“Skylė” kviečia į mistišką muzikinę kelionę su “Dūšelėmis”

Aistė Smilgevičiūtė ir grupė „Skylė“ muzikos mylėtojus kviečia pasitikti paslaptingą vėlių metą vieninteliame koncerte Vilniaus šv. Jonų bažnyčioje. Spalio 28 d. čia skambės Vėlinių temai artimas naujausias grupės kūrinys – muzikinė mitologinė drama „Dūšelės“.

Pernai dvigubu albumu pasirodžiusios „Dūšelės“ pasakoja apie mirtį ir gyvenimą, sielos kelionę tarp šiapus ir anapus dviejų pasaulių ribos. Į šiuolaikinį muzikos ir poezijos rūbą įvilktas pasakojimas perteikiamas Brolio, mirusio nuo gyvatės įkandimo, į kitą pasaulį jo gelbėti iškeliavusios Sesers bei kelionėje sutiktų Dūšelių lūpomis.

Kaip atvirauja dramos kompozitorius Rokas Radzevičius, tematinis „Dūšelių“ audeklas nuvytas remiantis ne tik kūrybine intuicija. Dramoje persipina baltų mitologijos lobynai, apeiginiai mirusiojo palydėjimo tekstai, senųjų pasakų ir raudų siužetai, autentiški liaudies dainų tekstai.

„Vienas įdomesnių dramos akcentų yra autentiška, dar prieškario folkloro rinkėjų užfiksuota, malūnininko pašvilpauta melodija, su kuria jis prišaukdavo vėją. Ši melodija mums labai tiko prieš finalinę dainą.“ – teigia R. Radzevčius.

Ypatingam muzikinės mitologinės dramos atlikimui aukštaskliautėje Šv. Jonų bažnyčioje grupė ketina pasitelkti ten esančius vargonus – kai kurias dainas vargonų improvizacijomis papildys vakaro svečias Vitalijus Neugasimovas.

Dūšelių lūpomis scenoje tą vakarą kalbės vokalinė grupė “Baltos sielos”. Ypatingą nuotaiką kurs meniškas šviesų dailininko Mariaus Selevičiaus bei jautrus garso režisieriaus Valdo Karpuškos darbas.

Nuo gyvavimo pradžios “Dūšelės” jau aplankė ne vieną kultūriškai ar gamtiškai įdomų, bet nepelnytai primirštą Lietuvos kampelį, pritraukdamos ten šimtus ir net tūkstančius klausytojų, atverdamos jiems naujų kultūrinių, meninių ir asmeninių potyrių.

Bilietus į „Dūšelių“ koncertą spalio 28 d., šv. Jonų bažnyčioje, Vilniuje, įsigyti galite jau dabar. Bilietus platina Tiketa.

 

Related Images:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.