Galapagai / Roko naktys 2012: rokerių iš Didžiosios Britanijos ir Baltijos šalių ešelonas

Metalistai „Neonfly“ ir alternatyvaus roko kolektyvas „InMe“ iš Didžiosios Britanijos, Latvijos rokeriai „The Factor“ ir „death’n’roll“ atlikėjai „Sanctimony“, Lietuvos gotikinio roko pionieriai „Siela“ ir roko muzikantų lietuviškasis projektas „AC/DC tribute.lt“. Tai – dar šešios grupės, papildžiusios rugpjūčio 3-4 d. Zaraso saloje 10 metų jubiliejų švęsiančio festivalio „Galapagai / Roko naktys 2012“ atlikėjų sąrašą, kurį šiais metais sudarys 40 grupių.

„Tėra du amžini dalykai – visata ir rokas, ir aš nesu tikras dėl visatos. Ši adaptuota Einšteino frazė taps vienu iš jubiliejinio festivalio „Galapagai / Roko naktys 2012“ šūkių. Nors renginio muzikinis repertuaras šiais metais bus spalvingiausias per visą 10 metų festivalio istoriją, tačiau svarbiausiais akcentais išliks rokenroliški ritmai, šaižios gitaros ir laisvės dvasia“, – sakė festivalio „Galapagai / Roko naktys 2012“ prodiuseris Algirdas Barniškis-Blėka.

Jubiliejiniame festivalyje koncertuosianti „InMe“ – Vakarų Europos alternatyvaus roko gerbėjams puikiai žinoma grupė iš Brentvudo (Didžioji Britanija). Šio kolektyvo ištakos siekia dar 1996-uosius, tačiau pirmąjį albumą „Overgrown Eden“ grupė išleido tik 2003 metais. Debiutinis „InMe“ darbas pasiekė pirmąją vietą labiausiai perkamų Didžiosios Britanijos roko muzikos albumų sąraše ir nutiesė sėkmingos tolesnės karjeros kelius.

„InMe“ rengia bendrus turus su tokiomis grupėmis kaip „Nickelback“, „Limp Bizkit“, „Pendulum“, „Deftones“, koncertuoja pagrindiniuose didžiųjų Europos roko festivalių „Download“, „Sonisphere“, „Reading“ scenose. Šių metų vasarį „InMe“ išleido jau penktąjį savo albumą „The Pride“, kuris vėl buvo puikiai sutiktas ilgamečių grupės gerbėjų ir roko muzikos kritikų, o Didžiosios Britanijos indie muzikos albumų sąrašuose pakilo į aštuntąją poziciją.

„Neonfly“ – pakankamai šviežias gūsis britų metalo scenoje. Grupė susikūrė 2008 metais, o pirmąjį savo albumą „Outshine the Sun“ išleido pernai. Ypač vertinama už įspūdingus gyvus pasirodymus, „Neonfly“ jau antrus metus iš eilės aktyviai koncertuoja įvairiuose Europos roko festivaliuose. „Nors Didžioji Britanija nėra labai pelninga rinka „power metal“ stiliaus grupėms, tačiau įspūdingas „Neonfly“ debiutinis albumas gali pakeisti šią situaciją“, prognozuoja britų žurnalas „Powerplay“.

2002 metais susikūrusi Latvijos grupė „The Factor“ savo dešimties metų karjeroje yra padariusi kelias pertraukas, tačiau pernai su trenksmu sugrįžo į didžiąsias scenas. 2011-aisiais „The Factor“ ne tik išleido savo debiutinį albumą „Bottoms Up“, bet ir koncertavo Londone, Frankfurte, Taline.

„Sanctimony“ – dar vienas latvių roko kolektyvas, koncertuosiantis jubiliejinio festivalio „Galapagai / Roko naktys 2012“ scenoje. „Death‘n‘roll“ atlikėjai per savo karjerą yra pasirodę su tokiomis grupėmis kaip „Dismember“, „Whitesnake“, „Entombed“, „Judas Priest“, „Napalm Death“, „My Dying Bride“. 2010-aisiais „Latvian Metal“ apdovanojimų ceremonijoje grupė pripažinta geriausiu „gyvų“ pasirodymų kolektyvu.

1990-aisiais savo veiklą pradėjusi „Siela“ – Lietuvos gotikinio roko pionieriai, tapę laisvės ir maištaujančios roko kartos simboliu. Daugiau nei 20 metų gyvuojanti „Siela“ – viena iš nedaugelio lietuviškų grupių, kuri nenutilo, nepaseno ir liko ištikima pasirinktam keliui. Jau 20 metų gyvuojanti grupė išleido ne vieną kultinį albumą. 2010-aisiais „Siela“ kartu su žinomiausiais Lietuvos roko atlikėjais įrašė grupės dvidešimtmečiui skirtą jubiliejinį albumą „XX“, o pernai išleido pirmą savo diskografijoje koncertinę vinilo plokštelę „Visa matanti akis“.

„Galapaguose / Roko naktyse“ skambės ir AC/DC akordai, kuriuos atliks patyrusių Lietuvos rokerių komanda „AC/DC Tribute.lt“. Daugiau nei dešimtmetį sėkmingai gyvuojantis „AC/DC Tribute.lt“ projektas unikaliai perteikia Australijos rokerių muzikinę dvasią, klasika tapusiems roko himnams suteikdamas modernų dinamikos užtaisą.

Kaip jau skelbta anksčiau, rugpjūčio 3-4 d. jubiliejiniame „Galapagų / Roko naktų“ festivalyje koncertuos geriausios 2011 m. britų grupės nominaciją pelniusi „Chase & Status“ (Didžioji Britanija), industrinio metalo trio „OOMPH!“ (Vokietija), Gibraltaro rokeriai „Breed 77“ (Didžioji Britanija), „Krambambulya“ (Baltarusija), Andrius Mamontovas, BIX, „G&G Sindikatas“, „Soul Stealer“, „Mandragora“, „Despotin Fam“, „My Favourite Gun“ ir „Omerta“, „Colours of Bubbles“, „ReedNoBrass“ (visi – Lietuva), „Laime Pilniga“, „Dzelzs Vilks“ (abi – Latvija), „Nevesis“, „Mimicry“ (abi – Estija). Iš viso festivalyje laukiama 40 atlikėjų.

Pernai rugpjūčio 5-6 d. vykusiame „Galapagų / Roko naktų“ festivalyje apsilankė daugiau nei 6,5 tūkst. žiūrovų, 5 scenose grojo 35 grupės iš 8 valstybių, kurios atliko 32 val. bendros trukmės muzikinę programą, renginyje buvo įrengta per 30 pramogų ir edukacinių erdvių zonų.

Atlikėjų vaizdo įrašai:

Related Images:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.