Harry Manx (koncertas) – 14-03-28

Kas
Harry Manx (koncertas)
When
Penktadienis, 28 kovo, 2014
19:00 - Amžius neribojamas
Where
Rusų dramos teatras (map)
Vilnius
Other Info
Bliuzo atlikėjas Harry Manx yra netipinis šio žanro atstovas – scenoje jis kuria negirdėtą muzikinį eksperimentą: bliuzą jungia su klasikinėmis Indijos raga tradicijomis. Dėl to Harry yra vadinamas „pagrindine jungtimi“ tarp Rytų ir Vakarų muzikos.
Neįprastas Harry bliuzas įvardinamas „Mistiksipės“ (angl. „Mysticssippi“) pavadinimu, atspindinčiu amerikietiškas šios muzikos šaknis ir Rytų mistiką, gilumą. Harry maišydamas indų liaudies melodijas su slide gitara atliekamu bliuzu, country, folkloru, pridėdamas žiupsnelį gospel stiliaus kuria dėmesį prikaustančius muzikos derinius ir visiškai naujus potyrius. Tai tarsi skvarbios „dangiškos“ Indijos ir „žemiškos“ Vakarų muzikos junginys.
Harry kūryboje naudojama daugybė indų, afrikiečių ir Vakarų muzikos instrumentų: slide gitara, Mohan Veena, lūpinė armonikėlė, tabla, dholak, klavišiniai instrumentai, vargonai, būgnai, bosinė gitara, smuikas, violončelė, mandolina, bandža, n’goni, nyckelharpa, didgeridoo, sirangi ir kt.


Išskirtiniam Harry muzikos stiliui didelės įtakos padarė darbas Toronto bliuzo klubuose su daugybe šio žanro muzikos legendų bei nepamirštamos muzikos studijos Indijoje pagal griežtą Vishwa Mohan Bhatt mokymą. Vishwa yra 20-ties stygų instrumento Mohan Veena išradėjas – būtent šis kūrinys tapo pagrindiniu Harry instrumentu ir skiriamuoju ženklu. Per dvylika metų, praleistų Indijoje, Harry išmoko Rytų muzikos gamų ir raga – sudėtingų ir griežtai apibrėžtų indų muzikos modelių subtilybių. Ši patirtis Harry atvedė prie jo išskirtiniu stiliumi tapusio indo-bliuzo muzikos hibrido, o kūrybą prisotino dvasinės kokybės.
Harry yra produktyvus menininkas – per 12 metų išleido 12 albumų. Jis pelnė septynis „Maple“ bliuzo apdovanojimus, šešias „Juno“ nominacijas, 2005 m. kaip geriausias solo atlikėjas gavo Kanados folkloro muzikos apdovanojimą, o 2007 m. CBC radijo apdovanojimuose pelnė geriausio Kanados bliuzo atlikėjo prizą. 2010 m. „Bread and Buddha” buvo įvertintas „Juno“ metų bliuzo albumu, o naujausias darbas „Om Suite Ohm“ „Montreal daily La Presse“ buvo išrinktas vienu iš keturių laukiamiausių ir pilniausiai įgyvendintu 2013 m. muzikos leidiniu.


Harry yra dalyvavęs „Chicago Blues Festival“, „Montreal Jazz Festival“, „New York City Guitar“, „Cognac Blues“ (Prancūzija), „World Music Sines“ (Portugalija), „The Durian Theatre“ (Singapūras) festivaliuose, jo muzikiniai turai vyksta JAV, Kanadoje, Australijoje ir Europoje. Harry yra išleidęs albumą kartu su gerai žinomu gitaristu Kevin Breit.
Išskirtinę ir hipnotizuojančią šiuolaikinio trubadūro Harry Manx muziką yra lengva priimti, ji atpalaiduoja, dvelkia nesumeluotu nuoširdumu. Harry dainos skamba intymiai, šiltai ir raminančiai – tarsi klausytumeisi seno draugo.

Bilietai prekyboje nuo gruodžio 20d.

« Back to the calendar

2 thoughts on “Harry Manx (koncertas) – 14-03-28

 • 2013-12-20 at 11:21
  Permalink

  Kur galima nusipirkti bilietus?

  Reply
 • 2013-12-20 at 15:34
  Permalink

  Turėtų būti nuo gruodžio 20 bilietai.lt svetaineje

  Reply

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.