„Overkill“ koncerto organizatoriai: „Gesintuvai jau paruošti!“ (video)

Kartu jie groja jau 33 metus, per kuriuos nusipelnė muzikos kritikų, įvardinančių juos geriausia Amerikos rytinės pakrantės trash metalo grupe, palankumo. Kiekviename žingsnyje atlikėjus lydi simbolis – kaukolė „Chaly“ su šikšnosparnio sparnais, jos atvaizdą galima rasti tiek ant krūvos albumų viršelių, tiek ant plakatų, kviečiančių į pasirodymus. Tikriausiai jau aišku, kad kalbama apie grupę „Overkill“, kuri su didžiuliu trenksmu grįžta į Lietuvą ir balandžio 24 dieną Vilniaus klube „New York“ žada ištaisyti istorines klaidas.

Kadaise byranti jaunų pankų grupė „The Lubricunts“ ėmėsi formuoti naują kolektyvą. Savo draugijon jie pakvietė energingą ir charizmatišką vokalistą Bobby „Blitz“ Ellsworthą ir žengė į naują etapą. Pavadinimą pakeitę į „Virgin Killer“ jie nesugebėjo pakeisti muzikinio stiliaus, tad koncertų metu atlikdavo pankiškus legendinių dainų perdirbinius.  Tik kiek vėliau, pasipildęs naujais nariais, kolektyvas radikaliai pakeitė savo stilių, pasirinko „Overkill“ pavadinimą ir ėmė bendrauti su sunkiojo metalo renginių organizatoriais.

Muzikiniai ieškojimai buvo sėkmingi ir po trijų metų gimė pirmas albumas „Feel the Fire“. Darbas tuomet labai palankiai įvertintas, o įrašų kompanija dar 1997 metais pranešė, kad visame pasaulyje parduota per 1 mln. disko kopijų. Sėkmė jaunus atlikėjus įkvėpė naujiems įrašams ir tapo puikiu tramplinu į Europos koncertų sales.

Šiandien „Overkill“ diskografijoje randame 16 studijinių albumų, kelis EP ir koncertinius diskus, kurių pasaulyje jau yra parduota daugiau nei 16 mln. kopijų. Tai leidžia šią grupę išskirti iš kitų kaip vieną iš geriausiai parduodamų visų laikų trash metalo pasaulio grupių.

„Overkill“ į Lietuvą atvyksta antrą kartą. 2000-aisiais metais kartu su kanadiečiais „Annihilator“ vykęs koncertas Lietuvos sunkiosios muzikos mylėtojų aptarinėjamas iki šių dienų. Tuometinio renginio metu sostinės klube „Kablys“ kilo gaisras, tad pasirodymą teko nutraukti atlikus vos kelis kūrinius, simboliškai skambant vienai žinomesnių grupės dainų „Feel The Fire“. Atlikėjai prisimena, kad viskas atrodė kaip filme – evakuojami gausiai susirinkę žiūrovai ir su ugnimi kovojančios sustiprintos gaisrininkų pajėgos. Šįkart organizatoriai juokauja, kad gesintuvais pasirūpinta iš anksto, tad niekas nesutrukdys grupei „Overkill“ ištaisyti istorinės klaidos ir atlikti visą numatytą programą.

Populiariausios visų laikų „Overkill“ dainos ir nauji 2012 metais išleisto albumo „The Electric Age“ kūriniai balandžio 24 dieną skambės Vilniaus klube „New York“. Bilietus į renginį galima įsigyti „Tiketos“ kasose arba tinklapyje http://tiketa.lt.

 

Video: Overkill – Bring Me The Night

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.