Vienas iš super-grupės „Dire Straits“ įkūrėjų Davidas Knopfleris atvyksta į Vilnių (video)

1977-aisiais Didžiojoje Britanijoje broliai Markas ir Davidas Knopfleriai įkūrė grupę „Dire Straits“, kurios pavadinimą yra girdėję visi vyresnės kartos žmonės, bent kiek besidomintys roko muzika. Jau po metų su pirmuoju savo albumu ir jo singlu „Sultans of Swing“ grupė „Dire Straits“ šovė į populiarumo viršūnę.

Vienas iš „Dire Straits“ įkūrėjų – jaunesnysis brolis Davidas Knopfleris – lapkričio 8 dieną koncertuos „Teatro arenoje“ Vilniuje.

Jaunėlis Knopfleris grupę „Dire Straits“ paliko gana greitai – nuo įkūrimo praėjus trejiems metams. Galbūt dėl to buvo kaltas nesugyvenamas ir diktatoriškas vyresniojo brolio Marko būdas, apie kurį sklando legendos, o galbūt tai tebuvo normali brolių konkurencija ir noras sukurti kažką savo. Ironiška, bet iki pat šių dienų Davido kūryba plačiajai auditorijai žinoma kur kas mažiau nei jo vyresniojo brolio.

Ir be reikalo. Solinę karjerą pradėjęs 1983-aisiais albumu „Release“, Davidas su kiekvienu nauju įrašu vis labiau atsiskleidžia kaip talentingas muzikos kūrėjas ir atlikėjas. Negana to, jo studijinių albumų skaičius – 12 – dvigubai viršija tiek „Dire Straits“ kūrybą (6 albumai), tiek brolio Marko studijinę diskografiją (7 albumai).

Per pastaruosius trisdešimt metų Davidas Knopfleris išsikovojo tiek palankų kritikų požiūrį, tiek pelnė rimtos, intelektualios roko muzikos gerbėjų meilę. Šalia savo pagrindinės veiklos Davidas rūpinasi jaunais muzikantais (yra įsteigęs keletą nedidelių įrašų ir leidybos kompanijų), kuria prozą ir poeziją. Jis taip pat pasižymi įžvalgumu bei novatoriškumu: dar 1995-aisiais metais (ketveriems metams prieš „Napster“ startą) D. Knopfleris pradėjo kalbėti ir propaguoti muzikos prekybą internetu.

Muzikinė D. Knopflerio karjera tampriai susijusi su ilgamečiu draugu ir scenos partneriu Harry‘iu Bogdanovs‘u, grojančiu klavišiniais bei gitara. Abu bičiuliai, pernai išleidę bendrą albumą „Acoustic“, kartu atvyks ir į Vilnių. Likusieji grupės nariai taip pat yra aukščiausios klasės profesionalai. D. Knopfleris garsėja perfekcionizmu ir albumų įrašams bei koncertiniams turams kviečiasi tik patyrusius muzikos pasaulio senbuvius. Ilgame jo scenos partnerių sąraše – žmonės, groję kartu su „U2“, Micku Jaggeriu, Paulu McCartney‘iu, Eltonu Johnu, Robbie Williamsu, Chris Rea ar Tina Turner.

Davido Knopflerio, Harry‘io Bogdanovs‘o ir grupės koncertas Vilniuje – lapkričio 8 dieną, 20 valandą „Teatro arenoje“. Tai koncertas tiems muzikos mylėtojams, kurie vertina intelektualią, laiko patikrintą ir išliekamąją vertę turinčią roko muziką.

Bilietus į šį renginį platina „Tiketa“ kasos ir internetu www.tiketa.lt.

Video:

David Knopfler – Mercenary Man (daina filmo „Laser Mision“ garso takeliui)

David Knopfler – Genius

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.