KILKIM ŽAIBU XIV: juodojo metalo gerbėjams

Turbūt daugeliui pasirodys labai netikėta ir išskirtinai originalu tai, kad festivalio KILKIM ŽAIBU 14 programoje yra rezervuotos vietos ir juodojo metalo skleidėjams… :)

Šiemet viena juodžiausių dėmių festivalyje –  suomiai HORNA.  HORNA – tai suomiško black metalo vėliavnešiai, startavę 1993 metais. Ši blogiukų šaika visuomet ėjo savo keliu ir kūrė senamadišką, bekompromisį, su niekuo neatskiestą TIKRĄ juodąjį meną. Visi jų įrašai, net ir naujasis diskas „Askel Lähempänä Saatanaa“, absoliučiai nesilaiko jokių kokybinių ar reprezentacinių klišių. Tai lyg laiko mašina, grąžinanti du dešimtmečius atgal, kuomet už viską svarbiau buvo turinys, o ne jo pateikimas. Jokių apdirbimų, jokių brandinimų. Tik ledinis šaltis, aršūs ritmai, paklaikę balsai ir niūriausia atmosfera – senoji mokykla visoje savo didybėje!

Kad ir kaip neįprastai skambėtų šiandieniame kontekste, HORNA kūryba yra viena iš dar keleto likusių jungčių, kurios sugebėjo išlikti nepakitusios ir tarsi muziejiniai eksponatai perteikti ano meto dvasią dabartinėms kartoms. Užstrigę laike ar pagarbiai ištikimi savo kūrybai – spręsti klausytojams. Senoji gvardija jau gali pradėti džiūgauti, o susidomėję naujokai dar turės pasitikrinti savo, kaip black metalo gerbėjų, jėgas. Gilus, tamsus ir šaltas juodmetalis ne silpniems, ne progresyviems ir ne intelektualiems…

Kita festivalio juodojoje programoje įsitvirtinusi grupė – ukrainiečiai KHORS. Viena garsiausių Ukrainos pagan/ black metalo grupių prieš porą metų jau pagerbė mūsų festivalį savo apsilankymu. Deja, dėl susidariusių nepalankių aplinkybių grupė negalėjo pasirodyti pilnu pajėgumu, ukrainiečiai koncertavo be savo nuolatinio vokalisto ir gitaristo Helg.

Aktyvumo nestokojanti grupė KHORS pernai tapo puikios įrašų kompanijos Candlelight records globotiniais ir rudenį išleido penktąjį albumą „Wisdom of Centuries“. Apsiginklavę nauja amunicija šiais metais vyrai trykšta užsidegimu parodyti mūsų publikai tai, kas iš tikro yra KHORS!

 

Dėmesio!

Akcija „300 pigiausių pirmųjų bilietų“ greit baigsis.

Norintys festivalyje apsilankyti už mažesnę kainą – paskubėkite! Bilietų po 83 Lt liko vos keletas.

Vėliau bilietai brangs.

Apie kitas grupes bus pranešta jau visai netrukus.

 

Bilietais prekiauja Bilietų pasaulis.

 

Daugiau informacijos: www.kilkimzaibu.com

Draugaukime: www.facebook.com/kilkimzaibu

Related Images:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.