Grupė „Dead by April“: „Mūsų eurovizinė daina buvo lyg smūgis į veidą“ (video)

Šią savaitę visa Lietuva kalba apie „Eurovizijos“ dainų konkursą. Vieni aptarinėja Lietuvos atstovo pasirodymą ir spėlioja kaip jam seksis finale, kiti diskutuoja apie neįprastai skambančias konkurso dainas. Pirmąją vasaros dieną, birželio 1-ąją, Vilniuje šėlsiantys rokeriai „Dead by April“ prisimena, kad pernai taip pat dalyvavo „Eurovizijos“ atrankoje, kurioje dėl savo netradicinio įvaizdžio ir muzikos sulaukė įvairiausių komentarų.

„Švediją norėjome atstovauti su tipiška mūsų grupės daina. Mus buvo galima atpažinti iš įsimenančios melodinės linijos, rokinių gitarų rifų ir stiprios ritmikos. Nors kūrinys skambėjo gana švelniai, jo kulminacijoje pasigirsdavę agresyvūs šūksniai sugadindavo saldžios grupės įvaizdį“ – šypsosi „Dead by April“ muzikantai. „Tuomet apie kūrinį girdėjome įvairių atsiliepimų, bet geriausią sugalvojome patys. Tai lyg smūgis į veidą – tikiesi švelnios pop baladės, o kai ji tau pradeda patikti, pamatai tikrąjį jos veidą.“

Melodingąjį modernų roką ir madingąjį metalcore muzikoje jungiantys skandinavai mena tuometinius interviu, kurių metu buvo klausiama, ar jie atsisakytų griausmingų vokalų, jei to reikalaus „Eurovizijos“ atrankos organizatoriai. „Mūsų muzikoje naudojamas gaivališkas rėkimas padaro grupės kūrybą išskirtine, tad nė už ką to neatsisakytume. Jei organizatoriai nurodytų tokį reikalavimą iš anskto, ant senos net nebūtume lipę.“

Muzikantai prisimena, kad po konkurso buvo minimi kaip pirmieji gimtinėje, metaliniu balsu atlikę „Eurovizijos“ atrankos kūrinį. Nors „Dead by April“ atrankoje nužygiavo iki pusfinalio, šio išskirtinumo tuomet neužteko – kelialapis į Azerbaidžiane vykusį finalą atiteko dainininkei Loreen, kuri jame ir nugalėjo.

Ši maža nesėkmė nesustabdė grupės darbų. „Dead by April“ vėl intensyviai kibo į naujų kūrinių įrašus. Dabar jie dirba prie trečiojo albumo, kuris turėtų pasirodyti dar šiemet. Muzikos kritikai jau prognozuoja, kad būsimas darbas gali pralenkti abu savo pirmtakus, Švedijos perkamiausių albumų topuose pakilusius iki antros vietos.

Koncertinių turų metu apskrieję pusę pasaulio, „Dead by April“ balandžio 1 dieną pasirodys ir Lietuvoje. Kartu su jais atvyks ir kita švedų grupė „Beyond All Recognition“, taip pat koncerte dalyvaus dar viena lietuvių grupė, kurią svečiai žada pasirinkti artimiausiu metu. Bilietus į Vilniaus „New York“ klube vyksiantį pasirodymą platina „Tiketos“ kasos arba tinklapyje http://tiketa.lt.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.