Prieš koncertus su „Iron Maiden“ karingieji švedai „Sabaton“ aplankys Lietuvą (video)

Power metalo desantas, vadovaujamas švedų „Sabaton“, koncertinio turo „Swedish Empire Tour 2013“ kelionę pradėjo nuo kaimyninės Lenkijos. Tačiau iškart pasuko kita kryptimi. Per mėnesį atlikėjai aplankė beveik visus Europos sunkiosios muzikos mylėtojus, o kovo 25 dieną, apsukę nedidelį ratą, pasieks ir Vilnių. Organizatoriai primena, kad kartu su „Sabaton“ atvyks ir šveicarai „Eluveitie“ bei vengrai „Wisdom“.

„Buvote tiesiog nuostabūs“, „Vienas geriausių pasirodymų mano gyvenime“, „Nuo dabar pradedu laukti kito jūsų vizito“ – tokiais ir panašiais komentarais gerbėjai aprašinėjo grupės „Sabaton“ socialinio tinklapio sieną. Tuo tarpu patys muzikantai džiaugiasi minias sutraukiančiais turo renginiais, scenoje pasirodo pasipuošę lankomos šalies vėliavomis ir noriai fotografuojasi su klausytojais.

Kiekvieną laisvą minutę atlikėjai stengiasi išnaudoti kuo turiningiau, tad viešbučio koridoriuose juos sutiksi retai. Tarkim prieš koncertą Vokietijoje jie lankėsi Aušvice, kur dar kartą atsiminė istorinius antrojo pasaulinio karo įvykius. Muzikantai tai įvardino kaip vieną įdomiausių kelionės stotelių: „Labai keista čia būti. Daugiau ar mažiau apie tai kas vyko Aušvice žino kiekvienas, visgi daugiausiai tik iš dokumentinių bei meninių filmų. O mes stovėjome priešais tuos pastatus ir mus raižė galybė įvairiausių emocijų.“

1999-siais metais susikūrusi grupė „Sabaton“ pirmą albumą išleido tik po šešių metų. Darbas buvo vertas ilgo laukimo, tad iškart šoktelėjo į perkamiausių Švedijos albumų TOP 50-tuką. Kiek vėliau jų kūryba kirto gimtosios šalies sienas ir okupavo Austrijos, Suomijos, Vokietijos, Norvegijos bei Šveicarijos topus.

Šiandien grupė „Sabaton“ – jau didelę gerbėjų armiją pritraukiantis kolektyvas. Tėvynėje Švedijoje jis nuolat dalyvauja geriausių grupių ir albumų rinkimuose, koncertuoja kelis tūkstančius žiūrovų talpinančiose salėse, savo gimtajame mieste kasmet rengia roko festivalį „Rockstad: Falun“. Šiemet kartu su „Sabaton“ jame koncertuos populiarios roko grupės „Moonspell“, „Hardcore Superstar“, „Korpiklaani“, „Delain“ ir kelios dešimtys kitų.

Grupę „Sabaton“ mėgsta bei vertina ne tik jų gerbėjai, bet ir tokie metalo muzikos gigantai kaip „Iron Maiden“. Neseniai karinguosius švedus iš daugelio kitų pretendentų jie pasirinko scenos partneriais šių metų ture bei kartu pasirodys keliuose koncertuose Vokietijoje, Švedijoje, Suomijoje ir Rusijoje. Ar galima tikėtis dar didesnio pripažinimo metalo scenoje?

„Swedish Empire Tour 2013“, kuriame kartu su švedais „Sabaton“ dalyvauja ir šveicarai „Eluveitie“ bei vengrai „Wisdom“, Lietuvą pasieks jau pirmadienį, kovo 25 dieną, tad sparčiai tirpstančius bilietus į Vilniaus „New York“ klube vyksiantį pasirodymą dar galima įsigyti „Tiketos“ kasose arba tinklapyje http://tiketa.lt.

Video:

Grupės „Sabaton“ pasirodymas Čekijoje

„Sabaton“ vizitas Aušvice

Related Images:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.