ALCEST: „Buvome nustebę, kai galiausiai atvykome į festivalio teritoriją – dar niekad nėra tekę groti scenoje, apsuptoje miško“

“Perkūno namų” korespondentas Domantas Lekavičius kalbina Neige (gitara, vokalas) iš  ALCEST. Veiksmas festivalyje “Velnio akmuo”

PN: Sveiki. Tai pirmas kartas, kai grupė lankosi Lietuvoje. Kokie įspūdžiai? Gal turėjot galimybę apsižvalgyti, aplankyti įdomių vietų? O gal esat čia viešėję tiesiog kaip turistai?

Neige: Tiesą pasakius, nebuvom išėję pasivaikščiot į miestą ar kur po apylinkes. Užtat teko ilgai važiuoti iki festivalio, taigi matėme jūsų šalies gamtovaizdžius, kurie išties labai, labai gražūs. Buvome nustebę, kai galiausiai atvykome į festivalio teritoriją – dar niekad nėra tekę groti scenoje, apsuptoje miško. Labai tuo džiaugiamės, nes tai labai tinka mūsų muzikai. Organizacinė festivalio pusė taip pat paliko labai gerą įspūdį.

PN: Per visą grupės gyvavimo laiką jums yra tekę pasirodyti įvairiose scenose. Kokius pasirodymus patys labiau mėgstate – mažas sales, kur esate arčiau fanų ar didesnius festivalius, kaip šis?

Neige: Nemanau, kad yra kažkokios taisyklės. Galiu groti tiek didesnėse festivalių scenose, kur yra daug vietos, bet tuo pačiu mėgstu ir nedideles patalpas. Vienintelis dalykas, kurio nemėgstu, tai kai mus nuo klausytojų skiria vos koks metras ar net mažiau. Tai nėra malonu.

PN: Ar turėjote laiko patys pamatyti kokių grupių šiame festivalyje, pasidžiaugti renginiu?

Neige: O taip! Sutikome keletą draugų – pavyzdžiui, žmogėnus iš HEXVESSEL. Su jais grojome Rumunijoje. Berods pernai. Puiki grupė. Taip pat prieš kelias minutes sutikome ANATHEMA narius. Vakar stebėjome KAMPFAR ir ENFORCER pasirodymus. Puiki festivalio atmosfera.

PN: Paminėjai ANATHEMA. Ar teko kada su jais dalintis scena?

Neige: Ne, iki šiol nėra tekę. Šiandien pirmas kartas.

PN: Pasirodymas Velnio Akmenyje tėra vienas iš daugelio šiais metais. Tiesą pasakius, turuojate beveik be sustojimo nuo pat paskutinio albumo išleidimo metų pradžioje. Kaip sekasi koncertuoti? Turėtumėte būti ganėtinai pavargę?

Neige: Išties. Tai ganėtinai ypatinga situacija. Negalėčiau pasakyti, kad mėgstu gyvus pasirodymus. Koncertu metu pasikraunu nebent matydamas laimingus susirinkusius žmones, šypsenas jų veiduose, jų emocijas. Tai man pateisina visus koncertus. Nedarau to dėl savęs – aš juk žinau savo dainas.

PN: Primena MY DYING BRIDE – vokalistas yra sakęs, kad nemėgsta gyvų pasirodymų. Jam ta muzika kiek per daug intymi. Savotiškas panašumas. Kadangi šie koncertai skirti paskutiniojo albumo pristatymui, gal galėtum pasidalint kokia nedidele, menkai žinoma detale ar paslaptimi?

Neige: Kažką ypatingo?

PN: Taip, kąžką, ką dauguma žmonių galbūt galėjo praleisti.

Neige: Geras klausimas. Bijau, kad neturiu kažkokių juokingu ar ypatingų istorijų, susijusių su šiuo albumu. Šį albumą kūriau kaip perėjimą prie kažko naujo. Tai tam tikro periodo pabaiga. Sekantis albumas bus visiškai kitoks.

PN: Neseniai duodamas interviu minėjai, kad sekančiame albume bus kviestinių atlikėjų.

Neige: Tikrai taip. Tik šiuo metu negalėčiau jų įvardinti. Bent kol kas.

PN: Tęsiant kalbą apie albumą  – sukūrėte jau du muzikinius video šio albumo dainoms. Pirmasis ganėtinai aiškus, tuo tarpu antrasis galbūt kiek aiškesnis nebent suprantant dainos pavadinimą, bet net tada išlieka savotiška paslaptim. Teko skaityti komentarų, kad tau labai patiko filmo The Lovely Bones atmosfera ir kad tai galbūt įtakojo šį video.

Neige: Antrąjį? Tikrai taip. Jis tikrai stipriai skiriasi nuo ankstesnio. Jis buvo sukurtas su minimaliom išlaidom, galima net sakyti, kad tai yra fano video. Taigi, savaime suprantama, jis neatrodo taip profesionaliai, jis gerokai paslaptingesnis. Tai jį kūrusio žmogaus vizija. O šis žmogus išties jaunas, berods iš Teksaso. Jam vos 17.

PN: Jausmas toks, lyg šis video labiau skirtas perteikti tą emociją…

Neige: Taip, emociją. Tam tikra prasme šis video daug artimesnis ALCEST, nes jis labai abstraktus.

PN: Labiau emocija, nei istorija.

Neige: Tikrai taip.

PN: Kiek kitoks klausimas.  Duok žinot, jei blogai tariu grupės pavadinimą – LES DISCRETS savo naują albumą išleido kiek vėliau šiais metais. Kokios pačio mintys jį išgirdus. Berods minėjai, kad tau jis pasirodė stipriai kitoks, nei ankstesnė jų muzika.

Neige: Taip. Tikrai kitoks – gerokai tamsesnis, progresyvesnis. Dainų struktūra ganėtinai keista. Labai tamsus albumas, labai liūdnas, tuo tarpu pirmasis buvo didingesnis.

PN: Juos paminėjau ne be reikalo – toks vaizdas, kad ALCEST ir LES DISCRETS yra du to paties tėvo – Amoseurs – vaikai. Esate dalinęsi muzikantais, tiesą pasakius, ir dabar dalinatės būgnininku. Ar darote vieni kietiems įtakos? Gal dalinatės idėjom?

Neige: Nedarome to sąmoningai. Pažįstu Fursy nuo mažens, taigi tikrai gerai vienas kitą pažįstame. Klausome… Na, bent jau klausydavome labai panašios muzikos. Dabar skoniai kiek išsiskyrė… Taip galbūt vieną dieną LES DISCRETS muzika mane paveikė ir tai rado kelią į mūsų albumą…

PN: Jei neklystu, Fursy sukūrė jūsų dviejų paskutinių albumų viršelius.

Neige: Tikrai taip.

PN: Jie išties nuostabūs.

Neige: Taip, jis nuostabus menininkas.

PN: Jis turi ir video, kurį kūrė mokslų baigimo proga?..

Neige: Jo baigiamasis video vadinasi Tir Nan Og. Labai, labai gražus. Liūdnas, bet…

PN: Galbūt viltingas… Sakyk, ar būtų įmanoma kada pamatyt tiek ALCEST, tiek LES DISCRETS vienoj scenoj, Lietuvoje?

Neige: Žinoma, jei tik gausim pakvietimą.

PN: Puiku. Kaip ir paskutinis klausimas – kas ALCEST ateities planuose? Tiek artimoj, tiek galbūt ir tolimoj.

Neige: Kaip tik prieš pat festivalį buvau mūsų būgnininko namuose, kur dirbome prie naujų dainų. Galiu pasakyt, kad sekančio albumo kompozicijos jau baigtos ir liko tik parašyti žodžius ir įrašyti. Galiu išduoti šiokių tokių detalių – albumą įrašinėsim Sigur Ros studijoje. Kaip jau minėjau, jis stipriai skirsis nuo ankstesnių ir manau, kad dar niekad nesu taip tvirtai įsitikinęs tuo, ką sukūriau, nes visa kūryba vyko labai natūraliai ir greitai, be jokio spaudimo. Manau, kad sprendimas pabandyti kažką kitokio pasiteisino. Įrašinėsim, beje, kitų metų gegužę ar panašiu metu.

PN: Tai tikriausiai turėtume jį išvysti kitų metų pabaigoje?

Neige: Taip, metų pabaigoje.

PN: Verta laukti. Ačiū labai.

One thought on “ALCEST: „Buvome nustebę, kai galiausiai atvykome į festivalio teritoriją – dar niekad nėra tekę groti scenoje, apsuptoje miško“

  • 2012-07-26 at 17:24
    Permalink

    Už interviu tai ačiū. Bet klaidas galėtumėte išsitaisyti. :)

    Reply

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.