Eric „Guitar“ Davis – jaunatviška bliuzo legendų įkvėpta muzika

Liepos 23-24 d. Vilniuje ir Kaune pasirodys Eric „Guitar“ Davis – naujosios kartos bliuzo muzikantas iš Čikagos. Eric koncertai – tai energija, įspūdingai valdomos gitaros garsai bei galingas balsas. Jo muzika nepaklūsta klasikinėms bliuzo taisyklėms, nes Eric nuolatos ieško, kuo jį paskaninti: roko, funk, R&B elementais ar kitais prieskoniais. Šis atlikėjas groja žinomiausiuose Čikagos klubuose („Buddy Guys Legends“, „Blues On Halsted“, „The Kingston Mines“ ir kt.), scena dalinasi su tokiais bliuzo grandais kaip Buddy Guy, B. B. King, Tyrone Davis, CoCo Taylor bei daugybe kitų. Eric 2007 m. buvo išrinktas geriausiu Čikagos bliuzo artistu, o 2009 m. – geriausiu JAV regiono atlikėju.

Eric „Guitar“ Davis tiek savo išvaizda, tiek grojimo būdu yra netipiškas „bliuzmenas“ – jis groja originalias, rokeriškas melodijas ir, kaip pats sako: „Viską darau savotiškai: tiek grodamas nesivadovauju muzikinėmis klišėmis, tiek rengtis kaip stereotipinis bliuzo atlikėjas nenoriu –scenoje aš turiu jaustis patogiai“. Savo grojamą muziką Eric įvardina kaip jaunatvišką bliuzą: „Kadangi daug klausausi repo ir hip-hop muzikos, visa tai savotiškai atsispindi mano atliekamame bliuze“.

Eric „Guitar“ Davis nesureikšmina to, kad nuo vaikystės grojo žinomiausiuose bliuzo klubuose, pasirodydamas su garsiais šio žanro atlikėjais, tokiais kaip Junior Wells, Buddy Guy, BB King, B. B. Odom, Tyrone Davis ir kt. Tačiau Eric prisipažįsta, kad „buvimas šalia šių vyrukų ir stebėjimas, kaip jie groja bei linksminasi, prikaustydavo dėmesį.“ Galbūt dėl to Eric kūryboje dainų temos nėra tokios svarbios kaip jų sukeliamos asociacijos, gebėjimas patraukti dėmesį bei sužavėti publiką. Eric siekia, kad klausytojai pasirodymų metu pajustų ir suprastų atlikėją: „Tos akimirkos, kuomet žmonės priima tai, kaip aš jaučiuosi grodamas, išties įvepia kurti“.

Pasukti bliuzo muzikanto keliu Eric „Guitar“ Davis paskatino nemalonumai patirti gyvenant gatvėje. „Daugiau nebenorėjau gyventi gatvės gyvenimo, o bliuzas mane nuolatos šaukė… Į šį šauksmą ir atsiliepiau“, – savo muzikanto kelio pradžią prisimena Eric. Ne šiaip sau Eric kūryboje yra dažnai naudojamas žodis trouble (liet. nemalonumai): šio muzikanto grupės pavadinimas yra „The TroubleMakers“, o albumų pavadinimai – „Here Comes Trouble” (2007 m.), „Trouble can‘t be that bad” (2010 m.), „Trouble Makin Man“ (2011 m.). Eric atvirai prisipažįsta: „Naudoju šį žodį kaip priminimą, iš kur aš atėjau ir kuo žmonės mane laiko… Tačiau vietoje to, kad akcentuočiau negatyvią šio žodžio pusę, aš naudoju jį pozityviai. „Here Comes Trouble” buvo mano pirmasis CD su šiuo nemalonumų motyvu, tačiau jau antrajame albume atsiskleidžiau kaip artistas, itin patogiai besijaučiantis atlikdamas savo muziką“.

Drauge su Eric „Guitar“ Davis pasirodysianti grupė „Luca Giordano band“ (Italija) mūsų šalyje viešės net šeštą kartą – ši grupė yra gerbiama daugybės bliuzo atlikėjų. „Luca Giordano band“ grupės nariai yra puikūs muzikantai ir nuostabūs žmonės“, – pripažįsta Eric, nepamiršdamas perduoti linkėjimų ir savo grupei, su kuria koncertuoja JAV – „The TroubleMakers“.

2009 m. Lietuvoje lankęsis Eric „Guitar“ Davis šįkart žada atvežti „laisvesnį, tačiau aštrų šou“. Muzikantas juokauja, jog nuo paskutinio pasirodymo Lietuvoje labiau subrendo, todėl tikisi, kad tai sužinoję klausytojai „drebės iš baimės“ bandydami nuspėti, kokį milžinišką energijos kiekį atvešiu koncerto vakarą!“ Eric Lietuvą prisimena vien teigiamai: „Manau, kad jūs, bičiuliai, gyvenate gražioje šalyje, o Lietuvos žmonės yra labai mieli ir draugiški. Tikiuosi, jog liepos 23-24 d. ateiste ir mėgausitės mano pasirodymais – pažadu, kad tai bus nuostabūs koncertai!“

Related Images:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.