Kiek kainuoja vaiko šypsena?

Autorius: v.m.j

IMG_7888-758727587

„Kiek kainuoja tavo šypsena“ – tokį klausimą dažnai užduodu dukrai kai ji teiraujasi, kodėl kad ir nelabai didelius, bet pinigėlius ar savo laiką paskiriu jai. Iš tikro, kiek kainuoja vaiko šypsena? Kaip įvertinti emocijas? Į kokius rėmus įkišti geros nuotaikos užtaisą? Paprasti klausimai, į kuriuos kartais sunku rasti atsakymą. Ypač todėl, kad tai nematerialu ir… nepopuliariu. Žiniasklaida tiesiog plyšta nuo neigiamos informacijos srauto – pavogė, nužudė, brangs… Todėl ramūs, šviesūs, gražūs renginiai vis dar nesulaukia reikiamo dėmesio. Viena tokių – moterų klubo „Vėjų Laumės“ organizuojama „Baikeriška vaikų šventė“. Tradicinis, kasmetinis renginys, sulaukiantis vis daugiau dalyvių ir žiūrovų, tačiau aplenkiamas dalies žiniasklaidos priemonių.

Aišku, tai galima suprasti. Juk čia niekas nieko nežudo, nevagia, renginys kupinas vaikų šypsenų, teigiamų emocijų, nesuvaidinto juoko ir džiugesio. Dar vienas labai svarbus dalykas – vaikų renginys nemokamas ir labdaringas. Visos, jo metu surinktos lėšos, skiriamos vaikučiams. Visiškas „neformatas“ šios dienos žiniasklaidai, kur vyrauja dvi pagrindinės kryptis – „galmūriniai“ interviu su taip vadinamu „elitu“ ir nusikaltimai bei nelaimės.

Būtent todėl apie renginį vengia rašyti “objektyviausi” leidiniai, ir būtent todėl, kad jis yra tikras, nuoširdus, šiltas, renginys kasmet auga, gražėja, plečiasi, sulaukia vis daugiau žiūrovų, šventės pasiilgusių vaikų ir lėšų negailinčių rėmėjų. Aišku, reikia nepamiršti ir merginų indėlio. Be jokio materialaus atlygio jos ruošė sales, prizus, dovanas, nuoširdžiai rūpinosi mažaisiais renginio svečiais. Ir vaikai tą pajautė.

Man patinka bendrauti su vaikais. Su jais paprasta. Jie sako tai, ką galvoja, nemoka slėpti savo jausmų ir emocijų. Ypač teigiamų. Tad nenuostabu, kad nuo pat pirmųjų renginio akimirkų vaikiškas juokas ir gera nuotaika užpildė visą salę. Afrikietiškai būgnai ir galimybė pasijusti muzikantu, motociklo vardo rinkimas, klounas, rungtys ir konkursai – viskas buvo įdomu, viskas nauja ir nepažinta, visur norėjosi dalyvauti, visur norėjosi suspėti.

Teigiama, kad vaikai dėmesingi būna apie 45 minutes. Teisingai. Panašiai laiko jie būna dėmesingi, kai tenka susidurti su nuobodžiais ar nedominančiais dalykais. Tačiau kai vyksta tai, kas vaikams įdomu, jie dėmesingi, atidūs, susikaupę, judrūs būna tiek kiek reikia. Prabėgusį šeštadienį vaikai nepavargo beveik tris valandas trukusiame renginyje ir buvo matyti, kad didžioji dalis susirinkusiųjų mielai švęstų ir linksmintųsi antrą tiek.

Deja, kas turi pradžią, tas turi ir pabaigą. Arba, kaip tiksliau sakyti šiuo atveju, turi pertrauką. Pertrauką, kad kitais metais jau tas pats, pažįstamas renginys, nušvistų naujomis spalvomis, naujomis staigmenomis, naujais netikėtumais ir naujomis, bet visada tokiomis pat mielomis ir nuoširdžiomis vaikiškomis šypsenos.

Taigi, kiek kainuoja vaiko šypsena?

Nuotraukos iš renginio – galerijoje.

Teksto šaltinis: autobanas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.