Norvegų rokeriai SIRENIA, lydimi net 3 grupių, pirmą kartą koncertuos Lietuvoje šią savaitę

Jau šį ketvirtadienį gotikinės ir simfoninės sunkiosios muzikos gerbėjai galės džiaugtis išskirtiniu renginiu. Pirmą kartą Lietuvoje koncertuos vieni žymiausių šių stilių atlikėjų iš Norvegijos „Sirenia“. Kartu atvyksta dar 3 kolektyvai – prancūzai „Eloyse“, italai „Alight“ ir rumuniškų bei švediškų šaknų turinti komanda „Crossing Eternity“. Vienintelis net 4 grupių pasirodymas įvyks kovo 14 dieną klube „Vakaris“ Vilniuje. Bilietus į šį koncertą platina BILIETAI LT kasos ir internete.

Pagrindinė šio koncertinio turo grupė „Sirenia“ gyvuoja nuo 2001 metų. Šiuo metu jos sudėtyje yra du pastovūs nariai – gitaristas ir vokalistas Mortenas Velandas bei vokalistė Emmanuelle Zoldan, kuriems scenoje talkina gitaristai Janas Erikas Soltvedtas ir Nilsas Courbaronas. Muzikantai naudoja melodingo metalo muzikai įprastus instrumentus, nors jų gitaros yra specifiškai suderintos. Juos papildo sintezatorius ir smuikas, dainose girdime aukštą moterišką vokalą ir vyriško „growlo“ bei švaraus dainavimo derinį, o taip pat gausiai naudojamas choralo partijas. Grupės „Sirenia“ diskografijoje – jau 9 studijiniai albumai, kurių naujausias „Arcane Astral Aeons“ pasirodė pernai. Jį norvegai ir pristato naujame dviejų etapų koncertiniame ture.

Grupė „Eloyse“ susibūrė 2009 metais Paryžiuje. Šie prancūzai savo kūryboje derina industrinės ir gotikinės muzikos elementus, todėl skamba išties savotiškai. Dar savo susikūrimo metais jie debiutavo demo įrašu, o dabar jau turi 3 pilnametražius studijinius albumus, kurių naujausias – 2018 metais išleistas „Reconnexion“. Nuo „Eloyse“ susikūrimo liko du šio kvarteto nariai – vokalistas ir multiinstrumentalistas Ghislain Henry bei vokalistė ir klavišininkė Justine Daaé. Kiti du dabartinės sudėties nariai prisijungė vėliau – tai būgnininkas Pat Kzu ir gitaristas Marc De Lajoncquière.

Italų gotikinio metalo atlikėjai „Alight“ susibūrė 2005 metais Bolzano mieste. Po metų jie įrašė savo vardo demo juostą, 2009 metais debiutavo albumu „Don’t Fear the Revenge“, o kol kas naujausią studijinį darbą „Spiral Of Silence“ išleido 2018-aisiais. Prie grupės „Alight“ ištakų stovėjo vienintelis iki šiol joje grojantis muzikantas – būgnininkas Mirko Montresor. Šiuo metu kvartetą dar sudaro gitaristas Roberto Sieff, bosistė Monica Perulli ir 2016 metais prisijungusi vokalistė Catia Borgogno. Įdomu tai, kad tiek frontmeno, tiek boso gitaristo pozicijas šioje komandoje visada užėmė vien moterys.

Tarptautinis kolektyvas „Crossing Eternity“ kilęs iš dviejų šalių – Rumunijos ir Švedijos. Jie susibūrė tik 2017 metais, tačiau visi 5 grupės nariai turi net 25-30 metų patirties muzikos scenoje. Savo biografiją jie pradeda filosofiška citata: „šis pasaulis išties magiškas, magijos siekia ir mūsų sielos. Drąsiai įsiklausykime į save, ir savo sielos atgarsius išgirsime mus supančioje aplinkoje“. Panašia filosofija šis penketas vadovaujasi ir kurdamas muziką – jie sumaniai derina senosios mokyklos roką su moderniu metalu, dėl ko jų kūryba išties originali. Tai puikiai atspindi jų debiutinis albumas „Rising World“, kurį ir pristato koncertiniame ture lydėdami grupę „Sirenia“. „Crossing Eternity“ komandoje groja gitaristas Manu Savu, boso gitaristas Johann Hentz, būgnininkas Uffe Tillman, klavišininkė Judit Toth, o frontmeno pozicijoje tvirtai stovi Gabriel Nicholas.

DIE HARD agency www.facebook.com/diehardagency

Related Images:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.