Festivalis KILKIM ŽAIBU keliasi į Ukmergę!

Baltiškos kultūros ir ekstremalios muzikos festivalis KILKIM ŽAIBU iki šiol vyko Žiemgalos ir Žemaitijos regionuose, gražios gamtos vietovėse. Nors festivalis yra ganėtinai sėslus ir prieraišus, jis išlieka
laisvas ir nepriklausomas. Nors kurį laiką glaudėmės Varniuose ir juos labai mylime, vis tik kurstyti festivalio ugnį norisi ne vienoje vietoje. Su Žemaitija neatsisveikiname, bet trokšdami atsinaujinimo renginyje, gaivaus oro, naujų potyrių organizavime, keliamės kuriam laikui į Aukštaitiją

Festivalis KILKIM ŽAIBU XXII vyks 2022 m. birželio 23-25 dienomis Ukmergės rajone esančiame prezidento Antano Smetonos dvaro muziejaus teritorijoje. Tai išties netikėtas sprendimas mums patiems. Pasirinkti tokią neįprastą vietą sunkiosios muzikos renginiui mus paskatino labai patogi geografinė vietovės padėtis – jis yra beveik pačiame Lietuvos viduryje. Kviečiami labai draugiškai nusiteikusios Ukmergės rajono savivaldybės atstovų priėmėme sprendimą bendradarbiauti. Pasiūlyta vieta renginiui – ryškios istorinės asmenybės A. Smetonos gimtinė – atvėrė akis. Panorome šiam Lietuvos laikotarpiui skirti daugiau dėmesio. Nors dalis renginio etninės programos bus susieta su Rasų šventimu, į programą bus įtraukti ir tarpukario bei pokario Lietuvos ir kaimyninių šalių kultūriniai, istoriniai bei folkloriniai aspektai. Renginio programą papildys muzikos, folkloro ir gyvosios istorijos kolektyvai besidomintys šiuo istoriniu laikotarpiu. 

Festivalyje išnykstančios ribos tarp laikmečių bus dar labiau praplėstos. Galėsime susipažinti su protėvių, gyvenusių prieš tūkstantį metų, gyvensena, o taip pat pamatyti ir dar neseno istorinio laikotarpio detales, kurias mena mūsų seneliai. 

Žinoma, tai tik papildomi festivalio akcentai, kurio branduolį kaip visada sudarys galingos ir griausmingos muzikos programa, kurioje numatyti ir garsūs sunkiosios muzikos atlikėjai. „Rokmerge“ savo miestą tituluojantys Ukmergės valdžios atstovai renginio formato nepabūgo paminėdami tai, kad Ukmergėje vyko garsieji „Roko maršai“, roko renginiai vyksta ir dabar. O prezidento Antano Smetonos vardas neturėtų varžyti renginio turinio. Juk prezidento vasaros rezidencijos dvarvietė ir buvo įkurta poilsiui ir pramogoms. Su šypsena leidžiame sau paspėlioti, kad savo laikmetį pralenkusiam prezidentui tokie kultūriniai pokyčiai jo dvare net patiktų: domėjimasis menu, istorija, ir patriotinės nuotaikos jam neatrodytų svetimos, o savo nepriekaištingu stiliumi galėtų įkvėpti net madingiausią, „barberių“ kirpyklas pamėgusį jaunimą… :) 

Atkreipiame dėmesį, kad renginys vyks pilnu pajėgumu, tradiciškai tris dienas ir tris naktis. Nuostabaus Lėno ežero pakrantėje esančiame dvaro parke tilps visi norintys atvykti. Renginio teritorija bus erdvesnė nei būta ankstesnėje festivaio vietoje, todėl parkingui ir kempingui numatytos erdvės bus dar patogesnės. Parke esantis dvaro muziejus organizuos interesantų priėmimą paskaitoms ir ekskursijoms. Ežero maudymvietėse bus galima atsigaivinti karštą dieną, o norintys pasilepinti pirtyje galės išbandyti pačio prezidento perduotą „pirtinimosi“ būdą. Netruks ir to laikmečio kulinarinio paveldo gundančios pasiūlos. 

Pirmuosius atlikėjus skelbsime, kai 300 renginio ištikimiausių gerbėjų nusipirks pirmuosius bilietus po 50 €. 

Festivalio svetainė: https://www.kilkimzaibu.com/

Foto: Juras Stasiūnas 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.