Metalinis „Nile“ ir „Fueled By Fire“ desantas kartu su „Kreator“ ir „Morbid Angel“ (video)

Vilniaus „Forum Palace“ scenoje gruodžio 5 dieną siautės net keturios sunkiosios muzikos grupės. Kartu su pagrindinėmis turo grupėmis-headlaineriais „Kreator“ ir „Morbid Angel“ koja kojon po Europą keliauja ir amerikiečiai „Nile“ bei „Fueled By Fire“.

Šiaurės Karolinoje 1993-aisiais techniškojo death metalo kolektyvą „Nile“ subūręs Karlas Sandersas jau po poros metų tvirtu žingsniu lipo į profesionaliąją sceną. Tam stiprios įtakos turėjo debiutinės plokštelės „In The Beginning“ sėkmė, kurią iškart pastebėjo death metalo vilkai „Obituary“, „Deicide“ bei „Broken Hope“. Būtent šios grupės patikėjo jaunu kolektyvu bei pasiūlė prisijungti prie jų grandioziniame koncertiniame ture.

Kiek vėliau keitėsi grupės sudėtis, plėtėsi koncertų geografija bei didėjo fanų skaičius. Visgi beveik 20 metų egzistuojantis kolektyvas liko ištikimas savo šaknims. Didžioji dauguma kūrinių vis dar persmelkti senovės Egipto ir Artimųjų Rytų mitologija, istoriniais, religiniais ir įvairių meno formų kontekstais. Muzikos kritikai pastebi, kad „Nile“ tekstai yra tarsi užkalbėjimai, saugantys nuo demonų, o dažniausiai vyraujantis simbolis – falas, daugelyje senovės civilizacijų naudotas įvairių apeigų metu.

Kitas ne mažiau įdomus koncertinio turo dalyvis yra thrash metalo kolektyvas „Fueled By Fire“. Keturi vaikinukai iš Los Andželo drauge pradėjo darbuotis 2002-aisiais. Prireikė dviejų metų, kad atlikėjai rastų muzikinį kelią, kurį tuomet pažymėjo debiutinio EP albumo „Life…Death…and FBF“ išleidimu. Nieko keisto, kad iškart po jo pasipylė koncertiniai pasiūlymai ir naujų thrash metalo idėjų generavimas. 2007 metais amerikiečiai įrašė plokštelę „Spread The Fire“, o 2010 – šiuo metu šviežiausią savo darbą „Plunging Into Darkness“. Būtent tada, kai paskutinis darbas pasiekė metalinės muzikos gerbėjų ausinukus, „Fueled By Fire“ leidosi į pirmąjį (ir kol kas vienintelį) koncertinį turą po Europą.

Jei grupė „Nile“ mūsų publiką jau ne kartą džiugino savo mistifikuotais pasirodymais, tai „Fueled By Fire“ ypatingai laukia gruodžio 5 dienos, kuomet pirmąsyk pasirodys Lietuvoje ir su kitais turo kolegomis siūbuos „Forum Palace“ sceną. Bilietus į keturių metalo grupių „Kreator“, „Morbid Angel“, „Nile“ ir „Fueled By Fire“ koncertą platina „Bilietai LT“ kasos ir internete http://bilietai.lt.

Nile – Sarcophagus


Fueled By Fire – Chaotic Punishment

Related Images:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.