Karalių Mindaugą vasarą sveikins gitaros karalius Joe Satriani

Nors neįtikėtina, bet akivaizdu – mūsų karaliaus Mindaugo atvyksta pasveikinti roko gitaros karalius! Tik viena diena „pavėlavęs“ į karūnavimo iškilmes, liepos 7 d. Lietuvoje su savo grupe pasirodys bene garsiausias šių dienų gitarinės roko muzikos virtuozas, visos plejados žymių šiandienos gitaristų mokytojas ir įkvėpėjas Joe Satrian! Vienintelis gitaros genijaus ir jo komandos pasirodymas Baltijos šalyse Vilniaus „Teatro arenoje“ taps maloniu įvykiu visiems šio gitaristo talento gerbėjams.

Ilgai ir kantriai tobulinęs savąją grojimo gitara techniką, Joe Satriani išgarsėjo kaip daugelio kitų šiandien visiems muzikos gerbėjams žinomų gitaristų mokytojas. Garsiausi jo mokiniai – grupės „Metallica“ gitaristas Kirkas Hammettas, jau du kartus Vilniuje lankęsis Steve‘as Vai, vienas greičiausių pasaulio gitaristų Alexas Skolnickas iš „Testament“, ilgametis „Exodus“ gitaristas Rickas Hunoltas ir kiti.

Joe Satriani koncertinės karjeros proveržis prasidėjo 1988-aisiais, kai į savo pirmąjį koncertinį turą išvykęs grupės „The Rolling Stones“ vokalistas ir frontmenas Mickas Jaggeris pasikvietė jį vykti kartu. Nuo tada iki šių dienų gitarinės muzikos virtuozas naudoja jam specialiai kuriamas „Ibanez JS Series“ gitaras.

1995-aisiais jis įkūrė garsiausią šiandienos koncertinį gitaristų projektą „G3“, kuriame kiekvienais metais turuose groja vis kiti garsūs muzikantai. Nesikeičia tik vienas – idėjos autorius ir įkūrėjas Joe Satriani. Per visus tuos metus nuo įkūrimo projekto „G3“ gastrolėse dalyvavo beveik visi garsiausi dabarties gitaristai: Steve‘as Vai, Johnas Petrucci, Brianas May, Ericas Johnsonas, Tony MacAlpine, Yngwie Malmsteenas, Paulas Gilbertas, Steve‘as Lukatheris, Steve‘as Morse‘as, Robertas Frippas, Michaelis Schenkeris ir kt. Šio projekto koncertai vyksta visame pasaulyje – nuo Australijos iki Europos, nuo Azijos iki Amerikos, jie yra įamžinti net keliuose DVD.

Joe Satriani yra ne kartą išmėginęs jėgas ir kituose žinomuose projektuose. 1993-ųjų pabaigoje jis laikinai užėmė grupės „Deep Purple“ solo gitaristo vietą pasauliniame jos ture, bendradarbiavo su Alice Cooperiu, Stuartu Hammu, grupe „Blue Oyster Cult“ ir daugeliu kitų muzikantų. Šiuo metu jis groja amerikiečių super-grupėje „Chickenfoot“, kartu su Sammy Hagaru bei Michaelu Anthony iš „Van Halen“ bei „Red Hot Chili Peppers“ būgininku Chadu Smithu. 2009 metais „Classic Rock“ žurnalas „Chickenfoot“ išrinko geriausia metų nauja grupe. Šalia viso to Joe Satriani kaip gitaristas net 15 kartų buvo nominuotas Grammy premijai gauti.

Šiandien gitaros meistro diskografiją sudaro net 13 studijinių albumų, kurių trys JAV tapo auksiniais, o vienas – 1987 metais pasirodęs „Surfing With The Alien“ – platininiu. Viso solinių J. Satriani darbų pasaulyje jau parduota daugiau negu 10 milijonų kopijų. Naujausias studijinis gitaristo albumas „Unstoppable Momentum“ pasirodys šių metų gegužės 7 d. Praėjus lygiai dviems mėnesiams nuo albumo debiuto naujas jo dainas kartu su kitais populiariausiais Joe Satriani kūriniais galėsime išgirsti Vilniuje. Gitaros Maestro koncertinio turo „World Tour 2013“ metu liepos 7 dieną stabtelės Vilniaus „Teatro arenoje“. Bilietus į šį neeilinį koncertą platina „Bilietai LT“ kasos ir internete www.bilietai.lt.

One thought on “Karalių Mindaugą vasarą sveikins gitaros karalius Joe Satriani

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.