KILKIM ŽAIBU XV: suomijos pagoniško metalo legenda MOONSORROW!

Prieš devynerius metus Lietuvoje pirmą kartą viešėję Suomijos pagoniško metalo pionieriai MOONSORROW grįžtą į mūsų šalį vėl. Ir vėl į festivalį KILKIM ŽAIBU!  Šįkart grupė atvyksta su milžinišku patirties bagažu ir visą kūrybą apimančia muzikine programa.

Moonsorrow_2

MOONSORROW – tai dar viena aukščiausio lygio grupė iš tūkstančio ežerų šalies. Išleidę šešis puikius albumus ir apkeliavę kone visą pasaulį, šiandien jie pagrįstai laikomi folklorinio/pagoniško black metalo pirmūnais.

Viskas prasidėjo 1995 metais, kuomet pusbroliai Ville ir Henri Sorvaliai užsikabino už minties kurti sunkųjį metalą su tautinio romantizmo ir pagonybės elementais. Nesiimdami jokių revoliucinių priemonių, suomiai kiek užtruko ieškodami savo kūrybinės ašies, tačiau pirmąjį darbo vaisių – albumą „Suden Uni“ – sukalė  atsakančiai. Su šiuo disku MOONSORROW ėmė plėsti ir, tam tikra prasme, reabilituoti folk metalą. Iki pasirodant „Suden Uni“, šio žanro grupės jau buvo spėjusios gerokai sunešioti jo klišes. Liaudiški šokiai aidint midaus ir alaus perpildytiems ragams su krūva vidutiniškai valdomų tradicinių instrumentų vargiai beatspindėjo tikrąjį folk/pagan žavesį ir esmę. Jaunieji Sorvaliai savo kūryboje sugebėjo išgryninti visus geriausius jų elementus: sodrų black metalo skambesį, niūrią ir šaltą, tačiau epišką atmosferą, Suomijos folkloro melodijas bei emocingai išdainuotas senąsias legendas. Kaskart savo epams pridėdami vis daugiau brandumo, gilumo ir praturtindami naujais tonais, MOONSORROW tapo nuspėjamai kokybiški, tačiau neprognozuojamai kūrybingi. Be proto ilgos muzikinės kompozicijos ar tekstai tik gimtąja kalba gali tapti nelengvu kantrybės išbandymu, tačiau tai yra didelė muzika.

Naujausią diską „Varjoina Kuljemme Kuolleiden Maassa“ pristatę minioms fanų kone visuose pasaulio kontinentuose, suomiai užsirekomendavo kaip solidžiai atrodanti ir preciziškai savo kūrybą atliekanti grupė. Tad belieka su nekantrumu laukti jų vizito ir pasiruošti ledu išgrynintos Suomijos degustacijai.

15-asis senųjų tradicijų ir sunkiosios muzikos festivalis KILKIM ŽAIBU nugriaudės 2014 m. birželio 20 – 22 dienomis prie Lūksto ežero, Varniuose, Žemaitijoje.

Bilietai į renginį šiuo metu kainuoja 95 Lt. Bilietai brangs.

Daugiau informacijos apie renginį ir bilietus: www.kilkimzaibu.com

Draugaukime: http://lt-lt.facebook.com/kilkimzaibu

 

http://www.youtube.com/watch?v=Eb1w8ln2yJk

Related Images:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.