Stebinantis į Lietuvą atvykstančios grupės „Sparks“ pasiekimas — muzikantų kurtas filmas atidarys šių metų Kanų kino festivalį

Šią savaitę paskelbta, kad žymiausią pasaulio kino festivalį Kanuose šiemet liepos 6 dieną atidarys miuziklas „Anetė“ („Anette“). Lietuvos publikai ši žinia itin įdomi tuo, jog scenarijų ir muziką šiam filmui sukūrė kultinė JAV grupė „Sparks“, kuri kitų metų gegužę su koncertu lankysis Vilniuje, koncertų salėje „Compensa“.

Nuotraukos autorė: Anna Webber

Kanų festivalio atidarymo filmas yra viena geidžiamiausių ir prestižiškiausių pozicijų visoje kino pramonėje. Iškart po premjeros Kanuose „Anetė“ pasirodys Prancūzijos kino teatruose. Juostos filmavimo darbai vyko gimtajame „Sparks“ mieste Los Andžele.

Miuziklą „Anetė“ parašė dueto „Sparks“ nariai, broliai Ronas ir Russelas Maelai, režisavo prancūzų režisierius ir rašytojas Leos Carax. Kanų festivalis šią juostą pristato kaip provokuoti linkusio komiko Henry’io (aktorius Adamas Driveris) ir pasaulinio garso soprano dainininkės Ann (aktorė Marion Cotillard) istoriją. Jie yra tobula pora — sveika, laiminga ir žavinga, tačiau jų glamūrišką gyvenimą netikėtai pakeičia pirmojo vaiko Anetės, turinčios išskirtinę dovaną, gimimas.

Tradiciškai gegužės viduryje vykstantis Kanų festivalis šiemet dėl tebesitęsiančios pandemijos yra perkeltas į liepos 6-17 dienas. Jo organizatoriai priėmė šį sprendimą tikėdamiesi, kad koronavirusas iki to laiko pakankamai atsitrauks ir bus galima surengti festivalį su žiūrovais. Tikimasi, kad jame sudalyvaus ir „Sparks“ muzikantai. Pernai festivalis pirmą kartą per savo istoriją buvo atšauktas.

Bet tai — ne vienintelė šiemet su kinu susijusi naujiena „Sparks“ stovykloje. Sausio pabaigoje kitame populiariame kino festivalyje „Sundance“ JAV įvyko Edgaro Wrighto režisuoto dokumentinio filmo apie šią grupę „The Sparks Brothers“ premjera. Ši juosta Šiaurės Amerikos kino teatruose pasirodys birželio 18 dieną.

Nors grupė „Sparks“ niekada nesulaukė didelės komercinės sėkmės, tačiau tai jai nesutrukdė tapti kultine. Didžiausias pasisekimas ją aplankė Europoje, kur amerikiečiai padarė didžiulę įtaką visai atlikėjų kartai, tokių kaip „Pet Shop Boys“, „Erasure“, „New Order“, „Depeche Mode“, „Faith No More“, „Franz Ferdinand“. Su pastaraisiais, beje, 2015 metais „Sparks“ kartu įrašė bendrą albumą, pasivadinę FFS.

Iš viso per penkis dešimtmečius trunkančią karjerą „Sparks“ išleido 24 studijinius albumus ir muzikos gerbėjus pavergė dainomis „This Town Ain’t Big Enough for Both of Us“, „When Do I Get to Sing ‘My Way’“, „The Number One Song in Heaven“, „Never Turn Your Back on Mother Earth“, „When I’m with You“ (šis kūrinys šešias savaites 1980 metais buvo Nr. 1 Prancūzijoje) ir kitomis.

Naujausi dueto albumai „Hippopotamus“ (2017) ir „A Steady Drip, Drip, Drip“ (2020) pastaraisiais metais grąžino grupę į populiariausių Jungtinės Karalystės albumų sąrašus. Pristatydama šviežiausią savo darbą „A Steady Drip, Drip, Drip“ grupė gastroles Europoje ketino surengti šiemet, tačiau jas perkėlė į 2022 metus ir, nudžiugindama gerbėjus, prie perkeltų koncertų prijungė kelis papildomus pasirodymus, tarp kurių atsirado ir Vilnius.

Lietuvoje „Sparks“ su pasisekimu lankėsi dukart — 2008 ir 2012 metais. Ateinančių metų gegužės 7 dieną ši įdomi, kūrybinga, provokuojanti, neretai ekscentriška grupė į mūsų šalį sugrįš po dešimtmečio ir savo Europos turą užbaigs koncertų salėje „Compensa“ su lietuvių publika. Bilietais į šį koncertą prekiauja „Bilietai.lt“.

Related Images:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.