Kvarteto iš Didžiosios Britanijos „Antimatter“ koncertas Vilniuje – jau penktadienį

Kovo 28 d. į Vilnių atvyksta Mickas Mossas su grupe „Antimatter“. Pirmą kartą surengsiantys koncertą Lietuvoje britai pristatys albumą „Leaving Eden“. Bus ir antroji programos dalis, kurioje grupė atliks kūrinius iš kitų savo albumų.

Antimatter_1

Grupės susikūrimo pradžioje „Antimatter“ kūryboje jautėsi elektroninės muzikos įtaka, tačiau vėliau įsiterpė akustiniai junginiai. Įdomu, kad grupė neapsiriboja vienu stiliumi, jų muzikoje galima išgirsti dark folk, alternative rock, progressive rock, newwave, electro, grunge skambesio. Tai tapo ilgalaikiu grupės skiriamuoju ženklu. Metams bėgant, jau praeitame dešimtmetyje „Antimatter“ dainas ėmė transliuoti BBC ir MTV, o kiti muzikantai ėmė groti grupės koverius. Neįtikėtina, tačiau grupės dainas, iš kurių buvo padaryti koveriai ir kurios buvo transliuojamos radijo topuose, panaudojo ir repo muzikos žvaigždė iš Vokietijos „Buchido“, kuris muzikos takelį paėmė iš dainų „Egipath“ ir „Terminal“.

Duncanas Pattersonas ir Mickas Mossas – daugeliui gerai žinomi muzikantai, kurie pradėjo „Antimatter“ veiklą kartu, ir muzikantai susitiko neatsitiktinai. Iki 1998 m. D. Pattersonas baigė įrašyti ir prodiusuoti „Anathemos“ albumą „Alternative 4“, o M. Mossas dirbo su demonstraciniu rinkiniu nuo 1995 m.  Dainų panašumai buvo ypač dideli, dainos „Saviour“, „Over Your Shoulder“ ir „Angelic“ tiesiogiai siejosi su D. Pattersono „Empty“, „Feel“ ir „Destiny“. Abu rinkiniai buvo melancholiško atspalvio, melodingi ir jausmingi. D. Pattersonui palikus „Anathemą“, prasidėjo ilgi eksperimentai, ir muzikantai iš „Peaceville Records“ ne kartą išgirdo atsakymą „ne“ – dėl to, jog albumas buvo per daug melodingas ir mažiau linkęs prie sunkesnės muzikos. Tačiau išsiuntus kasetę su demonstracine daina „Holocaust“, studija „Prophecy“ sutiko išleisti pirmą dueto albumą. Iš viso Duncanas Pattersonas ir Mickas Mossas kartu išleido tris albumus: „Saviour“, „Lights Out“ ir „Planetary Confinement“.

Vėliau grupė išleido dar du albumus – „Leaving Eden“ (2007 m.) ir „Fear Of A Unique Identity“ (2012 m.).

„Antimatter“ apšildys vilniečiai „Days of Eclipse“. Novatoriškas vilniečių grupės „Days of Eclipse“ jausmingų, nuoširdžių dainų žodžių ir aršaus alternatyviojo roko mišinys sukuria ypatingą muzikinę atmosferą, kuri skamba kaip nuostabi agresijos ir subtilaus grožio simbiozė.

Jau ne kartą aplenkę Lietuvą, „Antimatter“ grupės nariai pagaliau sutiko įtraukti į turą ir Vilnių, todėl džiugu, kad kovo 28 d. juos išvysime ir Vilniuje. Koncertas vyks kovo 28 d. (penktadienį) pramogų salėje „Vakaris Vilnius“ („Pramogų bankas“, 3 aukštas). Durys atveriamos 19 val., koncerto pradžia – 20 val. Bilietus parduoda BILIETAI LT.

Daugiau informacijos svetainėje www.bilietai.lt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.