Pavasarį Vilniuje koncertuos graikų SEPTICFLESH vedamas sunkiosios muzikos karavanas

Kitų metų balandis ne tik tradiciškai bus švaros mėnuo. Jo pradžioje Lietuvos sunkiosios muzikos gerbėjai taps aukščiausios prabos sunkiosios muzikos koncerto liudininkais. Balandžio 9 dieną klube „Vakaris“ Vilniuje pasirodys net 4 kolektyvai: kultiniai graikai „Septicflesh“, brazilai „Krisiun“, švedai „Diabolical“ bei suomiai „Dead Shape Figure“. Bilietus į šį koncertą platina BILIETAI LT kasos ir internete.

Graikų melodic/symphonic death metalo atlikėjai „Septicflesh“ gyvuoja 28 metus ir jau seniai priklauso šios šalies sunkiosios muzikos scenos elitui. Mūsų publikai vienintelį kartą pasirodęs kolektyvas daugelio žiūrovų manymu tuomet pranoko net to vakaro headlainerius. Atėnuose susibūrę „Septicflesh“ akivaizdžiai praplėtė tradicinio death metalo rėmus – vis dažniau pasitelkdami orkestruotes, jie ilgainiui atrado originalų, iškart atpažįstamą savo muzikos skambesį. Muzikinius eksperimentus jie pradėjo jau debiutiniame EP „Temple of the Lost Race“, išleistame kitais metais po grupės susikūrimo. O 2003 m. susidariusi kelių metų kūrybinė pertrauka grupei išėjo tik į naudą. Iš naujo „pakrovę“ savo kūrybines baterijas, ketvertas muzikantų įrašė kelis itin įsimintinus ir aukštų įvertinimų susilaukusius albumus. Šiuo metu „Septicflesh“ diskografija solidi. Naujausias, dešimtasis jų albumas – 2017 m. pasirodęs „Codex Omega“, buvo išgirtas muzikos kritikų ir greitai pamėgtas grupės gerbėjų. Nors Omega paprastai reiškia kažkieno pabaigą, šie graikai nė kiek nemažina apsukų. Tarsi turėdami „kompasą“, jie drąsiai žengia į dar neištirtus muzikos skambesio kontinentus ir pelnytai laikomi symphonic death metalo meistrais.

Brazilų death metalo atlikėjų, dar ir brolių, trio „Krisiun“ veiklūs tuos pačius 28 metus. Įkvėpimo ir kūrybinių idėjų sėmęsi iš elitinių thrash ir death grupių abipus Atlanto, brazilai kuria itin greitą ir aršią muziką, todėl laikomi viena žymiausių „ekstremalaus“ metalo komandų pasaulyje. Mūsų žiūrovams taipogi jau „gyvai“ pažįstamas kolektyvas šiemet išleido vienuoliktą albumą „Courge of the Enthroned“, kuris sukėlė platų atgarsį griežtos sunkiosios muzikos mėgėjų tarpe bei bus pristatytas fanams Lietuvoje šiame koncerte. Žiūrovai iškart gali pasiruošti tikram muzikiniam uraganui, nes „Krisiun“ garsėja itin intensyviais ir dinamiškais koncertais.

 

Švedų death metalo puoselėtojų kvartetas „Diabolical“ šiemet atžymėjo kūrybinės veiklos 20-metį. Nors jų diskografija kuklesnė (keturi pilni studijiniai albumai ir 2 EP, kurių antrasis – 2016-ųjų „Umbra“, yra kol kas naujausias švedų leidinys), grupė pakankamai gerai žinoma sunkiosios muzikos melomanams ir dažnai koncertuoja su žymiausiais šio stiliaus atstovais po visą pasaulį.

Šį „mirtiną“ paketą papildys ir koncertą atidarys suomių grupė „Dead Shape Figure“, kuri gyvuoja nuo 2003 metų, bet jau kuri keturis pilnus studijinius albumus. Naujausias iš jų – šių metų vasarą pasirodęs „Cacoëthes“.

Keturių grupių karavano, vadovaujamo graikų legendos „Septicflesh“, 2019 metų balandžio 9 d. koncertas klube „Vakaris“ Vilniuje neabejotinai taps vienu patraukliausių pavasarinių sunkiosios muzikos renginių.

DIE HARD agency www.facebook.com/diehardagency

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.