Linksmieji suomių rokeriai „Turisas“ pavasarį koncertuos Vilniuje (video)

Pasaulinį pripažinimą pelnę suomių rokeriai „Turisas“ pavasarį koncertuos Lietuvoje. Bene garsiausių savo šalyje folk metalo atstovų koncertas įvyks 2014 m. kovo 13 d. Vilniaus klube „New York“. Lietuvos publikos jau pamėgtas kolektyvas melomanus supažindins su visiškai nauju studijiniu albumu „Turisas2013”, kuris ir bus pristatomas gastrolėse „We Ride Together – European Tour 2014”.

TURISAS_01_2013

Bilietus į „Turisas“ koncertą jau galima įsigyti visose „Tiketa“ kasose ir internete.

1997 m. Hamenlinos mieste karjerą pradėjusią grupę įkūrė vokalistas Mathias Nygardas ir gitaristas Jussi Wickstromas. Senoviniu suomių karo dievo vardu pasivadinęs kolektyvas greitai užkariavo sunkiosios muzikos gerbėjų simpatijas, nes savo kūryboje sujungė folk, power ir symphonic metalo muzikos elementus. „Turisas“ iš kitų metalo grupių išsiskiria tuo, kad beveik visuose jų kūriniuose pagrindinė solo partija yra atliekama elektriniu smuiku, o ne gitara. Stebina ir tai, kad kolektyvo naudojamų instrumentų arsenale yra ir metalo muzikai nebūdingas akordionas. Kita išskirtinė detalė yra „Turisas“ kūryboje vyraujanti karo tematika, dėl ko kiekvienas grupės albumas yra vientisas ir turi savotišką koncepciją. Visi šie elementai atkreipė garsios vokiečių įrašų kompanijos „Century Media“ dėmesį, kuri su „Turisas“ bendradarbiauja nuo pirmojo albumo pasirodymo. Šie sunkiojoje muzikoje besispecializuojantys leidėjai ne tik platina daugelio populiarių metalo grupių įrašus, bet ir rūpinasi legendinių kolektyvų „Napalm Death“ ir „Celtic Frost“ karjera.

Folk metalo grandai „Turisas“ yra išleidę keturis studijinius albumus – „Battle Metal“ (2004 m.), „The Varangian Way“ (2007 m.), „Stand Up And Fight“ (2011 m.) ir šiemet rugpjūčio mėnesį pasirodžiusį „Turisas2013“. Naujasis albumas nuo kitų grupės darbų skiriasi tuo, kad pirmą kartą muzikantai leido sau eksperimentuoti ir įrašė ne vientisą konceptualų albumą, o mėgavosi visiška kūrybine laisve. Daugelį naujų kūrinių „Turisas“ frontmenas Mathias Nygardas ir gitaristas Jussi Wikcstromas įrašė netoli nuo Suomijos sostinės Helsinkio esančiame name, kur buvo įrašyti ir ankstesni grupės albumai. Žinomoje Londono studijoje „Orgone Stiudios“ galutinį suvedimą ir masteringą atliko prodiuseris Jaime Gomezas Arellano, anksčiau bendradarbiavęs su grupėmis „Ghost B.C.“, „Cathedral“, „Primordial“ ir „Ulver“.

„We Ride Together – European Tour 2014“ gastrolių metu grupė „Turisas“ surengs apie 40 koncertų. Turas prasidės sausio 31 d. Getenborge (Švedija) vyksiančiu koncertu. Vėliau „Turisas“ gros Danijoje, Vokietijoje, Šveicarijoje, Austrijoje, Italijoje, Prancūzijoje, Ispanijoje, Didžiojoje Britanijoje, Belgijoje, Nyderlanduose, Slovėnijoje, Čekijoje, Lenkijoje, Ukrainoje, Baltarusijoje, Latvijoje ir Lietuvoje.

Grupės „Turisas“ singlo „Stand Up And Fight“ vaizdo klipas:

www.youtube.com/watch?v=7woW7DmnR0E

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.