Gitaristo Joe Satriani koncerte – britų bliuzo ateitis Oli Brownas (video)

Šių metų liepos mėnesį jau dabar galima vadinti karališkuoju, nes liepos 6-ąją atšventę karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, liepos 7-ąją audringais šūksniais pirmą kartą Lietuvoje pasitiksime gitaros karalių Joe Satriani. Be turtingos asmeninės muzikinės istorijos atlikėjas minimas ir kaip daugelio žinomų gitaristų mokytojas. Jo auklėtiniai groja tokiose grupėse, kaip „Metallica“, „Testament“, „Exodus“ ar „Counting Crows“. Nors paskutiniais metais Joe Satriani labiausiai akcentuoja savo solo karjerą, visgi perspektyvius atlikėjus pastebi bei noriai dalinasi scena su jais. Būtent dėl to Vilniaus „Teatro arenoje“ vyksiančiame pasirodyme išvysime ir jaunąjį britų bliuzo atlikėją Oli Browną.

Pirmąkart gitarą į rankas Oli Brownas paėmė būdamas vos 13-os metų. Tai buvo lemtingas gyvenimo žingsnis, mat jau po dviejų metų jis gavo kvietimą atvykti į Ameriką, kur pradėjo groti su grupe „Blinddog Smokin’“. Neilgai trukus penkiolikametis vaikinas džiaugėsi galimybe pasirodyti vienoje scenoje kartu su Čikagos bliuzo pionieriumi Buddy Guy, Walteriu Troutu bei vienu iš tuometinių savo favoritų Taj Mahalu.

Ši patirtis nupiešė ateities viziją, tad vos tik grįžęs į Europą, Oli Brownas ėmėsi darbuotis prie savo debiutinio albumo. 2008 metais išleistas diskas „Open Road“ į koncertų sales sutraukė minias naujų gerbėjų ir atnešė nemažai teigiamų muzikos kritikų atsiliepimų. Visgi tikroji sėkmė jį aplankė po dviejų metų, pasirodžius antrajam diskui „Heads I Win, Tails You Lose“. Tais pačiais metais Oli Brownas jau pasirodė grandioziniame „Glastonbury“ festivalyje, džiaugėsi, kai žurnalas „Classic Rock“ jo diską įrašė į geriausių bliuzo albumų trejetuką, o „British Blues“ apdovanojimai 2010 m. geriausiųjų rinkimuose jaunąjį atlikėją nominavo net dviejose kategorijose – vokalisto ir jauno atlikėjo.

Sėkmė ir kritikų pagarba neapleido jaunojo muzikanto. Jau po metų „British Blues“ apdovanojimų 2011 m. geriausiųjų rinkimuose Oli Brownas pelnė iškart dvi statulėles kaip geriausia grupė ir metų albumas. To pasekoje jis su savo grupe dalyvavo 25 koncertų gastrolėse su legendiniu bliuzo gitaristu Johnu Mayalu, o metų pabaigoje pasirodė kaip pastarojo grupės solo gitaristas festivalyje „Indonesian Blues“.

Vaikinas neužmigo ant laurų ir toliau intensyviai darbavosi. Lygiai po dviejų metų, kartu su būriu profesionalių muzikantų Oli Brownas pabaigė trečiajį diską simboliniu pavadinimu „Here I Am“. Vos tik pasirodęs jis iškart pranoko savo pirmtakus, internetinių audio įrašų parduotuvių „Amazon“, „HMV“ ir „iTunes“ bliuzo topuose pirmoji vieta buvo okupuota ilgam laikui.

Jaunasis bliuzo talentas O. Brownas šiuo metu koncertuoja kartu su Joe Satriani, kuris laikomas vienu įtakingiausių šių laikų pasaulio gitaristų. Neabejotinai ši patirtis bus dar vienas ryškus akcentas jo  muzikinėje karjeroje. Dviejų kartų gitaristus – Maestro Joe Satriani ir britų bliuzo talentą Oli Browną – pamatysime liepos 7 dieną, Vilniaus „Teatro arenoje“. Bilietus į koncertą platina „Bilietai LT“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.