Velnio akmuo 2012: kūrybinės dirbtuvės bei išskirtinių pramogų gausa

Iki vieno karščiausių, patį vidurvasarį vyksiančio festivalio „Velnio akmuo“ liko mažiau nei mėnuo. Ketvirtąjį kartą į Anykščius publika kviečiama ne tik klausyti gausybės gyvos, ekstremalios ir alternatyvios muzikos koncertų, bet ir įdomiai, linksmai, kūrybingai leisti laiką. „Festivalio nekoncertinė programa šiemet ypač plati, margaspalvė. Ji apims viską, ką galima įsivaizduoti – nuo tradicinės naktinės rokotekos iki kompiuterinių žaidimų. Nuobodu tikrai nebus“, – tikina festivalio kūrybos vadovas Vaidas Voronavičius.

„Metaloklinika“ – erdvė saviraiškai

Be dviejų pagrindinių scenų roko ir metalo muzikos koncertams festivalyje bus pastatyta ir trečioji scena „Metaloklinika“, skirta publikos saviraiškai ir kūrybinėms dirbtuvėms. Šioje erdvėje vyks „ekstremalūs“ konkursai, išryškinantys, o gal net draugiškai ironizuojantys metalo muzikos kanonus ir ypatybes. Kita vertus, į sunkiosios muzikos reiškinį čia pat bus žvelgiama ir rimčiau specialių paskaitų ir repeticijų metu.

Unikalūs konkursai

Po „Metaloklinikos“ stogu tradiciškai vyks „MC Growl“ – unikalios kriokimo varžybos, rengiamos tik „Velnio akmenyje“ ir sulaukiančios didžiulio būrio smalsuolių dėmesio. Festivalio naujovė – pirmą kartą Lietuvoje vyksiantis visame pasaulyje populiarus orinių gitarų konkursas „Air Guitar Challange“. Čia dalyviai demonstruos virtuoziškus gebėjimus groti ne bet kokia, o įsivaizduojama gitara. Atskirą iššūkį turės ir būgnininkai, kurie savo miklumu ir taiklumu galės siekti rekordo.

Paskaitos ir kūrybinės dirbtuvės

Rimtoji „Metaloklinikos“ pusė – tai meistriškumo paskaitos, kurias besidomintiems ves profesionalūs muzikantai, savo sričių žinovai. Galiausiai, tam tikromis valandomis šioje scenoje veiks kūrybinės dirbtuvės „Grok ir kriok“, kur parepetuoti, improvizuoti ir užsiimti muzikos kūrimu savo malonumui galės kiekvienas norintis kartu su čia pat vietoje suburta bendraminčių grupe.

Naktinis kinas ir fotografija

„Metaloklinikos“ triukšmui nutilus ir sutemus, čia pat įsijungs naktinio kino ekranas. Šiemet kino programą sudarys metalo muzika paremti siaubo filmai bei dokumentika apie muziką, kurtą ir grotą nuo pat žymiojo Woodstock‘o iki šių dienų. Beje, mėgstantys foto meną po festivalio kviečiami dalyvauti atgijusiame foto konkurse, kuriame bus renkama fotografija, įspūdingiausiai atspindinti festivalio dvasią užfiksuotą ne scenoje.

„Ketvirtoji scena“ – linksmybės ir įdomybės

Dar viena festivalio erdvė – „Ketvirtoji scena“ – siūlys gamtoje pramogauti kitaip, netradiciškai. Populiariausių kompiuterinių žaidimų salonas, šaškių ir šachmatų klubas, stalo futbolas – visa tai bus prieinama festivalio lankytojui tiesiog po atviru dangumi. „Atskirai verta paminėti du įdomesnius „Ketvirtosios scenos“ projektus – tai jaunų menininkų darbų paroda „Masinė hipnozė“ ir daugelio mėgstamas žaidimas – protų mūšis – „VA galvūzai“, – komentuoja festivalio organizatorius Vaidas Voronavičius.

Tinklinis ir futbolas

Progą kurti festivalio veiksmą turės festivalio lankytojai, nevengiantys aktyviai pajudėti. Jiems bus rengiamas futbolo turnyras, kurį pernai laimėjo vietinė, Anykščių komanda, bei tinklinio varžybos, rengiamos Šventosios upės pakrantėje. Beje, maudynės upėje – dar viena, neišvengiama daugelio festivalio lankytojų pramoga.

Anykščiai – Lietuvos kultūros sostinė

„Velnio akmuo“ kviečia praleisti laiką ne tik festivalyje. Kultūros paveldo ir lankytinų vietų nestokojantys Anykščiai šiais metais kaip niekad aktyviai priima turistus iš visos Lietuvos ir siūlo margą renginių programą visus metus. Čia vidurvasarį vyksiantis festivalis „Velnio akmuo“ yra vienas iš šių metų Lietuvos kultūros sostinės pagrindinių renginių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.