlas su daina „The Urban Tribe“.

Tų pačių metų vasarą grupė nusprendžia, kad pats laikas susirasti stiprius partnerius, kurie padėtų pristatyti DaKryA muziką ir teatrą pasaulinei auditoriais, todėl pasirašoma sutartis su Intromental Management ir Sensory Records dėl antrojo albumo „Crime Scene“ leidybos ir reklamos.

Albumas pasirodo „Crime Scene“ 2010-ųjų spalio 12-ąją ir susilaukia puikių atsiliepimų spaudoje…

Kai susiburia septyni šarlatanai iš Graikijos, muzikines vizijas, kurias sugeneruoja jų protai, negalima pavadinti niekaip kitaip nei tikru keistuolių šou.

Techninė informacija

Stilius

 • Theatrical Avantgarde Metal

Nariai

Dabartinė sudėtis

 • Thomais Chatzigianni – vokalas
 • Christina Kalantzi – vokalas
 • George Droulias – gitara, pritariantis vokalas
 • Angelos Charogiannis – gitara
 • SophiaX – klavišai
 • Alex Drake – bosinė gitara
 • Stavros Vorisis – būgnai

Buvę nariai

 • Charis Kampitsis – būgnai (2005 – 2007)

Diskografija

Albumai

 • Monumento (2008 m. gegužės 23 d.)
 • Crime Scene (2010 m spalio 12 d.)

Singlai

 • The Urban Tribe (2010 m., CD-singlas)

Rinkiniai

 • Demonic and Divine ( 2009 m. birželio 1 d., Femme Metal Records)

Grupė internete

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.