Vieno iš „Dire Straits“ įkūrėjų D. Knopflerio koncertas Vilniuje – jau šį ketvirtadienį (video)

Jei bent kartą esate girdėję „Sultans of Swing“ ar „Where Do You Think You’re Going?“, vadinasi, esate girdėję ir Davidą Knopflerį. Jaunesnysis „Dire Straits“ lyderio Marko Knopflerio brolis buvo pritariamasis vokalas ir grojo ritmine gitara pirmuose dviejuose grupės albumuose.

Po to brolių keliai išsiskyrė. 1983-aisiais albumu „Release“ pradėjęs solinę karjerą, per pastaruosius trisdešimt metų Davidas užsirekomendavo kaip itin talentingas, jausmingas, intelektualus bei novatoriškas roko muzikos kūrėjas ir atlikėjas. Iki šiandienos jis yra išleidęs jau 12 studijinių albumų, kurių kiekvienas palankiai ir šiltai sutinkamas tiek kritikų, tiek melomanų.

Vieno iš Didžiosios Britanijos roko grandų – grupės „Dire Straits“ – įkūrėjas D. Knopfleris yra padėjęs prasimušti ne vienam jaunam atlikėjui. Jis yra įkūręs bent keletą mažų, nepriklausomų įrašų studijų ir leidybos kompanijų.

 

Šalia muzikinės veiklos Davidas ne svetimas ir literatūros pasaulyje: yra išleidęs po porą prozos ir poezijos knygų. Apibendrinant galima pasakyti, kad jaunesniojo Knopflerio kūryba kur kas įvairiapusiškesnė nei jo geriau žinomo brolio Marko. Ironiška, tačiau Davido kūryba plačiajai auditorijai vis vien žinoma žymiai mažiau nei „Dire Straits“ lyderio.

Visi Lietuvoje gyvenantys intelektualios roko muzikos mylėtojai jau artimiausią ketvirtadienį (lapkričio 8 dieną) gali šiek tiek sumažinti šią spragą ir prisiliesti prie Davido Knopflerio kūrybos. Kartu su ilgamečiu draugu ir scenos partneriu Harry‘iu Bogdanovs‘u, grojančiu klavišiniais bei gitara bei anksčiau bendradarbiavusiu su Eltonu Johnu, „The Shadows“ ar Johnu Farnhamu, D. Knopfleris koncertuos „Teatro arenoje“ Vilniuje. Duetas pristatys savo pernai metais išleistą albumą „Acoustic“.

Davido Knopflerio koncertas „Live & Acoustic“ Vilniuje – lapkričio 8 dieną, 20 valandą „Teatro arenoje“. Tai koncertas tiems muzikos mylėtojams, kurie vertina intelektualią, laiko patikrintą ir išliekamąją vertę turinčią roko muziką. Bilietus platina „Tiketa“ kasos ir internetu www.tiketa.lt.

 

Video:

David Knopfler – Me and Billy Crow (Live and Acoustic 2012)

 

David Knopfler – Heart to Heart (ankstyva kūryba – 1985 m. įrašas)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.