Kalėdos 2019 kitaip: kultiniai švedai „Marduk“ su vokiška „Attic“ ir „Unlight“ palyda

Šiemet Kalėdos bus metalinės! Ir švęsime jas iš anksto: į mūsų šalį po ilgos pertraukos sugrįžta švedų juodmetalio atlikėjai „Marduk“. Šįkart į koncertines gastroles „Viktoria Europa Tour 2019“ jie leidžiasi su savęs verta vokiška palyda – okultizmo tematiką garbinančiu heavy metalo kolektyvu „Attic“ ir black/thrash metalo stilius derinančia grupe „Unlight“. Šios trys grupės koncertuos gruodžio 21 d. klube „Vakaris“ Vilniuje. Bilietus į šį koncertą platina BILIETAI LT kasos ir internete.

Grupė „Marduk“ susibūrė 1990 metais Norrköpingo mieste Švedijoje ir jau po dviejų metų išleido debiutinį albumą „Dark Endless“. Tarsi patvirtindami šio leidinio pavadinimą, švedai nuo pat pradžių ėmė groti niekuo nepagražintą, tiesmuką ir bekompromisinį black metalą. Ir jie iki šiol toli nenukrypo nuo savo šaknų. Taipogi jie yra ištikimi sceninio grimo, vadinamo „corpse paint“, šalininkai. Nors nemažai black metalo scenos atstovų ilgainiui to atsisakė, „Marduk“ iki šiol jį naudoja savo sceniniam įvaizdžiui.

Savo vardą ši grupė nusižiūrėjo iš Babilono mitologijos – Marduk yra vienas svarbiausių jos dievų. O ir jie patys pateisina šį vardą: nors yra iš Švedijos, jau beveik 30 metų „karaliauja“ juodmetalio scenoje, kurioje tvirčiausias pozicijas nuo seno užima Norvegijos grupės. Iki šiol „Marduk“ komandoje išlikęs vienintelis originalios sudėties narys, gitaristas Morganas „Evil“ Steinmeyeris Håkanssonas. Šiuo metu kvartetą dar sudaro vokalistas Danielis „Mortuus“ Rosténas, solinę gitarą į bosinę iškeitęs Magnusas „Devo“ Anderssonas ir tik šiemet prisijungęs būgnininkas Simonas „Bloodhammer“ Schillingas. Šiuo metu „Marduk“ diskografiją sudaro jau 14 studijinių albumų, kurių naujausias – 2018 m. išleistas darbas „Viktoria“.

Vokiečių grupė „Attic“ susibūrė 2010 metais ir nuo pat pradžių domisi okultizmo bei siaubo žanrais, kurie dominuoja jų dainų tekstuose. Jų kūrybai didelę įtaką padarė visa eilė metalo scenos klasikų, kurių tarpe – „Mercyful Fate“, „King Diamon“, „Judas Priest“, „Iron Maiden“. Grupėje groja 5 muzikantai, o nuo 2012 metų jie išleido 2 studijinius albumus, kurių kol kas naujausias yra 2017 m. „Sanctimonious“.

Jų tautiečiai „Unlight“ veiklūs nuo 1997 metų ir groja black/thrash metalą, nors įtakos jų skambesiui turi ir death metalas. Per tą laiką ne kartą keitėsi grupės sudėtis, o dabartiniai keturi šios komandos nariai „slepiasi“ po pseudonimais Blaspherion, Lord Grond, Raptus ir Nefastus. Muzikantai visada labai rimtai žiūrėjo į albumų leidybą – pavyzdžiui, 2013 m. jie surengė tik 2 koncertus, nes visą dėmesį sutelkė į vieno iš savo darbų įrašus. Šiuo metu „Unlight“ turi 8 albumus, kurių paskutinis – 2016 m. „Antihelion“.

UNLIGHT – Create And Annihilate (Official Video)

Grupės „Marduk“, „Attic“ ir „Unlight“ su ištikimais ir gausiais gerbėjais Kalėdas pasitiks Lietuvoje gruodžio 21 d. Vilniaus klube „Vakaris“.

Related Images:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.