„Dead by April“ – paauglių dievukai Vilnių atakuos modernaus roko rifais (video)

Tie, kurių ausinukuose nepaliaujamai skamba milijonines peržiūras generuojantys „Sonic Syndicate“ ar muzikinius apdovanojimus šluojantys „Bullet for My Valentine“, žino, kokį energetinį užtaisą gali gauti grupės  koncerte. Sparčiai populiarėjantys švedai birželio 1 dieną vienam vakarui apsistos Lietuvoje ir savo ausimis leis pajusti melodingo modernaus roko ir madingojo metalcore junginio žavesį.

2007-aisiais antrame pagal dydį Švedijos mieste Gioteburge susibūrusi penkeriukė tikina, kad bendrą veiklą pradėjo kur kas anksčiau. Abu ilgamečiai grupės vokalistai Jimmie ir Pontus muzikavo dar 2001 metais su kitomis melodingojo metalo grupėmis „Nightrage“ ar „Cujo“ . Jie turėjo daug idėjų, tačiau tuometiniams bičiulių bendražygiams jos nedarė įspūdžio. Netgi drąsus ir originalus sprendimas sudainuoti priedainį padedant chorui tuomet nesulaukė jokio kolegų palaikymo.

Jauni ir kupini entuziazmo vaikinai pritarė vienas kito iššūkiams, tad nusprendė sukurti bandomąjį kūrinį atskirai nuo kitų. Vos tik šis vaikinų darbas pasklido interneto kanalais, muzikantai sulaukė didžiulio palaikymo – augo gerbėjų ratas, kartu su juo pildėsi ir koncertų kalendorius. „Mūsų idėjos, pateiktos per šių dviejų muzikinių stilių junginį, greit atrado savo klausytoją, tad suskubome rinkti komandą ir ruošti naujas dainas.

2009-ųjų pavasarį „Dead by April“ pažymėjo debiutinio studijinio albumo pasirodymu. Prieš jam pasiekiant dienos šviesą, sunkiosios muzikos puslapiuose šmėžavo du dešimties ir devyniolikos kūrinių demo įrašai, paruošę dirvą būsimam grupės populiarumui. Sėkmingas startas privertė dar labiau susiimti ir per du metus pagimdyti antrąjį albumą „Incomparable“. Atlikėjai džiaugiasi, kad abu diskai puikavosi antrąja Švedijos topų pozicija ir iki viršūnės jiems trūko labai nedaug.

„Dead by April“ šiuo metu dirba prie trečiojo albumo, kurio išleidimo data nėra nustatyta. Visgi iš pasisakymų interviu metu aiškėja, kad nauji įrašai bei kiti paruošiamieji darbai artėja prie pabaigos, ir naujausias studijinis grupės darbas klausytojus pasieks dar šias metais.

Koncertinių turų metu išmaišę gimtąją Švediją, Europą ir Japoniją, šiais metais įkėlę koją ir į Ameriką, „Dead by April“ balandžio 1 dieną pirmą kartą atvyksta į Lietuvą. Kartu su jais specialaus svečio teisėmis koncerte dalyvaus ir kita jaunimo mėgstama švedų grupė „Beyond All Recognition“. Bilietus į Vilniaus „New York“ klube vyksiantį pasirodymą platina „Tiketa“ kasos ir internete: http://tiketa.lt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.