Garsios škotų grupės „Glasvegas“ Vilniuje koncertą pradės „Colours Of Bubbles“ (video)

Šį savaitgalį pirmą kartą Lietuvoje koncertuosianti populiarioji škotų roko grupė „Glasvegas“ išsirinko, kas pradės jos koncertą. Sėkmė šį kartą lydėjo rokerius iš Saulės miesto – kolektyvą „Colours Of Bubbles“. Praėjusią savaitę „Glasvegas“ atstovai susisiekė su koncerto Vilniuje organizatoriais ir patvirtino norintys, kad pasaulinį pripažinimą pelniusios škotų grupės pasirodymą pradėtų būtent „Colours Of Bubbles“. Ir tuo pačiu pranešė, kad pati škotų grupė po koncerto planuoja apsilankyti jos fanų susitikime, vyksiančiame Vilniaus bare „Piano Man Bar“/

COB_2014

Vienintelis „Glasvegas“ koncertas įvyks jau šį sekmadienį, vasario 2 d. Vilniaus klube „New York“. Bilietus galima įsigyti visose „Tiketa“ kasose ir internete.

Kvietimas pradėti „Glasvegas“ koncertą tapo dar vienu „Colours Of Bubbles“ pripažinimu tarptautinėje erdvėje. Daugiau nei penkerius metus muzikuojanti grupė jau kuris laikas sparčiai populiarėja ne tik mūsų šalyje, bet ir užsienyje. 2010 m. išleidus debiutinį mini albumą „Today I Am Feeling Better Than Ever“, kritikai netruko grupę pavadinti „didžiuliu žingsniu pirmyn šalies indie muzikoje“. Kolektyvas jau spėjo surengti daugiau nei šimtą koncertų ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje bei Prancūzijoje. „Colours Of Bubbles“ taip pat tapo didžiausių muzikos festivalių programų puošmena – rokeriai grojo „Piladzis“, „Patarei Kultuuritolm“, „Karklė Live Music Beach“, „B2Gether“, „Visagino Country“, „Browar Rock“, „Granatos Live“ ir didžiausiame Baltijos šalių muzikos festivalyje „Positivus“.

2012 m. išdalintuose alternatyvios muzikos apdovanojimuose „T.Ė.T.Ė.“ šiauliečiai nuskynė pagrindinį prizą nominacijoje „Best Rock Band“. Sėkmingo antrojo singlo „Phoenix“ dėka „Colours Of Bubbles“ jau 2013 m. buvo nominuoti „M.A.M.A.“ apdovanojimui gauti. Šių metų pavasarį grupė gerbėjus žada nudžiuginti pilnu debiutiniu studijiniu albumu, kuris turėtų būti išleistas jau kovo mėnesį.

Škotų indie roko pasididžiavimu vadinamas kvartetas „Glasvegas“ Lietuvoje viešės pirmą kartą. Grupė šiuo metu tęsia gastroles po Europą, kur ne tik pristato naujausią albumą „Later…When The TV Turns To Static“, bet ir atlieka garsiausius savo hitus.

2006 m. surengę pirmuosius nedidelius koncertus, škotai sužavėjo buvusį įrašų kompanijos „Creation“ bosą ir legendinės grupės „Oasis“ atradėją Alaną McGee. Didelę simpatiją debiutantams išreiškė ir buvęs grupės „Libertines“ gitaristas Carlas Baratas, daugelyje interviu teigiamai atsiliepęs apie „Glasvegas“. Netrukus jaunieji rokeriai sulaukė ir kritikų pripažinimo: įtakingas britų muzikos savaitraštis „NME“ trečią „Glasvegas“ singlą „Daddy‘s Gone“ paskelbė antruoju geriausiu 2007 m. kūriniu.

2008 m. išleistas debiutinis kvarteto albumas „Glasvegas“ pelnė pasaulinę šlovę: platininiu tiražu parduotas įrašas buvo pristatytas prestižinei „Mercury Music Prize“ premijai gauti. Antrąjį studijinį albumą „Euphoric Heartbreak“ muzikantai įrašė kartu su garsiuoju prodiuseriu Marku Ellisu, labiau žinomu pseudonimu „Flood“ bei dirbusiu su pirmo ryškumo muzikos žvaigždėmis „Depeche Mode“, „U2“, „The Killers“, „New Order“, „Sigur Ros“, „Thirty Seconds To Mars“, „A-Ha“, Nick Cave & The Bad Seeds, PJ Harvey, „Smashing Pumpkins“, „Nine Inch Nails“ ir daugeliu kitų. Nieko keisto, kad netrukus škotai gastroliavo kartu su „Muse“, „Kings Of Leon“, „Oasis“ ir „U2“. Beje, „U2“ lyderis Bono yra prasitaręs, kad „Glasvegas“ kūrinys „It’s My Own Cheating Heart That Makes Me Cry“ yra „viena gražiausių kada nors sukurtų dainų“.

2013-ieji tapo „Glasvegas” sėkmingo sugrįžimo metais. Rugsėjį buvo išleistas grupės trečiasis studijinis albumas „Later…When the TV Turns to Static“, kurį muzikantai prodiusavo patys. Šis įrašas simbolizuoja visiškai naujo etapo pradžią, nes „Glasvegas“ baigė bendradarbiavimą su įrašų kompanija „Sony“ ir pasirašė sutartį su kitu muzikos pasaulio gigantu „BMG“.

COLOURS OF BUBBLES – Phoenix:

GLASVEGAS – Later…When the TV Turns to Static (2013):

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.